Судове рішення #9491100

                                                                                                                           

                                         

                                                               

                                                                 П О С Т А Н О В А                         Справа № 2а-439/10                                                                                                                                                                                                                                                                  

   Ім’ям України

31 травня 2010 року                                                                                                        м. Полтава

Октябрський районний суд м. Полтави, у складі:  

головуючого - судді                                Литвиненка І.Ю.

при секретарі –                                        Севідовій Л.Ю.,                      

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Полтаві адміністративну справу за позовом Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового Сергія Вікторовича про визнання дій головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового С.В. неправомірними та скасування постанови головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового С.В. про відкриття виконавчого провадження , -

В С Т А Н О В И В :

         Позивач, Головне управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, 05 жовтня 2009 року звернувся до суду з позовом до відповідача - відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області про визнання дій головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового С.В. при винесенні постанови неправомірними та скасування постанови головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового С.В. про відкриття виконавчого провадження (а.с. 2). Ухвалою Октябрського районного суду м. Полтави від 04 лютого 2010 року до участі в справі, як співвідповідача, залучено головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового Сергія Вікторовича (а.с. 15).

         В обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що постановою головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового С.В. від 18 вересня 2009 року відкрито виконавче провадження про стягнення з Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації на користь держави штрафу в розмірі 680 гривень, у термін до 25 вересня 2009 року. Постанова отримана Головним управлінням праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації 23 вересня 2009 року. Вважає, що вищевказана постанова є неправомірною та підлягає скасуванню, оскільки сама постанова про накладення штрафу, за невиконання судового рішення Октябрського районного суду м. Полтави про стягнення щорічної разової грошової допомоги на користь ОСОБА_1., ще 20 липня 2009 року оскаржена ними до суду.

         Представник позивача до суду не з’явився, звернувся із письмовою завою про розгляд справи без участі представника Головного управління праці та зазначивши, що позов підтримують у повному обсязі (а.с. 10).

         Представник відповідача також до суду не з’явився, звернувся із письмовим клопотанням про розгляд справи за його відсутності, що розцінюється судом, як визнання позову (а.с. 12).

         Відповідач теж до суду не з’явився, звернувся із письмовим клопотанням про розгляд справи за його відсутності, що розцінюється судом, як визнання позову (а.с. 19).

         Перевіривши фактичні обставини справи письмовими доказами, у наданих сторонами межах, приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.

           Судом встановлено, що постановою головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового С.В. від 30 червня 2009 року за невиконання виконавчого документа – виконавчого листа № 2а-148, виданого 19 листопада 2008 року Октябрським районним судом м. Полтави про зобов’язання Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації виплатити ОСОБА_1. одноразову грошову допомогу, на боржника - Головне управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації, накладено штраф в розмірі 680 гривень на користь Держави (а.с. 4). Головним управлінням праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації 20 липня 2009 року зазначену постанову оскаржено шляхом подання позову до Полтавського окружного адміністративного суду (а.с. 6). Постановою головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового С.В. від 18 вересня 2009 року відкрито виконавче провадження про стягнення із Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації штрафу в розмірі 680 гривень на користь Держави, у термін до 25 вересня 2009 року (а.с. 3).

          Відповідно до вимог ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження»: державний   виконавець  відкриває  виконавче  провадження  на підставі  виконавчого  документа: 1) за  заявою  стягувача  або його представника про примусове виконання  рішення, зазначеного  у  ст. 3 цього Закону; 2) за заявою прокурора у випадках представництва інтересів громадянина або держави в суді; 2-1) у  разі, якщо виконавчий лист надійшов від суду на підставі ухвали про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду у порядку,  встановленому  законом; 3) в інших передбачених законом випадках. Згідно із вимогами ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець відмовляє у   відкритті  виконавчого провадження у разі: 1) пропуску встановленого строку пред'явлення  документів до виконання; 2) неподання виконавчого документа, зазначеного у ст. 3 цього  Закону; 3) якщо рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної сили, крім випадків, коли воно у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання; 4) пред'явлення виконавчого документа до органу державної виконавчої служби не за місцем або підвідомчістю виконання рішення; 5) якщо не закінчилася відстрочка виконання рішення, надана судом, яким постановлено  рішення; 6) у  разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим ст. 19 цього Закону; 7) за наявності інших обставин, передбачених законом, які виключають здійснення виконавчого провадження. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 8 Конституції України, звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.  

         З наведених норм чинного законодавства України та обставин справи випливає наступне. На Головне управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації постановою головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового С.В. накладено штраф за невиконання судового рішення. Зазначену постанову оскаржено у судовому порядку. Не чекаючи рішення судом за наслідками розгляду зазначеного позову, Круговий С.В. виніс постанову про відкриття виконавчого провадження для примусового стягнення накладеного ним штрафу, чим порушив право позивача на оскарження його рішення, як суб’єкта владних повноважень. Порушене право підлягає поновленню, а тому  постанова про відкриття виконавчого провадження від 18 вересня 2009 року - скасуванню.

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7-11, 71, 159, 160-163 КАС України, нормами Закону України «Про виконавче провадження», суд, -

  П О С Т А Н О В И В:

         Позов  Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Полтавській області, головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового Сергія Вікторовича про визнання дій головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового С.В. неправомірними та скасування постанови головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового С.В. про відкриття виконавчого провадження – задовольнити у повному обсязі.

          Визнати дії головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового Сергія Вікторовича з винесення ним 18 вересня 2009 року постанови про відкриття виконавчого провадження зі стягнення з Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації штрафу на користь Держави у сумі 680 гривень – протиправними.

         Постанову головного державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Полтавській області Кругового Сергія Вікторовича про відкриття виконавчого провадження зі стягнення з Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації штрафу на користь Держави у сумі 680 гривень - скасувати.

          Постанову може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її складання у повному обсязі, з наступною подачею апеляційної скарги, яку може бути подано протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження через суд першої інстанції.

          Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

        Суддя                                                                              І.Ю.Литвиненко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація