Справа № 33-592
Категорія: ст. 124 КУпАП У
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2010 року суддя Апеляційного суду Донецької області Повзло В.В., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову судді Ворошиловського районного суду м.Донецька від 12 вересня 2008 року, якою
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1
було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП та призначене адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави 17 грн.
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 15.08.2008 року, ОСОБА_1 15 серпня 2008 року о 11 год. 30 хв. у м.Донецьку, по пр. Дзержинського- вул.Левобережна керував транспортним засобом марки «ВАЗ-21099» дн НОМЕР_2, перед початком руху не переконався в безпеці маневру, в наслідок чого скоїв зіткнення з автомобілем марки « Мерседес» державний номер НОМЕР_1, автомобілі отримали механічні ушкодження, чим порушив п.10.1 ПДР, та скоїв правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
Постановою судді Ворошиловського районного суду м.Донецька від 12 вересня 2008 року, ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ст. 124 КпАП України у вигляді адміністративного штрафу в доход держави в сумі 17 грн.
В апеляційній скарзі на вищевказану постанову суду, просить скасувати останню, посилаючись на те, що судом неповно з’ясовані обставини, які мають значення для справи. Крім того, апелянт прохає поновити строк на апеляційне оскарження. Вказує, що постанова була винесена у його відсутності, про час та місце розгляду справи його не було повідомлено належним чином.
Згідно ст. 294 п.2 КпАП України постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Оцінюючи вказані апелянтом причини пропуску строку на подачу апеляції по постанові суду про адміністративне правопорушення, вважаю, що зазначені причини не є поважними з наступних причин.
Апелянт ОСОБА_1 в судовому засіданні апеляційного суду вказав, що йому стало відомо про притягнення до адміністративної відповідальності в судовому засіданні Ворошиловського районного суду по цивільному позову другого учасника ДТП в квітні 2010 року.
З довідки Ворошиловського районного суду м.Донецька, в провадженні якого знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення шкоди вбачається, що 10 квітня 2009 року по справі було винесено заочне рішення, 19 квітня 2010 року від відповідача по справі надійшла заява про ознайомлення з матеріалами справи, а також заява про перегляд заочного рішення, а апеляційну скаргу та заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження ОСОБА_1 подано лише 25 травня 2010 року.
Таким чином, вважаю, що строк на оскарження постанови було пропущено ОСОБА_1 без поважних причин.
За таких підстав ОСОБА_1 необхідно відмовити у поновленні строку для подачі апеляційної скарги, а також відмовити у прийнятті апеляційної скарги до свого розгляду.
Керуючись вимогами ст. 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити ОСОБА_1 у поновленні строку на подачу апеляційної скарги на постанову судді Ворошиловського районного суду м.Донецька від 12 вересня 2008 року, якою його було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення ст. 124 КпАП України у вигляді адміністративного штрафу в доход держави в сумі 17 грн.
В прийнятті до свого провадження апеляційної скарги на постанову судді Ворошиловського районного суду м. Донецька від 12 вересня 2008 року - відмовити.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Повзло