Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #95163024


Тернівський районний суд міста Кривого Рогу

Дніпропетровської області


Справа № 215/6591/20

Провадження 2/215/971/21


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



05 липня 2021 року Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області


у складі: головуючої-судді - Красюк К.І.

за участю секретаря - Паращенко В.Д.


розглянувши в порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, в спрощеному позовному провадженні справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об`єм природного газу,


В С Т А Н О В И В:


У листопаді 2020 року АТ «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» звернулось з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об`єм природного газу, яку в подальшому було уточнено у січні 2021 року. В обґрунтування позову вказується, що відповідач є споживачем природного газу за адресою: АДРЕСА_1 . 15.09.2018 року за адресою відповідача представниками ПАТ «Криворіжгаз» було здійснено відключення від системи газопостачання шляхом опломбування крану на газову плиту та газову колонку, про що було складено Акт № 5153 на відключення газопостачання від 15.09.2018 року. Вказаний Акт було підписано представниками ПАТ «Криворіжгаз» та відповідачем.

15.06.2020 року за адресою відповідача була здійснена перевірка та складено акт про порушення №211, відповідно до якого було встановлено порушення, а саме: «несанкціоноване втручання в систему газопостачання, відсутній пломбувальний матеріал та відсутня охоронна пломба». Акт про порушення підписано відповідачем без зауважень. За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії 23.07.2020 було складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу та його вартості за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв відповідача за період з 15.12.2019 по 15.06.2020 (за 6 місяців з дня виявлення порушення) в розмірі 2300,28 грн. Рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості від у липні 2020 року було направлено відповідачу рекомендованою кореспонденцією, проте оплату суми боргу відповідачем не здійснено. Позивач просить суд стягнути з відповідача зазначену вище суму боргу, і витрати за сплату судового збору в розмірі 2102 грн.

Ухвалою судді від 23.12.2020 року прийнято справу до провадження, визначено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.

Ухвалою суду від 28.01.2021 року прийнято до розгляду уточнену позовну заяву, надано відповідачу 10-денний строк на подання відзиву на позовну заяву.

В судові засідання призначені на 12.02.2021 року, 24.03.2021 року,

22.04.2021 року відповідач не з`явилася, повідомлялася судом належним чином за місцем реєстрації.

В судове засідання, призначене на 01.06.2021 року, відповідач не з`явилася, надала суду клопотання про відкладення розгляду справи для визначення своєї позиції по справі, оскільки нею було отримано позовну заяву лише 01.06.2021 року.

В судові засідання, призначені на 17.06.2021 року та на 05.07.2021 року, відповідач повторно не з`явилася, повідомлялася судом належним чином шляхом направлення смс-повідомлення за її письмовою заявкою, причини неявки суду не повідомила, відзиву на позовну заяву не надала.

Частиною 8 ст. 279 ЦПК України визначено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Представник позивача у судове засідання не з`явилася, надіслала заяви про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити, не заперечує щодо заочного розгляду справи.

Згідно з ч.2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України, у разі неявки у судове засідання відповідача повідомленого належним чином, без поважних причин або без повідомлення причин, за відсутності у справі поданого ним відзиву, і якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи, суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів (ухвалює заочне рішення).

Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідач є споживачем природного газу за адресою:

АДРЕСА_1 . У квартирі зареєстровано чотири особи, та вона устаткована газовою плитою (а.с. 10, 11, 27).

15.09.2018 року за адресою відповідача представниками ПАТ «Криворіжгаз» було здійснено відключення від системи газопостачання шляхом опломбування (номер пломби С41136854) з причини наявності заборгованості, про що складено Акт № 5153 на відключення газових приладів та побутових лічильників газу від 15.09.2018 року, який підписано споживачем ОСОБА_1 (а.с.12).

15.06.2020 за адресою відповідача представниками ПАТ «Криворіжгаз» була здійснена перевірка та складено акт про порушення № 211, відповідно до якого було встановлено порушення, а саме: «несанкціоноване втручання в систему газопостачання, відсутній пломбувальний матеріал та відсутня охоронна пломба». Відповідач підписала зазначений акт про порушення без зауважень. У зазначеному акті міститься повідомлення про те, що комісія Оператора ГРМ з розгляду цього Акту буде проводити засідання 23.07.2020 року за адресою:

АДРЕСА_2 (а.с. 13).

На підставі акту про порушення від 15.06.2020 та протоколу № 33 від 23.07.2020 року (а.с.14) було прийнято рішення про задоволення акту про порушення, здійснено донарахування і складено акт-розрахунок не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв відповідача від 23.07.2020 року, яким відповідачу була нарахована сума заборгованості за період із 15.12.2019 по 15.06.2020 (за 6 місяців з дня виявлення порушення) в розмірі 2300,28 грн (а.с. 18).

Позивач супровідним листом від 31.07.2020 надіслав відповідачу рахунок від 23.07.2020 року по оплаті не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості (а.с.19-21).

Зазначений рахунок відповідачу вручено 08.08.2020 року, у зв`язку з чим кінцевий строк оплати закінчився 24.08.2020 року (а.с.21).

Таким чином, відповідач в установленому законом порядку попереджений про наявність порушень та існування боргу, однак його сплату не здійснив.

Статтею 714 ЦК України передбачено, що за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Згідно з пунктом 7 глави 3 розділу 6 Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі-Кодекс) фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунку Оператора ГРМ та/або документальне підтверджене споживання природного газу.

Відповідно до п.п.2 п.1 гл.2 розділу ХІ Кодексу до порушень споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування не облікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належать, зокрема, несанкціоноване відновлення газоспоживання.

Згідно з п.2 гл.3 розділу ХІ Кодексу у разі виявлення оператором ГРМ несанкціонованого відновлення газоспоживання або використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу спожитий об`єм природного газу визначається за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача за період з дня припинення газопостачання (або у разі попередньої перевірки відключеного стану - з дня такої перевірки, що має підтверджуватись відповідним актом перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж

за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Після дослідження та оцінки доказів у справі, надані відповідно до ст. ст. 12, 76 ЦПК України позивачем докази, судом вважаються належними, допустимими, достовірними та достатніми згідно зі ст. ст. 77-80 ЦПК України та свідчать про порушення відповідачем положень Кодексу газорозподільних систем, а саме: несанкціонованого відновлення газоспоживання, внаслідок якого виникла заборгованість за не облікований об`єм природного газу.

Враховуючи порушення відповідачем правил надання газопостачання, несанкціоноване споживання відповідачем природного газу, суд дійшов висновку про наявність підстав для стягнення з відповідача на користь позивача вартості не облікованого об`єму природного газу за період з 15.12.2019 по 15.06.2020 в розмірі 2300,28 грн.

Крім того, на підставі п. 1 ч. 2 ст.141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати, а саме судовий збір в розмірі 2102 грн.

Відповідно до ст. 15-16, 22, 1166 ЦК України та керуючись статтями ст. ст. 12, 13, 81, 89, 141, 223, 247, 259, 263-265, 279, 280-282, 354 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В:


Позовну заяву Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об`єм природного газу задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз» заборгованість за необлікований природний газ за період із 15.12.2019 по 15.06.2020 в розмірі 2300,28 грн та 2102 грн судового збору, а всього стягнути 4402 грн 28 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до п.3 Розділу ХІІ «Прикінцеві положення» ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки продовжуються на строк дії такого карантину.

Позивач: Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Криворіжгаз», код ЄДРПОУ 03341397 (рахунок № НОМЕР_1 у

АБ «КЛІРИНГОВИЙ ДІМ» МФО 300647), місцезнаходження: 50051, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, пр. Металургів, 1.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_3 ; РНОКПП: невідомо.

Повний текст рішення складено та підписано 05.07.2021 року.


Суддя:







  • Номер: 2/215/3164/20
  • Опис: про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об'єм природного газу
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 215/6591/20
  • Суд: Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
  • Суддя: Красюк К. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.11.2020
  • Дата етапу: 25.11.2020
  • Номер: 2/215/971/21
  • Опис: про стягнення заборгованості за необлікований (донарахований) об'єм природного газу
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 215/6591/20
  • Суд: Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
  • Суддя: Красюк К. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.11.2020
  • Дата етапу: 26.08.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація