Судове рішення #9493815

Справа №2- 1199/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

31 березня 2010 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:

головуючого судді      -     Крамара О.В.

при секретарі -                   Малик О.Я.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про стягнення аліментів з ОСОБА_2 в її користь на утримання сина ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_2 у твердій грошовій сумі в розмірі 600 грн. щомісячно, починаючи з дня подання позову і до досягнення ними повноліття.

В підтвердження позовних вимог посилається на те, що 25 червня 1994 року вона уклала шлюб з ОСОБА_2, який було розірвано 13.04.2006 року. Від даного шлюбу в них народилося двоє дітей: син ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочка ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_2.

Після розірвання шлюбу, відповідач перейшов проживати до своїх батьків в м.Трускавець

Вона проживає разом з дітьми, і вони знаходяться на її утриманні, що підтверджується довідкою № 67 виданою 09.02.2010 року Модрицькою сільською радою.

Відповідач самоусунувся від виконання батьківських обов’язків, він не приймає участі у вихованні дітей і не надає матеріальної допомоги на утримання дітей. Їй відомо, що відповідач ніде не працює і працювати не хоче так, як безвідповідально відноситься до обов’язків батька.

Вона працює в Трускавецькому приватному підприємстві “Перлина-Тур”. У зв’язку із зменшенням об’єму робіт адміністрація підприємства перевела її на оплату праці з зменшеною ставкою. До цього часу вона самотужки старалася утримувати дітей, старалася забезпечити їх всім необхідним для розвитку, але на даний час стало зрозумілим, що їй одній не під силу з цим справитись, вона з дітьми опинилась в скрутному матеріальному становищі.

Оскільки відповідач не бере участі у вихованні та матеріальному утриманні дітей, хоч це є його обов’язком, а їй важко самій утримувати їх, вона звернулася з даним позовом до суду.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, просить позов задоволити.

Відповідач ОСОБА_2 не погодився з вищенаведеними позовними вимогами, пояснивши, що не зможе такої суми сплачувати, оскільки він працює водієм в ТзОВ “ТКС-Євробуд” і його заробітна плата є не значною, просить стягувати аліменти в частці, що відповідає положенням ст. 183 СК України.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 є підставним і підлягає частковому задоволенню, оскільки позивачці важко самій утримувати дітей.

Відповідно до ст.. 180 СК України – батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття, при винесенні рішення суд також враховує особу ОСОБА_2, який працює однак заробітна плата не значна, тому враховуючи вище наведене з нього слід стягувати аліменти в частці від заробітку та доходів.

Керуючись ст. ст. 10, 57, 60, 64, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. 180-183  СК України, суд-

в и р і ш и в :

Позов задоволити частково.

Стягувати аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, в користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/3 частина щомісячного доходу, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на кожну дитину відповідного віку, починаючи з 05 березня 2010 року, до досягнення ними повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. державного мита в користь держави, та судові витрати на інформаційне-технічне забезпечення з розгляду цивільних справ в розмірі 120 грн.

На рішення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду шляхом подачі через Дрогобицький міськрайонний суд заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів після його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про оскарження з одночасним направленням копії скарги до Львівського апеляційного суду.

Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті.

Суддя                ___________________                                                    О.В. Крамар

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація