Судове рішення #9525802

                Справа № 2-144/10

      ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

        ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

              08 червня 2010 року                                 м. Перечин

  Перечинський районний суд Закарпатської області в складі:

       головуючого судді - Чепурнова В.О.,

      при секретарі – Багара Н.М.,

     за участю обвинувача – ст. помічника прокурора Маханець В.В.,

     представника ДП «Перечинське лісове господарство» – Приймич С.В.,

                відповідача – не з’явився  

розглянувши в залі суду в м. Перечин цивільну справу за позовом прокурора Перечинського району в інтересах держави в особі Порошківської сільської ради Перечинського району, третя особа – управління лісового господарства в Закарпатській області в особі державного підприємства «Перечинське лісове господарство» до ОСОБА_2 про притягнення до матеріальної відповідальності, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Перечинського району звернувся з позовом до суду в інтересах держави в особі Порошківської сільської ради Перечинського району Закарпатської області за участю третьої особи на стороні позивача – управління лісового господарства в Закарпатській області в особі державного підприємства «Перечинське лісове господарство» до громадянина ОСОБА_2 про притягнення до матеріальної відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства. Свої позовні вимоги мотивує тим, що 03 січня 2010 року ОСОБА_2 в кварталі 32 виділ 48 Порошківського лісництва ДП «Перечинське лісове господарство» вчинив самовільну, незаконну вирубку сироростучого дерева породи ялина біла в кількості 4 штуки, загальною кубомасою 1,38 м.куб., таксовою вартістю 35, 51 гривень. Вирубка відповідачем була проведена всупереч нормам чинного законодавства України, чим заподіяно шкоду сільській громаді с. Порошково в особі Порошківської сільської ради Перечинського району Закарпатської області в розмірі 3 135,00 гривень. Факт вчинення самовільної порубки дерев відповідачами підтверджується протоколом №5 від 02.02.2010 року та постановою № 1 від 01.03.2010 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 65 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі 85 грн., доповідною запискою працівників лісової охорони Порошківського лісництва, іншими матеріалами документування державного підприємства. Тому просить позов задовольнити.

В судовому засіданні старший помічник прокурора Маханець В.В., представник третьої особи на стороні позивача Приймич С.В. позов підтримали та просили його задовільнити з вказаних в ньому підстав.

Представник Порошківської сільської ради в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи у встановленому законом порядку.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи у встановленому законом порядку, причини неявки не повідомив, а тому суд приходить до переконання про можливість розгляду справи у відсутності відповідача, згідно вимог ч.4 ст. 169, ч.1 ст. 224 ЦПК України та ухвалює рішення при заочному розгляді справи.

Заслухавши пояснення старшого помічника прокурора Маханець В.В., представника третьої особи – Приймич С.В., покази свідка ОСОБА_3 та ОСОБА_4, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Допитані в ході судового засідання в якості свідків ОСОБА_3, який є лісником ДП «Перечинське лісове господарство», та ОСОБА_4, який є майстром лісу ДП «Перечинське лісове господарство» показали, що 03 січня 2010 року перебуваючи в кварталі 32 виділ 48 Порошківського лісництва бачили, як відповідач – ОСОБА_2 рубав дерева породи ялина біла.

Відповідно до наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 105 від 10 квітня 2006 року «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», пункту 4 Правил видалення дерев, кущів, газонів та квітників у населених пунктах, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1045 від 01 серпня 2006 року видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого комітету органу міської, селищної, сільської ради за погодженням з місцевими органами охорони навколишнього природного середовища на підставі відповідного ордера. В ході судового засідання було встановлено, що відповідного рішення щодо видалення дерев на вказаній території Порошківською сільською радою не приймалось.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 665 від 23 липня 2008 року «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» сума шкоди, заподіяна незаконною вирубкою дерев відповідачем по справі складає 3 135,00 гривень.

В судовому засіданні встановлено, що факт вчинення самовільної порубки дерев відповідачем підтверджується протоколом №5 від 02.02.2010 року та постановою № 1 від 01.03.2010 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст.65 КУпАП, доповідною запискою працівників лісової охорони Порошківського лісництва, іншими матеріалами документування державного підприємства, а також квитанцією № N08EL33377 від 22.02.2010 року про сплату штрафу за адміністративне правопорушення в розмірі 85 грн.00 коп.

 Також встановлено, що керівництвом ДП «Перечинське лісове господарство» відповідачу ОСОБА_2 було запропоновано добровільно відшкодувати заподіяну лісопорушенням шкоду, однак до цього часу ним до бюджету не сплачено вказаної суми.

Згідно ст. 107 Лісового кодексу України, громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірі та порядку, визначеному законодавством України.

Відповідно до ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» підприємства, установи, організації і громадяни зобов‘язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища в порядку і розмірах, встановлених законодавством України.

Відповідно до ст. 1190 ЦК України особи, які спільними діями або бездіяльністю заподіяли шкоду, несуть солідарну відповідальність перед потерпілою особою.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 5, 20, 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 107 Лісового кодексу України, ст. 1190 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 140, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави в особі Порошківської сільської ради Перечинського району Закарпатської області р/р 33117329700202, код – 22107968, призначення платежу – 50080200, МФО 812016,  назва банку одержувача – ГУДКУ в Закарпатській області 3135 (три тисячі сто тридцять п’ять) гривень 00 копійок.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави 51 (п’ятдесят одну) гривню судового збору та 120 (сто двадцять) гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встанолвений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Закарпатської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Головуючий:                                                                                      Чепурнов В.О.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація