Судове рішення #951252
Справа № 2-28 2007року

Справа № 2-28 2007року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2007 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого судді Ковалюх В.М. при секретарі Либань О.Г. розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Бахмачі   цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, вказуючи на те, що з відповідачкою він перебував у шлюбі з ІНФОРМАЦІЯ_1 року по ІНФОРМАЦІЯ_2 року. В період шлюбу вони придбали будинок з надвірними будівлями в с.Голінка Бахмацького району, трактор Т-25 Ф, тракторний причіп та грошові накопичення в сумі 2000 грн. Просить суд виділити йому 1\2 частину будинковолодіння, грошову компенсацію за 1\2 частину трактора та причепа, 1\2 частину грошових накопичень в сумі 1000 грн.

В судовому засіданні позивач уточнив свої позовні вимоги і просить суд трактор Т-25-Ф та тракторний причіп залишити йому, а все інше майно, яке було придбано в період шлюбу, залишити ОСОБА_2 Також зазначив, що сумісним майном є пральна машина та газова плита.

Відповідач позовні вимоги визнала частково. Згодна на такий поділ спільного майна, за яким їй залишиться трактор з причепом, а позивачу будинок та все інше спільне майно, вказане в її запереченні на позов. Погодилася також, що під час шлюбу вони із ОСОБА_1 придбали пральну машину «Волна-М» вартістю 300 грн. Газову плиту їй подарували батьки, а тому це майно є її особистою власністю. В запереченні на позов вказала, що під час шлюбу із ОСОБА_1 вони придбали таке майно :

-     будинок    з     надвірними     будівлями     в    АДРЕСА_1 ;

17 листів хвилястого шиферу на загальну суму 255 грн.; січкарню з електричним приводом вартістю 300 грн.;

·        металеву ємність місткістю 500 л вартістю 500 грн.; 500 кг металобрухту на суму 200 грн.;

·        сіно на суму 400 грн.;

зерносуміш (ячмінь з вівсом) в кількості 1 тонни на суму 500 грн.;

·        27 курей на суму 270 грн.; газовий балон вартістю 30 грн.;

·        заднє колесо до трактора Т-25 вартістю 20 грн.;

·        дошки на загальну суму 200 грн.;

·        тюль на два вікна вартістю 10 грн.;

·        кухонний меблевий гарнітур із трьох навісних шаф і трьох столів вартістю 1000 грн.; умивальник вартістю 300 грн.;

·        З стільці вартістю 30 грн.; пластикову люстру вартістю 20 грн.; телефонний апарат вартістю 50 грн.;

·        гриль вартістю 130 грн.;

карнизи з гардинами і тюлем на два вікна вартістю 20 грн. ;

гардини на суму 20 грн.;

дротяну поличку для посуду вартістю 20 грн. ;

посуд на суму 100 грн.;

килимове покриття розміром 4x5 м вартістю 200 грн.;

годинник настінний вартістю 40 грн.;

карнизи на 3 вікна і 2 дверей вартістю 50 грн.;

гардини на 3 вікна і 2 дверей вартістю 30 грн.;

-     тюль на 3 вікна вартістю 10 грн.;

дві ковдри вартістю 50 грн. ;

 

2

·        бра вартістю ЗО грн. ;

·        трактор з причепом, який в даний час знаходиться в неї.

Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із слідуючих підстав :

Згідно виписки із рішення Бахмацького районного суду від 11.01.2006 року та свідоцтва про розірвання шлюбу сторони перебували у шлюбі з ІНФОРМАЦІЯ_1 року по 11.01.2006 року.

Як встановлено в судовому засіданні, 22.02.2000 року ОСОБА_1 купив житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований в АДРЕСА_1. Цей будинок зареєстрований на його ім'я в бюро технічної інвентаризації (а.с.43). За угодами купівлі-продажу, укладеними на українській товарній біржі «Контрактова» 27.01.2005 року, ОСОБА_2 купила трактор Т-25 ф та причеп 1ПТС2. Згідно довідки Інспекції держтехнагляду по Бахмацькому району від 15.01.2007 року вказані трактор та причеп зареєстровані за ОСОБА_1.

Статтею 22 Кодексу про шлюб та сім'ю України, норми якого діяли в 2000 році, передбачено, що майно, нажите подружжям за час шлюбу, є його спільною сумісною власністю.

Відповідно до ч.І ст.28 КпШС України в разі поділу майна, яке є спільною сумісною власністю подружжя, їх частки визнаються рівними.

Згідно ст.60 Сімейного кодексу України, який набрав чинності з 1.01.2004 року, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

За ч.І ст.70 СК України у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними   або   шлюбним договором.

Відповідно до ст.71 СК України майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України.

В судовому засіданні сторони погодилися з кількістю та вартістю майна, яке є спільною сумісною власністю. Позивач не надав суду ніяких доказів, про те що в період шлюбу була придбана газова плита. Оскільки відповідач заперечує, що газова плита є сумісним майном, то суд вважає, що це майно не є сумісною власністю подружжя ОСОБА_1.

За висновком експерта сарай Б"-1 вартістю 489 грн., навіс для сіна В-1 вартістю 818 грн. та навіс для дров В'-l не зазначені в технічному паспорті, а тому ці будівлі не можуть бути об'єктом цивільних прав. Експерт зазначив, що можливо зробити реальний розділ житлового будинку і надвірних будівель АДРЕСА_1 на 2 частини. Оскільки жодна із сторін не бажає отримати у власність цей будинок чи його частину, то суд вважає, що його необхідно поділити в натурі. При цьому із загальної вартості сумісного майна необхідно виключити сарай Б"-1, навіс для сіна В-1 та навіс для дров В'-l всього на суму 1765 грн.

Отже спільним сумісним майном сторін, яке придбано ними в період шлюбу є будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1 вартістю 6433 грн., трактор Т-25 ф вартістю 15699 грн., причеп 1ПТС-2 вартістю 1292 грн., пральна машина «Волна-М» вартістю 300 грн. та інше рухоме майно, вказане в запереченні на позов на суму 4785 грн., а всього на загальну суму 28509 грн.

Трактор та причіп є неподільними речами, а тому суд вважає, що їх необхідно присудити позивачу, оскільки він має намір займатися сільськогосподарськими роботами. Відповідач не надала суду доказів, що вона використовує цей трактор за призначенням.

Інше рухоме майно, яке є спільною сумісною власністю сторін, необхідно залишити відповідачу.

 

3

Дійсна вартість частки будинковолодіння, яка виділена ОСОБА_2 на 22 грн. 05 коп. менше від суми, що дорівнює ідеальній вартості 1V2 частини будинковолодіння, а тому ця сума підлягає стягненню із відповідача на користь позивача.

Позивач поніс судові витрати, а саме сплатив судовий збір в сумі 206 гривень, витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 30 грн. та 450 грн. за проведення експертизи, а всього 686 грн. Позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню на суму 14254,5 грн., а тому судовий збір підлягає стягненню з відповідача в сумі 142 грн. 55 коп. Отже судові витрати, що підлягають відшкодуванню становлять 622 грн. 55 коп.

ОСОБА_1 виділено в натурі майна на загальну суму 20120 грн.95 коп., що на 5866 грн. 95 коп. більше, ніж його частка у спільному майні, а отже цю суму необхідно стягнути на користь відповідача.

Суд вважає за можливе провести залік стягуваних сум і остаточно стягнути із ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 5222 грн. 35 коп.

Керуючись ст.ст. 10, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст.22, 28 КпШС України, ст.ст.60, 70, 71 Сімейного кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\2 частину спільного майна подружжя вартістю 14254 (чотирнадцять тисяч двісті п'ятдесят чотири) гривні 50 копійок.

В порядку поділу спільного майна подружжя виділити ОСОБА_1 в натурі :

1\2 частину житлового будинку АДРЕСА_1, а саме : - кімнату 1-2" площею 13,95 кв.м, кімнату 1-3 площею 13,6 кв.м., частину сарая Б-1 площею 19,98 кв.м, сарай Б'-l площею 7,1 кв.м. 1\2 частину колодязя загальною вартістю 3129 грн. 95 коп.;

· трактор Т-25 Ф державний номер НОМЕР_2 вартістю 15699 грн.;

· причеп 1ПТС2 державний номер НОМЕР_1вартістю 1292 грн.

Залишити в загальному користуванні сторін хвіртку залізну, ворота залізні, забор з азбестоцементних листів, водопровід. ОСОБА_2: закласти дверний проріз між кімнатою 1-1 і кімнатою 1-3, та кімнати 1-2' з кімнатою 1-3 ; влаштувати окремий облік споживання електроенергії ; вирішити питання автономного опалення своєї частини будинку. ОСОБА_1влаштувати індивідуальний вхід-вихід до своєї частини будинку шляхом прибудови тамбуру в кімнату 1-2 , місце розташування тамбуру узгодити з земельним відділом селищної ради, вирішити питання автономного опалення своєї частини будинку, влаштувати окремий облік електроенергії, влаштувати перегородку між кімнатами 1-2' та 1-2".

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1\2 частину спільного майна подружжя вартістю 14254 (чотирнадцять тисяч двісті п'ятдесят чотири) гривні 50 копійок.

В порядку поділу спільного майна подружжя виділити ОСОБА_2 в натурі: 1\2 частину житлового будинку АДРЕСА_1, а саме : - сіни І площею 9,7 кв.м, сіни 1-1 площею 8,2 кв.м, кімнату 1-2' площею 19,35 кв.м, частину сарая Б-1 площею 19,24 кв.м, погріб «ПГ» загальною вартістю 3303 грн. 05 коп.; пральну машину «Волна М» вартістю 300 грн. 17 листів хвилястого шиферу на загальну суму 255 грн.;

·        січкарню з електричним приводом вартістю 300 грн.;

·        металеву ємність місткістю 500 л вартістю 500 грн.; 500 кг металобрухту на суму 200 грн. ;

сіно на суму 400 грн. ;

зерносуміш (ячмінь з вівсом) в кількості 1 тонни на суму 500 грн.;

-     27 курей на суму 270 грн. ;

газовий балон вартістю 30 грн.;

заднє колесо до трактора Т-25 вартістю 20 грн.; дошки на загальну суму 200 грн.;

-     тюль на два вікна вартістю 10 грн.;

кухонний меблевий гарнітур із трьох навісних шаф і трьох столів вартістю 1000 грн.;

-     умивальник вартістю 300 грн.;

 

4

З стільці вартістю ЗО грн.;

-     пластикову люстру вартістю 20 грн.;

телефонний апарат вартістю 50 грн.;

гриль вартістю 130 грн.;

карнизи з гардинами і тюлем на два вікна вартістю 20 грн.; гардини на суму 20 грн.;

-     дротяну поличку для посуду вартістю 20 грн.;

посуд на суму 100 грн.;

килимове покриття розміром 4x5 м вартістю 200 грн.; годинник настінний вартістю 40 грн.; карнизи на 3 вікна і 2 дверей вартістю 50 грн.; гардини на 3 вікна і 2 дверей вартістю ЗО грн.; тюль на 3 вікна вартістю 10 грн.;

-     дві ковдри вартістю 50 грн.;

бра вартістю 30 грн.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 5222 (п'ять тисяч двісті двадцять дві) гривні 35 копійок в рахунок компенсації за частку у спільному майні.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області через Бахмацький районний суд.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація