Справа № 2-2251/2007 року
Рішення
Іменем України
(заочне)
25 червня 2007 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Антоняка Т.М.
секретаря Бабій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Івано-Франківську справу за позовом Закритого акціонерного товариства «ДАТАГРУП» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги, -
ВСТАНОВИВ
ЗАТ «ДАТАГРУП» звернулось в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги.
Позивач в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав з мотивів, викладених в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоч про час і місце судового розгляду повідомлений у встановленому порядку, а тому, виходячи зі змісту ч. 1 ст. 224 ЦПК України, та того, що відповідач про причини неявки суд не повідомив, позивач подав достатньо матеріалів, які свідчать про взаємовідносини сторін, суд вважає, що можна провести заочний розгляд справи.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 25 жовтня 2005 року уклав із ЗАТ «Датасат» (за рішенням загальних зборів акціонерів було перейменовано в ЗАТ «Датагруп») договір оренди обладнання супутникового зв'язку № БУМ.Ф.-0.10018/2005 та договір про надання телекомунікаційних послуг №БУМ Ф-П. 10018/2005. Згідно з умовами договору оренди відповідач зобов'язаний вчасно сплачувати оренду плату щомісячно в розмірі 130,00 грн. з ПДВ, та згідно з договором надання послуг відповідач зобов'язується своєчасно та у повному обсязі сплачувати позивачу належні за договором платежі, щомісячно у розмірі 965,85 грн. з ПДВ. Проте, починаючи з листопада 2005 року відповідач не сплачує орендну плату та не сплачує платежі за надані телекомунікаційні послуги, та станом на 10 квітня 2007 року відповідач має заборгованість перед позивачем за надані послуги, а саме за договором надання послуг у розмірі 6 002,35 грн. та за договором оренди у розмірі 780,00 грн., що разом складає 6 782,35 грн. Зазначена обставина нічим не спростована.
Також позивач просив стягнути з відповідача збитки від інфляції, що за весь час прострочення становлять 594 грн. 23 коп. за договором надання послуг, 77 грн. 22 коп. за договором оренди, три відсотки річних від простроченої суми, що становить 110 грн. 52 коп., а також згідно договорів надання послуг та оренди позивачем було нарахована пеня в розмірі 830,30 грн. за договором надання послуг та 107,90 грн. за договором оренди.
Відповідно до ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три
2
процента річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
В силу ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином і у встановлений строк відповідно до вказівок договору, в даному випадку - договору оренди та договору надання послуг.
Відповідно до ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема відшкодування збитків та моральної шкоди.
Щодо вимоги позову про звернення стягнення на майно відповідача позивачем було внесено заяву про залишення цієї вимоги без розгляду.
На підставі наведеного, відповідно до ст. 124 Конституції України, ст. 11, 15, 16, 525, 526, 625 ЦК України, керуючись ст.ст. 88, 213-215, 224-226 ЦПК України, суд. -
ВИРІШИВ
Позов задоволити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Закритого акціонерного товариства «ДАТАГРУП» борг у розмірі 6 782,35 грн. 35 коп. (шість тисяч сімсот вісімдесят дві гривні 35 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Закритого акціонерного товариства «ДАТАГРУП» пеню у розмірі 830 грн. 30 коп. (вісімсот тридцять гривень 30 копійок) за договором надання послуг та 107 грн. 90 коп. (сто сім гривень 90 копійок) за договором оренди.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Закритого акціонерного товариства «ДАТАГРУП» збитки від інфляції у розмірі 594 грн. 23 коп. (п'ятсот дев'яносто чотири гривні 23 копійки) за договором надання послуг, 77 грн. 22 коп. (сімдесят сім гривень 22 копійки) за договором оренди та три відсотки річних 110 грн. 52 коп. (сто десять гривень 52 копійки).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Закритого акціонерного товариства «ДАТАГРУП» 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, 85 грн. 05 коп. витрат по оплаті судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте Івано-Франківським міським судом за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. В разі подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, але апеляційна скарга не була подана в строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду області може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається через Івано-Франківській міський суд до апеляційного суду Івано-Франківської області.
Суддя Антоняк Г.М.
Копія вірно: