Справа № 2а-2429/10/2570
У Х В А Л А
14 травня 2010 р. м.Чернігів
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Гром Л.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до прокурора відділу прокуратури Чернігівської області Е. Котової про визнання дій неправомірними,-
ВСТАНОВИЛА:
1. Позивач, 13.05.2010 року звернувся до суду із адміністративним позовом до прокурора відділу прокуратури Чернігівської області Е. Котової і просить суд визнати дії відповідача неправомірними та скерованими на створення перешкод для реалізації позивачем права на апеляційне оскарження ухвал суду, конституційного права на судовий захист, в зв’язку з тим, що відповідач намагався сховати позов до прокурора та пояснення до позову, до голови ВСУ, визнати такі навмисні дії несумісні з будь-якою прокурорською посадою. Свої вимоги обґрунтовував тим, що позивач помилково направив кореспонденцію, яка підлягала направленню до Чернігівського окружного адміністративного суду, до Чернігівської обласної прокуратури. У зв’язку з цим він вимагав направити всі документи за вказаною адресою, але прокурор відділу Е. Котова порушила вимоги закону, не виконала вимоги позивача та всі документи повернула на адресу позивачу. За таких підстав позивач вважає необхідним «Признать деяния ответчика в отношении моих обращений не только незаконними, но и направленннми на воспрепятствование реализации мной, и права апелляционного обжалования определений суда, и Конституционного права судебной защиты, т.к. ответчик явно пытался «заныкать» иск к прокурору и пояснення к иску к председателю ВСУ; признать такие умьшленные деяния, ибо добросовестний блуд здесь исключен, несовместимым с любой прокурорской должностью».
Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя встановила, що заявлений позивачем позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.
Частина 2 статті 2 КАС України чітко вказує, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та Законами України встановлений інший порядок судового провадження.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов – це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно - правових відносинах.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦПК України передбачено, що суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що випливають із цивільних, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правових відносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
У відповідності до положень статті 1 Закону України "Про звернення громадян" (далі - Закон) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Частиною п'ятою статті 5 Закону встановлено, що звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
Частиною третьою статті 7 Закону України "Про звернення громадян" встановлено, що якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі, якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями.
З огляду на викладене та враховуючи зміст позовної заяви, викладені позивачем обставини, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги не свідчать про наявність спірних публічно-правових відносин.
За таких обставин суд приходить до висновку, що у відкритті провадження у справі необхідно відмовити, оскільки заяву не належить розглядати в Чернігівському окружному адміністративному суді, та повернути позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами позивачеві.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 109, ст. 165, ст. 181, ст. 186 КАС України, суддя, -
УХВАЛИЛА :
У відкриті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до прокурора відділу прокуратури Чернігівської області Е. Котової про визнання дій неправомірними – відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі та позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Попередити позивача, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п’яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: підпис Л. М. Гром