Справа № 22ц-1883/2010 Головуючий у 1-й інстанції – Корх О.І.
Категорія – цивільна Доповідач – Коренькова З.Д.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2010 року м.Чернігів
Апеляційний суд Чернігівської області у складі:
головуючого-судді Лакізи Г.П.,
суддів: Коренькової З.Д., Шевченка В.М.,
при секретарі Марченко О.О.,
за участю: позивача ОСОБА_1, прокурора відділу прокуратури Чернігівської області Кушнір І.В., представника відповідача Халіман Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 та доповнень до апеляційної скарги на рішення Корюківського районного суду від 18 березня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я” про скасування абзацу 4/б п.3.11 Статуту Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я”, визнання дій, направлених на стягнення з членів фонду Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я”, що вибули, різниці між сумою, потраченою на лікування і сумою сплачених внесків протиправними, зобов’язання Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я” вчинити дії і повернути членам фонду, які вибули з Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я” незаконно стягнуті грошові кошти в розмірі різниці між сумою, потраченою на лікування члена фонду і сумою його членських внесків,
в с т а н о в и в:
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить оскаржуване рішення скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.
Рішенням Корюківського районного суду від 18 березня 2010 року в задоволенні позову відмовлено.
Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що рішення суду постановлене з порушенням норм процесуального права, висновки суду не відповідають обставинам справи. Так, судом першої інстанції не взято до уваги положення ст.ст. 717, 729 ЦК України та Закону України „Про благодійництво та благодійні організації”. Судом безпідставно не задоволено усне клопотання про проведення повторної правової експертизи Статуту відповідача на відповідність його чинному законодавству України, що має значення для правильного вирішення справи. Вимога щодо сплати різниці між сумою, витраченою на лікування та сумою сплачених благодійних внесків грубо порушує вимоги чинного законодавства України про благодійництво та благодійні організації та законодавство України про об’єднання громадян, і Статуту відповідача.
Вислухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку про те, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду залишенню без змін, виходячи з наступного.
Судом по справі встановлено, що 2 квітня 2003 року Корюківським районним управлінням юстиції проведено державну реєстрацію Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я” та видано свідоцтво про реєстрацію. Абзац 4/б п.3.11, який є предметом судового розгляду, відображений в Статуті з моменту його реєстрації в управлінні юстиції і є чинним. В матеріалах реєстраційної справи є в наявності правовий висновок від 02 квітня 2003 року на статутні документи Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я”, згідно якого статутні документи відповідають вимогам Закону України „Про благодійництво та благодійні організації” та Положенню про порядок державної реєстрації благодійних організацій, затвердженого постановою КМУ від 30.03.1998 року №382.
Прийом в члени Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я” здійснюється на добровільних засадах, на підставі заяви. Особи, що бажають вступити до Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я”, сплачують вступний внесок та вносять щомісячні поточні внески. Затвердження вступних та членських внесків є компетенцією зборів членів-засновників Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я”. Члени Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я” мають права, передбачені п.3.11 Статуту та обов’язки, передбачені п.3.12 Статуту.
Відповідно до абзацу 4/б п.3.11 Статуту фонду, при виході із членів фонду після проведеного лікування особа сплачує різницю між сумою потраченою на його лікування і сумою внесків. В разі відмови виплати різниці, дане питання вирішується в судовому порядку.
Рішенням Корюківського районного суду від 05 листопада 2009 року, яке ухвалою апеляційного суду Чернігівської області від 12.01.2009 року залишено без змін, частково задоволено позов Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за зобов’язанням та встановлено, що 17.11.2003 року на підставі поданої заяви остання була прийнята членом Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я”; вона була ознайомлена зі Статутом фонду та із своїми правами і обов’язками, в тому числі була знайома і з одним із обов’язків членів фонду – про сплату щомісячних поточних членських внесків. До червня 2008 року вона вчасно вносила передбачені Статутом фонду поточні членські внески щомісячно. Останній раз членській внески були сплачені нею 04.06.2008 року, в подальшому вона відмовилась їх сплачувати. Як член фонду ОСОБА_1 лікувалась в 2004 – 2007 роках за рахунок фонду і всього на її лікування фондом було витрачено 797,02 грн. Даним рішенням не встановлено незаконність дій Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я”.
Відповідно до правил ч.1 та 2 ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистлм своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси.
Позивачкою ОСОБА_1 не представлено жодного доказу, який би вказував на те, що члени фонду, які вибули із Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я” і з яких стягувались грошові кошти в розмірі різниці між сумою потраченою на лікування члена і сумою його членських внесків уповноважували її звертатись з позовом до суду за захистом їх прав, свобод чи інтересів..
Таким чином, відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції обґрунтовано та законно виходив з того, що позивачкою в судовому засіданні не доведено, що абзац 4/б п.3.11 Статуту РГБФ „Здоров’я” суперечить Конституції України, Закону України „Про благодійництво та благодійні організації”, Закону України „Про об’єднання громадян” чи інших законів України та нормативних актів, які регламентують питання, що стосуються діяльності неприбуткових організацій.
Даний висновок суду повністю відповідає матеріалам справи та грунтується на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини.
Доводи апеляційної скарги не дають підстав для скасування вірного по суті рішення, яке відповідає нормам матеріального та процесуального права.
Відповідно до правил ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Відповідач уклав з адвокатом ОСОБА_4 17 травня 2010року договір про надання правової допомоги і сплатив за надання юридичних послуг (складання заперечення та участь в засіданні апеляційного суду) 500 грн., що підтверджується квитанцією від 17.05.2010 № 00283. З матеріалів справи вбачається, що ним готувалися заперечення на апеляційну скаргу і він приймав участь в засіданні апеляційного суду 19 травня 2010 року, яке тривало 1 годину 20 хвилин.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2006 року № 590, якою затверджені граничні розміри компенсації витрат, пов’язаних з розглядом цивільних та адміністративних справ та враховуючи обсяг виконаної адвокатом роботи та витрачений на це час апеляційний суд вважає, що на відшкодування витрат на правову допомогу з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь відповідача 250 грн.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 88, 209, 218, 303, 307, 308, 313, 314, 318, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд,
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – відхилити.
Рішення Корюківського районного суду від 18 березня 2010 року – залишити без змін.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Корюківського районного благодійного фонду „Здоров’я” 250 грн. в часткове повернення витрат за надання юридичної допомоги в апеляційному суді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: Судді:
Справа № 22ц-1883/2010 Головуючий у 1-й інстанції – Корх О.І.
Категорія – цивільна Доповідач – Коренькова З.Д.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Вступна та резолютивна частини
04 червня 2010 року м.Чернігів
Апеляційний суд Чернігівської області у складі:
головуючого-судді Лакізи Г.П.,
суддів: Коренькової З.Д., Шевченка В.М.,
при секретарі Марченко О.О.,
за участю: позивача Кровлайдіс Л.М., прокурора відділу прокуратури Чернігівської області Кушнір І.В., представника відповідача ОСОБА_5 ман Л.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 та доповнень до апеляційної скарги на рішення Корюківського районного суду від 18 березня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я” про скасування абзацу 4/б п.3.11 Статуту Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я”, визнання дій, направлених на стягнення з членів фонду Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я”, що вибули, різниці між сумою, потраченою на лікування і сумою сплачених внесків протиправними, зобов’язання Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я” вчинити дії і повернути членам, які вибули з Корюківського районного громадського благодійного фонду „Здоров’я” незаконно стягнуті грошові кошти в розмірі різниці між сумою, потраченою на лікування члена і сумою його членських внесків,
в с т а н о в и в:
На підставі ст.ст. 209, 218 ЦПК України складання повної ухвали відкладається на 5 днів, до 09 червня 2010 року.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 88, 209, 218, 303, 307, 308, 313, 314, 318, 317, 319 ЦПК України, апеляційний суд,
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 – відхилити.
Рішення Корюківського районного суду від 18 березня 2010 року – залишити без змін.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Корюківського районного благодійного фонду „Здоров’я’ 250 грн. в часткове повернення витрат за надання юридичної допомоги в апеляційному суді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: Судді: