АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц – 707-2010 року. Головуючий у першій інстанції
Кіндяк І.С.
Суддя – доповідач Шабовська В.А.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2010 року березня місяця 24 дня. м. Полтава
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
головуючого Абрамова П.С.
суддів Триголова В.М.
Шабовської В.А.
при секретарі Амеліної М.В.
прокурора
адвоката
позивача
представника позивача
відповідача
представника відповідача
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради
на ухвалу Полтавського районного суду від 4 грудня 2009 року
по справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради до ОСОБА_3 про стягнення надміру виплачених коштів, -
колегія суддів, заслухавши доповідь судді – доповідача апеляційного суду, -
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою судді Полтавського районного суду від 4 грудня 2009 року відмовлено у відкритті провадження у справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради до ОСОБА_3 про стягнення надміру виплачених коштів відмовлено у відкритті провадження у справі в зв’язку з тим, що позовна заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради в апеляційній скарзі ставить питання про скасування ухвали місцевого суду, так як вона ухвалена в порушення вимог процесуального права.
Вважає, що справа підлягає розгляду судом загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.
Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню із наступних підстав.
Відповідно до ч.1 п.2 ст. 312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд змінює або скасовує ухвалу суду першої інстанції і постановляє ухвалу з цього питання, якщо воно було вирішено судом першої інстанції з порушенням норм процесуального права або при правильному вирішенні було помилково сформульовано суть процесуального дії чи підстави її застосування.
Критеріями розмежування справи цивільного судочинства від справи адміністративного судочинства є одночасно: суб»єктивний склад учасників процесу та характер спірних правовідносин. Як вбачається із змісту позовної заяви, між сторонами виник публічно-правовий спір, як підпорядкування одного учасника відносин іншому.
Місцевим судом було правильно встановлено, що на 4 грудня 2009 року даний спір не підлягав розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до ч.1 п.2 ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них. ( зміни внесені 10 березня 2010 року).
В зв’язку з внесеними змінами в ч.1 п.2 ст. 15 ЦПК України даний спір з 10 березня 2010 року підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного ухвала місцевого суду підлягає скасуванню з направленням справи до місцевого суду для вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Керуючись ст. ст. 303, 304, ч.1 п.2 ст. 312, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради частково задовольнити, а ухвалу Київського районного суду м. Полтави від 4 грудня 2009 року скасувати.
Справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради до ОСОБА_3 про стягнення надміру виплачених коштів направити до місцевого суду для вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена протягом двох місяців шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України.
Головуючий
Судді підписи.
З оригіналом згідно: