Справа №22-8572009
Категорія: 52
рішення ухвалено під головуванням Овсюка Є.М.
Доповідач: Мартьянова Л.І.
УХВАЛА
Апеляційного суду Вінницької області від 13 квітня 2009 року
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Нагорняка В.А.
Суддів: Мартьянової Л.І., Пащенко Л.В.
При секретарі: Липач Ю.М.
розглянувши у відкритому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 16 лютого 2009 року за позовом ОСОБА_2 до Вінницького національного технічного університету про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, -
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ВНТУ про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, посилаючись на те з 1994 року працювала на посаді викладача кафедри українознавства, політології та права.
1.05.2008 року наказом ректора ВНТУ була звільнена із займаної посади за п. 3 ст. 41 КУпП України, тобто за вчинення аморального поступку, а саме: виставила в залікову книжку хворої студентки оцінку за її відсутності на прохання особи, яка назвалась її чоловіком.
Позивачка вважає, що її проступок не носить аморального характеру, який дає підстави для звільнення з роботи і тому просить поновити її на займаній посаді та стягнути заробітну плату за час вимушеного прогулу, оскільки при звільненні порушено норми чинного законодавства.
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 16 лютого 2009 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати вказане рішення та ухвалити нове рішення, яким задоволити її позовні вимоги.
Дослідивши доводи в межах апеляційної скарги та заслухавши пояснення сторін, колегія суддів дійшла висновку, що підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції безперечно встановлено, що ОСОБА_2, займаючи посаду викладача кафедри українознавства ВНТУ, в період заліково-екзаменаційної сесії з 27.12.2007 р. по 14.01.2008 р. одноособово, поза визначеної у розкладі аудиторії, за відсутності студентки ОСОБА_3., виставила їй оцінку у залікову книжку.
По даному факту за підозрою в отриманні хабара відносно ОСОБА_2 прокуратурою порушено кримінальну справу за ст. 368 ч. 2 КК України (а.с. 37).
Крім цього, підставою для звільнення позивачки з посади за ст. 41 п. 3 КЗпП України є та обставина, що ОСОБА_2 є не тільки викладачем правознавства, а й членом Ради з виховної роботи, пов’язаної з виконанням виховної функції, а тому проступок, вчинений нею не сумісний з продовженням даної роботи.
За таких обставин рішення суду є законним та обгрунтованим і підстав для його скасування немає.
Посилання позивачки, що її було звільнено під час непрацездатності та без згоди профспілкового комітету є безпідставним, оскільки дата звільнення неодноразово змінювалася, оскільки ОСОБА_2 надавала листок непрацездатності і лише після її одужання звільнення було здійснено 7 травня 2008 року, хоча наказ було видано 18 січня 2008 року.
Стосовно згоди профспілкового комітету університету, то така згода одержана, що вбачається з протоколу № 39 від 18.01.2008 р. спільного засідання профкому та адміністрації ВНТУ ( а.с. 22), де зазначено, що дано згоду на звільнення ОСОБА_2 із займаної посади за ст. 41 п. 3 КЗпП України.
Таким чином доводи апеляційної скарги не спростовують висновок суду і до задоволення не підлягають.
Керуючись ст. ст. 307,308,314,315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - відхилити.
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 16 лютого 2009 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців до Верховного Суду України.