Судове рішення #954626
Справа №2-455\07

Справа  №2-455\07

ЗАОЧНЕ   РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2007 року                                                                                           м. Василівка

Василівський районний суд Запорізької області у складі головуючого - судді Кочевої І.В. при

секретарі -      Вороніній О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за

позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 за участю третьої особи - ОСОБА_3 про стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

В позові вказано, що позивачка та відповідач перебували у шлюбі, який розірвано 20 травня 1992 року. Від шлюбу сторони мають дочку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, яка є повнолітньою та на теперішній час продовжує навчання в Дніпропетровському національному університеті на 2 курсі соціально-гуманітарного факультету денної форми навчання. Дочка сторін на теперішній час перебуває на утриманні позивачки, яка зараз не працює у зв'язку з відсутністю роботи за спеціальністю, внаслідок чого позивачка та дочка знаходяться у скрутному матеріальному становищі. Позивачка вказує, що відповідач з ними не мешкає, інших дітей не має, аліменти не сплачує, працює, а тому має можливість надавати грошову допомогу на утримання доньки, що продовжує навчання. Позивачка просить суд стягнути з відповідача на користь доньки - ОСОБА_3 аліменти на її утримання у твердій грошовій сумі - 268 грн. щомісячно до досягнення донькою 23-річного віку.

У судовому засіданні позивачка позов підтримала та просить задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.

Відповідач ОСОБА_2., що був належним чином та своєчасно повідомлений про час та місце розгляду справи, про що у матеріалах справи є поштове повідомлення, у судове засідання не з'явився, причини суду не повідомив. На підставі ст.224 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу без участі відповідача. Відповідачем письмових заперечень проти позову суду не надано, але поштою від відповідача до суду надійшли: копія рішення Жовтневого районного суду м.Кривий Ріг Дніпропетровської області від 06.11.2006 року відповідно до якого з відповідача стягуються аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження; ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 народження та ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4 народження до досягнення дітьми повноліття, у розмірі 1/2 частини заробітної плати -на користь ОСОБА_7.; свідоцтва про народження дітей, свідоцтво про шлюб відповідача з ОСОБА_7.

Третя особа у справі - ОСОБА_3. у судове засідання не з'явилася, суду надала заяву з проханням розглянути справу без її участі.

Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи та надані суду сторонами докази, суд вважає необхідним позов задовольнити частково виходячи з наступного.

Згідно до ч.З СТ.10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно до ч.1 ст.11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, та в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно ст.57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів.

Згідно ст.58 ч.1 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

 

2

Згідно ст.59 4.2 ЦПК України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно ст.60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може грунтуватися на припущеннях.

Ст.199 СК України передбачає, якщо повнолітня дочка продовжує навчання і у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Як видно з матеріалів справи ОСОБА_3. - третя особа у справі - є дочкою відповідача, що підтверджується свідоцтвом про її народження. Вона навчається у Дніпропетровському Національному Університеті соціально-гуманітарному факультеті, навчається за контрактом, строк закінчення навчання - 30.06.2009 року, що підтверджено довідкою вказаного навчального закладу та Договором про навчання, які є у матеріалах справи.

Дочка сторін мешкає та знаходиться на утриманні позивачки, яка не працює, державної допомоги по безробіттю не отримує, що підтверджено її трудовою книжкою та довідкою Василівського районного центру зайнятості.

Суд не приймає до уваги посилання позивачки про те, що відповідач не має інших дітей та не сплачує аліментів, оскільки судом встановлено, що відповідач має трьох неповнолітніх дітей, та сплачує аліменти у розмірі 1\2 частини його заробітку - на їх утримання, що підтверджено наданим відповідачем рішенням суду. Водночас, відповідно до довідки, виданої Криворізьким міським управлінням МВС України у Дніпропетровській області середня заробітна плата відповідача складає 1069 грн. 38 коп., після вирахування з якої 1\2 частини аліментів лишається (1069.38:2) 534 грн. 69 коп., вказана сума перевищує прожитковий мінімум, тому суд вважає, що відповідач має змогу надавати матеріальну допомогу своїй повнолітній дочці, яка продовжує навчання, але не в сумі, вказаній позивачкою - 268 грн. щомісяця, а у сумі 100 грн., оскільки при задоволенні позову у повному обсязі, позивач мав би отримувати зі своєї заробітної плати суму, нижчу від прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Щодо строку стягнення аліментів з відповідача на утримання повнолітньої доньки - позивачка просить суд стягнути їх до досягнення дитиною 23-річного віку, тобто до 01.01.2011 року, тоді як строк закінчення навчання дитини - 30.06.2009 року. Оскільки закон передбачає стягнення аліментів на утримання повнолітніх дітей тільки на час навчання, суд вважає необхідним стягнути аліменти з відповідача на утримання повнолітньої доньки, що продовжує навчання, але не до досягнення нею 23-річного віку, а до закінчення нею навчання, тобто до 30.06.2009 року.

Судові витрати у вигляді держмита у розмірі 51 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30 грн. суд покладає на відповідача, відповідно до ст.82,88 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 198-201 СК України, ст.ст. ст.ст. З, 4, 10, 11, 14, 82, 208, 209, 214 -215, 224, 228 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 народження, що народився у м.Міждурічинськ Кемеровської області, мешкає за адресою: Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Жовтневий район, АДРЕСА_1, працює в Криворізькому міському управлінні УМВС України у Дніпропетровській області слідчим, на користь дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, що продовжує навчання - аліменти у твердій грошовій сумі - 100 (сто) грн. щомісяця, з усіх видів заробітку, починаючи стягнення з 01 лютого 2007 року до 30 червня 2009 року - до закінчення навчання. В іншій частині позову відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави держмито у розмірі - 51 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення підлягає негайному виконанню у частині стягнення аліментів у розмірі місячної плати.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана на протязі 10 днів з дня його отримання.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після

 

3

подання заяви про апеляційне оскарження. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Уразі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація