Судове рішення #9510195

< Список >

Справа № 2-а-253/10/2270






   

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

19 січня 2010 року                                                             м. Хмельницький

Суддя  Хмельницького окружного адміністративного суду Ковальчук О.К., розглянувши матеріали позовної заяви  Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області  до  ОСОБА_1  про тимчасове обмеження виїзду боржника за межі України,

ВСТАНОВИЛА:

в поданому до суду адміністративному позові позивач просить тимчасово обмежити ОСОБА_1 право виїзду за межі України до виконання зобов’язань по погашенню заборгованості перед ВАТ КБ «Надра» м. Хмельницький по виконавчому напису №1802, виданому 25.05.2007 року приватним нотаріусом Хмельницького районного нотаріального округу Хмельницької області ОСОБА_2

Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Як зазначено в пункті 1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

Пунктом 4 ч.1 ст. 17 КАС України визначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

          В силу ст.104 КАС України суб’єкт владних повноважень має право звернутись до суду у випадках, встановлених законом.

          Ні Законом України «Про виконавче провадження», який визначає статус, функції та правові основи діяльності органів і посадових осіб Державної виконавчої служби, ані іншими законами України не передбачене право на звернення до суду з позовом про тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, в тому числі і за наявності непогашених грошових зобов’язань.

          Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», на який посилається позивач, як на підставу позовних вимог, не передбачене тимчасове обмеження права громадян на виїзд з України за наявності невиконаних зобов’язань, покладених на них виконавчим написом нотаріуса.

          Таким чином, спір, з приводу якого позивач звернувся до суду, не містить ознак публічно - правового спору, а відтак не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

          Згідно з п.9 ч.1 ст.109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.3,17, 109, 160 та 254 КАС України, суддя

У Х В А Л И ЛА:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області до ОСОБА_1  про тимчасове обмеження виїзду боржника за межі України.

Копію ухвали та позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.

< поле для вводу тексту > 

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через суд першої інстанції  шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя                               < Список >                     О.К. Ковальчук

< Список >                                         < Список >




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація