< для копій >
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2010 року № 2-а-1287/10/2270
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіКовальчук О.К.
при секретаріБесарабі І.А.
за участі: представника позивача Макарця О. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Красилівського районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття до сільськогосподарського кооперативу "ім. Ватутіна" про стягнення заборгованості ,
В С Т А Н О В И В:
в поданому до суду адміністративному позові позивач просить стягнути з сільськогосподарського кооперативу «ім. Ватутіна» заборгованість в сумі 2 398, 51 грн. В підтвердження позовних вимог позивач подав копію акту перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття №131 від 13.10.2009 р., рішення №10 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу та розрахунок ціни позову.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує в повному обсязі та наполягає на їх задоволенні.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, письмові заперечення на позов суду не надав. Повістка про виклик до суду надсилалася відповідачеві за юридичною адресою вказаною у витязі з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. За таких обставин, з врахуванням думки представника позивача, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних у справі доказів. Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з підстав наведених нижче.
Відповідач - сільськогосподарський кооператив «ім. Ватутіна» зареєстрований в Красилівському районному центрі зайнятості як платник внесків 10.04.2000 року за №3220900144.
Відповідно до ст.ст. 17, 35 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ (надалі – Закону), відповідач, як роботодавець, є платником страхових внесків по державному соціальному страхуванню на випадок безробіття і зобов’язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у розмірах, передбачених Законом України від 11.01.2001р. №2213-ІІІ «Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування».
Частиною 3 ст.17 Закону встановлено, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Внаслідок невиконання відповідачем вищезгаданого чинного законодавства виникла прострочена заборгованість (недоїмка) по сплаті страхових внесків станом на 01.01.2010 року за сільськогосподарським кооперативом „ім. Ватутіна" в сумі 11 582 (одинадцять тисяч п'ятсот вісімдесят дві) грн. 46 коп. Наявність заборгованості підтверджується розрахунком ціни позову, рішенням № 10 про стягнення простроченої заборгованості зі страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу від 09 листопада 2009 року та актом №131 перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття від 13 жовтня 2009 року. Відповідачем 30.09.2009 р. було частково сплачено заборгованість в сумі 1029 (одна тисяча двадцять дев'ять ) грн. 52 коп.
Відповідно до ч.1 ст.38 Закону у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
За наслідками перевірки директором Красилівського районного центру зайнятості на підставі п.1 ст. 38 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та керуючись п.4 ст. 38 цього Закону, прийняте рішення № 10 від 09 листопада 2009 року про стягнення фінансових санкцій(пені) в сумі 2 398 (дві тисячі триста дев'яносто вісім) грн. 51 коп. Дане рішення було надіслано підприємству (отримане 12. 11. 2009 року), проте у встановлений 10-денний термін з дня його отримання виконано не було.
Станом на 01.01.2010 року заборгованість відповідача становить 2 398 (дві тисячі триста дев'яносто вісім) грн. 51 коп., що підтверджується актом перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття №131 перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття від 13 жовтня 2009 року, підписаним відповідачем без заперечень та рішенням № 10 від 09 листопада 2009 року про стягнення фінансових санкцій (пені).
З системного аналізу положень ст.12 Закону та п.п.7.1-7.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 16.01.2001 р. за № 30/5221, вбачається, що центри зайнятості здійснюють контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою перерахування та надходження страхових внесків, інших платежів до Фонду, а також за цільовим і правильним витрачанням його коштів
Відповідно до ст.39 Закону спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Частиною 2 ст.38 Закону визначено, що строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, суд дійшов висновку, що позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись Законом України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” ст.ст. 158-163, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Красилівського районного центру зайнятості –робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття задовольнити.
Стягнути з сільськогосподарського кооперативу "ім. Ватутіна", код ЄДРПОУ 0004540503, на користь Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в особі Красилівського районного центру зайнятості заборгованість зі сплати пені в сумі 2 398, 51 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 12 березня 2010 року
Суддя< для копії >О.К. Ковальчук
< для копії >< для копії >