Справа № 2«а»-280/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.03.2010 р. м.Гола Пристань
Голопристанський районний суд
Херсонської області в складі:
головуючого судді Матюшка О.І.,
при секретарі Деревенській Н.А.,
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гола Пристань справу за адміністративним позовом:
ОСОБА_1
до виконуючого обов’язки голови
Голопристанської районної
державної адміністрації
про зобов’язання вчинити певні дії, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Виконуючого обов’язки голови Голопристанської районної державної адміністрації про зобов’язання здійснити перерахунок стажу державної служби.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав та пояснив, що з 01 серпня 1990 року працював в органах державної податкової служби – державній податковій інспекції Голопристанського району, цього ж дня прийняв присягу державного службовця.
Працював з початку на посаді економіста, пізніше на посаді начальника відділу оподаткування підприємств з колективною та приватною формами власності, заступника начальника інспекції начальника управління аудиту, начальника відділу документальних перевірок юридичних осіб.
Згідно наказу №21 від 07.05.1997 р. звільнений з посади начальника відділу документальних перевірок юридичних осіб податкової адміністрації у Голопристанському районі.
Згідно наказу державної податкової інспекції від 24.11.2000 р. № 17-о поновлений на роботі на посаді начальника відділу документальних перевірок юридичних осіб державної податкової інспекції у Голопристанському районі з 24 червня 1997 року.
З 31 червня 2006 року працював на посаді першого заступника голови Голопристанської районної державної адміністрації Херсонської області.
Однак період часу з 24 червня 1997 року по 27 листопада 2000 року не включено до стажу державної служби.
Виконуючий обов’язки голови Голопристанської районної державної адміністрації відмовився включити період вимушеного прогулу до стажу державної служби, пояснюючи роз’ясненням Головного управління державної служби при Кабінеті Міністрів України, згідно якого спеціалісти Головдержслужби вважають, що обов’язковою умовою виникнення стажу державної служби є фактично відпрацьований час.
Просить зобов’язати відповідача здійснити перерахунок стажу державної служби, зарахувавши період з 24 червня 1997 року по 27 листопада 2000 року – час вимушеного прогулу на посаді начальника відділу документальних перевірок юридичних осіб державної податкової інспекції у Голопристанському районі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність. Не заперечував проти винесення постанови у судовому засіданні.
Заслухавши позивача, проаналізувавши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 3 ст. 18 КАС України справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.
П. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 р. № 1049 «Про надбавки за вислугу років для працівників органів виконавчої влади», визначає,що скарги, пов’язані з визначенням стажу роботи працівників, розглядаються керівником органу виконавчої влади.
Згідно ч. 3 ст. 30 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» у разі відсутності голови місцевої державної адміністрації його функції і повноваження виконує перший заступник голови, а у разі відсутності останнього — один із заступників голови місцевої державної адміністрації.
У відповідності до ст. 11 Закону Укрїни «Про державну слубу» державні службовці мають право захищати свої законні права та інтереси у судовому порядку.
У відповідності до п.п. 2, 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 р. № 283 «Про порядок обчислення стажу державної служби» до стажу державної служби включається час роботи на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті органів державної податкової та контрольно-ревізійної служби. Документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.
У відповідності до ст. 235 Кодексу Законів про працю України у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.
Виходячи зі змісту вказаної статті поновлення тягне за собою відновлення всіх порушених прав працівника, в тому числі і зарахування стажу державної служби.
Таким чином, суд вважає, що відповідач має здійснити перерахунок стажу державної служби, зарахувавши до нього період з 24 червня 1997 року по 27 листопада 2000 року – час вимушеного прогулу на посаді начальника відділу документальних перевірок юридичних осіб державної податкової інспекції у Голопристанському районі.
На підставі викладеного керуючись ст. 11 Закону України «Про державну службу», п.п. 2, 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 р. № 283 «Про порядок обчислення стажу державної служби», ст.ст. 4, 17, 99, 158-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Зобов’язати виконуючого обов’язки голови Голопристанської районної державної адміністрації Херсонської області здійснити перерахунок стажу державної служби, зарахувавши період з 24 червня 1997 року по 27 листопада 2000 року – час вимушеного прогулу за час роботи на посаді начальника відділу документальних перевірок юридичних осіб державної податкової інспекції у Голопристанському районі.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду, шляхом подачі до районного суду протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України апеляційну скаргу може бути подано до сплину десятиденного терміну.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений ст. 186 КАС України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя: