Справа № 22ц- 4367/2010р. Головуючий у 1 інстанції : Космачевська Т.В.
Категорія: 57 Доповідач – Новікова Г.В.
УХВАЛА
Іменем України
05 травня 2010 року Апеляційний суд Донецької області у складі:
головуючого:Новікової Г.В.
суддів:Хейло Я.В., Стратіло В.І.
при секретарі: Ледовській О.М.
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку апеляційну скаргу представника управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську на постанову Краматорського міського суду від 17 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_4 до управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську про визнання дій неправомірними та зобов’язання у перерахунку пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання дій неправомірними та зобов’язання у перерахунку пенсії та виплати недоплачених сум, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що він отримує пенсію з 22.10.2006 року. Після отримання пенсії він продовжував працювати у КПП Краматорська тепломережа. 1 лютого 2009 року відповідач зробив йому перерахунок пенсії, виходячи з показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по України за 2007 рік, замість показника заробітної плати за 2008 рік, чим грубо порушив ст. 40, ч.4 ст. 42 ЗУ « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03 р., і п.11 Постанови КМ України «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» від 28.05.2008 р. № 530, в яких указано, що при перерахунку пенсії враховується заробітна плата за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. Відповідач при цьому вказував, що при перерахунку пенсії він керувався вказівками, викладеними в листі Мінпраці та Пенсійного фонду України від 11.03.2009 р. Вважав, що вказаний лист не ґрунтується на правових підставах та суперечить вимогам частини другої статті 19 та частини 3 ст. 22 Конституції України, згідно з якими органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачено Конституцією та законами України. При прийнятті законів або внесені змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсяг існуючих прав і свобод. Постанова КМУ від 28.05.2008 року № 530, на яку посилаються в листі від 11.03.2009 р. Мінпраці та Пенсійний фонд України, тільки підтверджує при перерахунку пенсії застосування показника середньої заробітної плати за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. Просив визнати дії відповідача неправомірними та зобов’язати відповідача перерахувати йому пенсію з 01 лютого 2009 року відповідно чинного законодавства , тобто з застосуванням показника заробітної плати за 2008 рік.
Постановою Краматорського міського суду від 17 грудня 2009 року позовні вимоги задоволені. Визнано неправомірними дії відповідача щодо перерахунку пенсії позивачу з застосуванням показника заробітної плати за 2007 рік. Зобов’язано відповідача здійснити перерахунок пенсії у відповідності з нормами ч. 4 ст. 42 ЗУ « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по України, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, починаючи з 1 березня 2009 року.
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції як прийняту з порушенням норм матеріального права та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позову. Посилались на те, що з позовної заяви не зрозуміло, яке рішення він оскаржує, які дії управління він вважає неправомірними. Відмову в перерахунку пенсії позивач не отримував. У спільному листі Мінпраці та Пенсійного фонду України від 11.03.2009 року визначений порядок застосування показників заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, із якої сплачені страхові внески при призначенні та перерахунку пенсії у 2009 році. Згідно даному листу для перерахунку пенсій у 2009 році відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону № 1058 застосовується показник середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік – 1197 грн. 91 коп. У зв»язку з цим при перерахунку пенсії згідно з ч. 4 ст. 42 Закону № 1058 враховано показник середньої заробітної плати по України за 2007 рік. Управлінням було вірно зроблено перерахунок пенсії позивачу.
Апеляційний суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати вона має право на перерахунок пенсії з врахуванням не менш ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв в роботі.
Вирішуючи спір і задовольняючи позов, суд першої інстанції правильно виходив з того, що управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення і виплати пенсій та доплат до них, повинно було діяти відповідно до вимог ст.40, ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно яких перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу) з яких була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені у частині першій ст.40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.
Зазначений висновок відповідає вимогам закону та наданим доказам по справі.
З обставин справи вбачається, що після призначення пенсії позивач продовжував працювати та має право на проведення перерахунку пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Доводи апеляційної скарги в тієї частині, що перерахунок пенсії позивачу проводився із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників за 2007 рік відповідно до Постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року у зв’язку з відсутністю законодавчого врегулювання цього питання після ухвалення Рішення Конституційного суду України від 22.05.2008 року не можуть бути прийнятими до уваги, оскільки вони суперечать вимогам закону.
Постановлене судом рішення є законним і обґрунтованим, вимоги матеріального і процесуального права при розгляді справи додержані.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст. ст. 308,314 ЦПК України, апеляційний суд ,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Краматорську відхилити.
Постанову Краматорського міського суду від 17 грудня 2009 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом 2 місяців з дня набрання законної сили.
Судді :