Судове рішення #953269
Справа за №2-108/2007 р

Справа за №2-108/2007 р.

ЗАОЧНЕ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ            УКРАЇНИ 

16 березня 2007 року

Автозаводський районний суд м. Кременчука в складі:

Головуючого судді - Плахотника Г.М.

При секретарі - Заніній О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовом Кременчуцької об"єднаної державної податкової інспекції до ПП „Олсим", ОСОБА_1про визнання недійсним установчих документів ПП „Олсим" та непричетність до фінансово-господарської діяльності приватного підприємства „Олсим"

ВС ТАНОВИВ:

В листопаді 2005 року Кременчуцька об"єднана державна податкова інспекція звернувся до суду з позовом до ПП „Олсим", ОСОБА_1про визнання недійсним установчих документів ПП „Олсим" та непричетність до фінансово-господарської діяльності приватного підприємства „Олсим".

Вказували, що за розпорядженням Кременчуцької міської ради №710-р від 05.06.2003 року зареєстроване приватне підприємство „Олсім" з юридичною адресою м. Кременчук вул. Тельмана, 6.54, кв.84. Засновником, а потім і директором підприємства був ОСОБА_2. З 01.09.2003 року директором ПП „Олсим" був призначений ОСОБА_1. Керівником ПП „Олсим" відповідача призначили невідомі особи за незначну плату, скориставшись його паспортом. Він несвідомо поставив свої підписи в невідомих йому документах і ніякого відношення до керівництва підприємством не мав. Хворіє на психічну хворобу стоїть на обліку в психоневрологічному диспансері. 301.09.2003 року і на протязі двох років від імені ОСОБА_1в податкову службу подавалися реєстраційні заяви платника податку на додану вартість, декларації з податку на прибуток підприємства та інші звітні документи. Крім цього від імені ОСОБА_1. заключались фінансові угоди господарсько-фінансової діяльності. Всі згадані документи ОСОБА_1не підписував і не знав про їх існування.

Представник позивача просив визнати недійсними установчі документи ПП „Олсим" з дня призначення керівником ОСОБА_1., тобто з 01.09.2003 року, державну реєстрацію ПП „Олсим" з дня призначення керівником ОСОБА_1., тобто з 01.09.2003 року, реєстрацію ПП „Олсим", як платника податку на додану вартість з 01.09.2003 року, первинні документи бухгалтерського та податкового обліку з реквізитами ПП „Олсим" за підписом ОСОБА_1. з 01.09.2003 року.

В судовому засіданні представники позивача позов підтримали, просили задовольнити в повному обсязі.

 

 

2

Представник відповідача ОСОБА_3. заперечував проти задоволення позову, але належних доказів по справі не надав, в останнє судове засідання не прибув по невідомій суду причині, про день слухання справи повідомлявся належним чином.

Відповідач ОСОБА_1проти позову не заперечував, вказав, що керівником ПП „Олсим" його призначили невідомі особи за незначну плату, скориставшись його паспортом, він несвідомо поставив свої підписи в невідомих йому документах і ніякого відношення до керівництва підприємством не мав, але в останнє судове засідання не прибув по невідомій суду причині, про день слухання справи повідомлявся належним чином.

Заслухавши представників позивача, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази, суд вважає, що позов Кременчуцької об"єднаної державної податкової інспекції до ПП „Олсим", ОСОБА_1про визнання недійсним установчих документів ПП „Олсим" та непричетність до фінансово-господарської діяльності приватного підприємства „Олсим" підлягає задоволенню.

В судовому засіданні достовірно встановлено, що за розпорядженням Кременчуцької міської ради №710-р від 05.06.2003 року зареєстроване приватне підприємство „Олсім" з юридичною адресою м. Кременчук вул. Тельмана, 6.54, кв.84.

Засновником, а потім і директором підприємства був ОСОБА_2 / а.с. 45-52/.

З 01.09.2003 року директором ПП „Олсим" був призначений відповідач ОСОБА_1 /а.с. 30/.

Останній в судовому засіданні показав, що керівником ПП „Олсим" його призначили невідомі особи за незначну плату, скориставшись його паспортом. Він несвідомо поставив свої підписи в невідомих йому документах і ніякого відношення до керівництва підприємством не мав.

Хворіє на психічну хворобу стоїть на обліку в психоневрологічному диспансері / а.с. 22/.

Починаючи з 01.09.2003 року і на протязі двох років від імені ОСОБА_1в податкову службу подавалися реєстраційні заяви платника податку на додану вартість, декларації з податку на прибуток підприємства та інші звітні документи.

Крім цього від імені ОСОБА_1. заключались фінансові угоди господарсько-фінансової діяльності.

Всі згадані документи ОСОБА_1не підписував і не знав про їх існування.

Крім цього ОСОБА_1дані про зміну керівників в ПП „Олсим" в Кременчуцькій ОДПІ не реєстрував, не звертався до дозвільної системи про виготовлення печатки та штампів.

Згідно вимог ст. 92 ЦК України юридична особа набуває цивільних прав і бере на себе цивільні обов"язки через свої органи, що діють у межах прав, наданих їм законодавством або статутом.

Поскільки керівник ПП „Олсим" ОСОБА_1заперечує свою причетність до його фінансово-господарської діяльності, то всі первинні документи бухгалтерського та податкового обліку підприємства за його підписом являються недійсними.

Відповідно до вимог Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" всі первинні документи підприємства повинні мати обов"язкові реквізити і посаду особи, відповідальної за здійснення господарської діяльності, особистий її підпис.

 

 

3

 Враховуючи вищезгадане, суд вважає необхідним визнати недійсними установчі документи ПП „Олсим" з дня призначення керівником ОСОБА_1., тобто з 01.09.2003 року, державну реєстрацію ПП „Олсим", реєстрацію ПП „Олсим", як платника податку на додану вартість , первинні документи бухгалтерського та податкового обліку з реквізитами ПП „Олсим" за підписом ОСОБА_1. з того ж терміну.

Керуючись ст. ст. 92 ЦК України, ст.ст. 27, 31, 60 ЦПК України,  суд -

ВИРІШИВ:

Позов Кременчуцької об" єднаної державної податкової інспекції до ПП „Олсим", ОСОБА_1про визнання недійсним установчих документів ПП „Олсим" та непричетність до фінансово-господарської діяльності приватного підприємства „Олсим" - задовольнити.

Визнати недійсними установчі документи ПП „Олсим" з дня призначення керівником ОСОБА_1., тобто з 01.09.2003 року, державну реєстрацію ПП „Олсим" з дня призначення керівником ОСОБА_1., тобто з 01.09.2003 року, реєстрацію ПП „Олсим", як платника податку на додану вартість з 01.09.2003 року, первинні документи бухгалтерського та податкового обліку з реквізитами ПП „Олсим" за підписом ОСОБА_1. з 01.09.2003 року.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

На рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження до Апеляційного суду Полтавської області протягом 10 днів з дня проголошення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання цієї заяви через Автозаводський районний суд м. Кременчука.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо її не було. Якщо була подана така заява, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, то рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація