Судове рішення #9492783

 

Справа № 2-537/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

       23 квітня 2010 року Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі  головуючого судді  В.О. Шульги, при секретарі Ю.В. Кириленко,  розглянувши  у  відкритому   судовому засіданні в залі суду в м. Ромни цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до виконавчого комітету Коржвської сільської ради, третя особа Роменська районна державна нотаріальна контора  про визнання права власності на спадкове майно,-

В С Т А Н О В И В :

     ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до виконавчого комітету Коржівської сільської ради, третя особа Роменська районна ДНК і просить визнати за нею право власності на земельну частку (пай)  розміром 2,78 умовно кадастрових гектари, що належала ОСОБА_2, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на підставі сертифікату на право власності на земельну частку (пай) серії СМ № 0072625, зареєстрований в книзі реєстрації сертифікатів за № 638 від 30 серпня 1996 року.  В обґрунтування позову в заяві вказано, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_3 До складу спадщини, що відкрилась після її смерті, входила земельна частка (пай) в АПТЗТ «Україна» в с. Коржі, на яку на ім’я матері був виписаний сертифікат  на право власності на земельну частку (пай) серії СМ № 0072625, зареєстрований в книзі реєстрації сертифікатів за № 638 від 30 серпня 1996 року. Спадкоємцями після смерті матері була вона та її батько – ОСОБА_4, який в установленому порядку прийняв спадщину. ІНФОРМАЦІЯ_2 року батько помер. Після його смерті відкрилась спадщина на майно, а саме: земельну частку (пай), що належала батьку як спадщина після смерті матері, право на яку він не встиг оформити у зв’язку зі смертю, домоволодіння, земельну ділянку для будівництва і обслуговування домоволодіння. Вона в установленому законом порядку прийняла спадщину та в нотаріальному порядку оформила свої спадкові права  на будинок та земельну ділянку. За життя її мати сертифікат на право власності на земельну частку (пай) не отримала, а батько свої спадкові права не встиг юридично оформити  у зв’язку зі смертю, а тому в даний час сертифікат вважається не витребуваним і знаходиться в архіві відділу Держкомзему в Роменському районі. Державний акт про право власності на земельну ділянку на ім’я матері не виготовлявся. Розмір земельної ділянки становить 2,78 умовних кадастрових гектарів, її вартість – 8260 грн. Визнання права власності на спадкову земельну ділянку можливе лише в судовому порядку.          

      В судовому засіданні позивач позов підтримала, просила задоволити його в повному обсязі. Суду пояснила, що після смерті матері спадщину не оформляла, так як спадщину прийняв батько, але не оформив землю, так як помер. Після смерті батька вона не оформила материну спадщину так як їй сказали, що на матір сертифікат на землю не видавався.

    Представник відповідача – виконкому Коржівської сільради в судове засідання не з’явився. Від відповідача надійшов лист, згідно якого Коржівська сільрада не заперечує проти задоволення позову і просить розглядати справу без  участі їх представника.

    Представник третьої особи – Роменської районної державної нотаріальної контори до суду не зйявився. Від третьої особи надійшов лист, згідно якого вони при винесенні рішення покладаються на розсуд суду і просять розглядати справу без їх участі.

      Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали зібрані у справі, суд дійшов висновку що позов  обґрунтований і підлягає задоволенню.

      З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3, а ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_4, що підтверджено  свідоцтвами про смерть.    

      Згідно свідоцтва про одруження  ОСОБА_4 та ОСОБА_5 одружились 11лютого 1951 року, після реєстрації одруження дружині присвоєне прізвище ОСОБА_4.

    Згідно свідоцтва про народження батьками ОСОБА_6 є ОСОБА_4 та ОСОБА_3.

    Згідно свідоцтва про укладення шлюбу ОСОБА_7 та ОСОБА_6 уклали шлюб  20 липня  1973 року . Після укладення шлюбу дружині присвоєне прізвище ОСОБА_7.

    З сертифікату на право на земельну частку (пай) серії СМ № 0072625 виданого 30 серпня 1996 року вбачається, що сертифікат видано АПТЗТ «Україна» ОСОБА_3 на підставі рішення Роменської РДА від 29 серпня 1996 року №331. Згідно сертифікату ОСОБА_3 належить право на земельну частку (пай)  у землі, яка перебуває у колективній власності АПТЗТ «Україна» розміром 2,78 в умовних кадастрових гектарах. Сертифікат зареєстровано 30 серпня 1996 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №638.

    Згідно довідки відділу Держкомзему у Роменському районі від 11 березня 2010 року №122 вартість земельної частки (паю) згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії СМ №0072625, який виписаний 30 серпня 1996 року Роменською РДА на ім’я  ОСОБА_3 та зареєстрований в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 638, згідно технічної документації по корегуванню схеми поділу АПТЗТ «Україна» станом на 1996 рік становить 8260 грн. Уточнений розмір земельної частки складає 2,78 умовних кадастрових гектар. Сертифікат не вручений та знаходиться у Відділі Держкомзему у Роменському районі Сумської області.

    Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом виданого 13 грудня 2000 року спадкоємицею майна ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року є його дочка ОСОБА_1.

     Вказане свідчить, що між сторонами склалися спірні правовідносини з приводу набуття права власності на майно, які регулюються ст. 331 ЦК України та правовідносини з приводу спадкування, які регулюються ст.ст. 1268 – 1270   ЦК України.

    Відповідно  ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом  має право прийняти спадщину або не прийняти її.

    Право  власності померлого на спадкове майно, підтверджується матеріалами  зібраними у справі і не заперечується сторонами.

      Після смерті  ОСОБА_4 інших спадкоємців крім ОСОБА_1, які виявили наміри прийняти спадщину немає.  

    Позивач не може оформити спадкові права, так як  відсутні правовстановлюючі документи і оформити їх не можливо в зв’язку зі смертю власника майна.  

      Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

      Таким чином  визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи і інтереси  інших осіб.

    За таких обставин суд вважає,  що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі.

    Керуючись ст. ст. 392, 1268 – 1270 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 14, 174, 208, 209, 213, 214, 215, 292, 294, 296 ЦПК України, -

 

В И Р І Ш И В :

      Позов ОСОБА_1 до виконавчого комітету Коржвської сільської ради, третя особа Роменська районна державна нотаріальна контора  про визнання права власності на спадкове майно  задоволити.

    Визнати за  ОСОБА_1 право власності на  земельну частку (пай) у землі, що перебувала у колективній власності  акціонерно-пайового товариства закритого типу «Україна» розміром 2,78 в умовних кадастрових гектарах, що належала ОСОБА_3, померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії  СМ № 0072625, що зареєстрований в книзі реєстрації сертифікатів 30 серпня 1996 року за № 638.

        Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом  20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку  ч. 4 ст. 295 ЦПК України.  

      Суддя...                                     підпис.

    Копія вірна:

СУДДЯ   РОМЕНСЬКОГО

МІСЬКРАЙОННОГО   СУДУ                                                 В.О. ШУЛЬГА

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація