Судове рішення #952065
Справа № 2-753/2007року

Справа № 2-753/2007року

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2007 року                                                                               м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

в складі головуючого - судді:                            Барашкова В.В.

при секретарі:                           Шевчук І.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську цивільну справу за позовом ТзОВ «Укрпромінвес-Трейд» в інтересах КФ ТзОВ « Укрпромінвест-Трейд» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів, суд, -

встановив:

ТзОВ «Укрпромінвест-Трейд» в інтересах КФ ТзОВ «Укрпромінвест-Трейд» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів.

В судове засідання представник позивача не з»явився, попередньо подав до суду письмову заяву, в якій позовні вимоги підтримав і просив справу слухати у його відсутності.

Відповідачка в судове засідання не з»явилася повторно з невідомих суду причин, хоч про день та час слухання справи повідомлялася належним чином, про причини неявки суд не повідомила. За таких обставин, керуючись ст.ст.169, 224 ЦПК України, суд вважає, що в даному випадку можна провести заочний розгляд справи.

Дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення виходячи з наступного.

Відповідно до ст. ст. 10,11,57-60 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджує про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом. Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи (за винятком тих осіб, які не мають цивільної процесуальної дієздатності), в інтересах яких заявлено вимоги. Суд залучає відповідний орган чи особу, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, якщо дії законного представника суперечать інтересам особи, яку він представляє. Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко - і відеозаписів,

 

 

2

висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування. Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Як встановлено матеріалами справи, 06.03.2006 року між Київською філією ТзОВ «Укрпромінвест-Трейд», яка є структурним відокремленим підрозділом ТзОВ «Укрпромінвест-Трейд» та ОСОБА_1, яка була працівником Київської філії ТзОВ « Укрпромінвест-Трейд» було укладено Договір грошової позики, згідно якого відповідачці було надано позику у сумі 3495 гривень. Договір між сторонами було укладено на підставі заяви ОСОБА_1 від 06.03.2006 року в якій вона просила надати їй позику у розмірі 3495 гривень.

Пунктом 2.2. вищевказаного Договору було встановлено, що строк, на який надається позика становить три місяці з моменту одержання позики. На виконання умов Договору Київською філією ТзОВ «Укрпромінвест-Трейд» було видано наказ від 06.03.2006 року № 4 про видачу ОСОБА_1 позики в розмірі 3495 гривень строком на три місяці. З даним наказом Васьківська була ознайомлена у встановленому порядку. Як вбачається з видаткового касового ордеру № 246 від 07.03.2006 року Київською філією ТзОВ « Укрпромінвест-Трейд» було видано, а ОСОБА_1 одержано 3495 гривень, як позика за Договором грошової позики № 2 від 06.03.2006 року. Однак з 07.03.2006 року і по сьогоднішній день ОСОБА_1 на роботу не з»являлася, обов»язки за договором не виконала, позику у встановлені Договором строки не повернула.

Пунктом 3.2. вищевказаного Договору було встановлено, що у випадку коли до закінчення строку повернення позики трудові відносини між позикодавцем і позичальником припиняться, то позичальник зобов»язувався негайно повернути всю суму позики, наданої позикодавцем відповідно до цього договору, шляхом переказу відповідної суми коштів на поточний рахунок позикодавця або шляхом внесення коштів у касу позикодавця.

Відповідно до листа від 29.03.2006 року № 32 Київська філія ТзОВ « Укрпромінвест-Трейд» зверталися до відповідачки з проханням невідкладно вийти на роботу, а також повідомляла про те, що строк погашення позики спливає 06.06.2006 року. Однак жодної відповіді на лист не отримано, позику не погашено.

Таким чином загальна заборгованість ОСОБА_1 перед позивачем з урахуванням пені і 3% процентів річних становити 3819,01 гривень і підлягає до стягнення.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться, а також згідно ст. 611, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов'язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.

Відповідно до ст.530 ЦК України якщо у зобов»язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк ( термін).

 

 

3

Відповідно до ч.І ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов»язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ст.625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов»язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов»язання на вимогу кредитора зобов»язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до ч.І ст.1049 ЦК України позичальник зобов»язаний повернути позикодавцеві позику ( грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором З огляду на викладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги є підставними і підлягають до задоволення.

Виходячи з вищевказаного, та керуючись ст. ст.   88, 526, 530, 611, ч.І ст.612, 625,   ч.І ст.1049   ЦК України, ст. ст. 10,11, 57-60,208,209,212-215,218,224-232 ЦПК України, суд,

вирішив:

Позовну заяву ТзОВ «Укрпромінвест-Трейд» в інтересах КФ ТзОВ «Укрпромінвест-Трейд» - задоволити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпромінвест-Трейд» в особі Київської філії ТзОВ «Укрпромінвест-Трейд» (р/р 26000044702531 в АКБ «Укрсоцбанк» м. Київ, МФО 322012, код ЄДРПОУ 21676931, грошові кошти в сумі 3819,01 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпромінвест-Трейд» в особі Київської філії ТзОВ «Укрпромінвест-Трейд» (р/р 26000044702531 в АКБ «Укрсоцбанк» м. Київ, МФО 322012, код ЄДРПОУ 21676931, судові витрати в сумі 2593,19 грн.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано позивачем протягом десяти днів з дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення подається позивачем протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація