Справа № 2 - 596/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 січня 2010 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі :
головуючого-судді Крамара О.В.
при секретарі Малик О.Я.
розглянувши в попередньому судовому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Михайлевицької сільської ради Дрогобицького району про визнання права власності на спадкове майно по заповіту,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом, в якому просить: визнати за ним право власності на спадкове майно в порядку спадкування по заповіту, а саме: житловий будинок загальною площею 278,2 кв.м., а житловою 115,8 кв.м., який розташований в АДРЕСА_1, після смерті дядька ОСОБА_2, який помер – ІНФОРМАЦІЯ_2.
В обгрунтування позовних вимог посилається на те, що будинок АДРЕСА_1, був збудований його дядьком – ОСОБА_2.
ОСОБА_2 був братом його мами, проживав сам, дітей в нього не було. 30 липня 2008 року ОСОБА_2 склав заповіт який був посвідчений секретарем Михайлевицької сільської ради. Згідно цього заповіту він все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося і взагалі все те, що йому буде належати на день смерті і на, що він за законом матиме право, заповів своєму племіннику ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_1.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1, виданого 06.08.2008р., Опарівською сільською радою, Дрогобицького району, Львівської області, актовий запис №7.
Після смерті дядька, залишилося спадкове майно, а саме, житловий будинок АДРЕСА_1. Про те, що будинок належав дядькові, стверджується інвентаризаційною справою, виданою КП ЛОР “Дрогобицьке МБТІ та ЕО”.
Згідно зведеного Акту вартості будівель та споруд виготовленого КП Львівської обласної ради Дрогобицьке МБТІ та ЕО, дійсна вартість спадкового майна становить 239290 грн..
В січні 2009 року він звернувся в Першу Дрогобицьку державну нотаріальну контору для оформлення спадщини. Нотаріальною конторою було видано свідоцтво про право на спадщину на все майно, крім будинку в с.Михайлевичі. Підставою відмови у видачі свідоцтва, було те, що ОСОБА_2 своєчасно не оформив належним чином свідоцтво про право власності на будинок, нотаріус не може видати йому свідоцтво про право на спадщину за заповітом, тому в нього виникла потреба звернутися з даним позовом в суд.
В судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві, доповнив, що інших спадкоємців крім нього не має, просить позов задоволити.
Відповідач - голова Михайлевицької сільської ради Хомич Т. в попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав і не заперечив проти задоволення позову.
Наслідки визнання позову відповідачу роз'яснені.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює судове рішення про задоволення позову, а згідно вимог п. 1 ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь в справі, не підлягають доказуванню.
З огляду на те, що покійний ОСОБА_2 при житті не отримав свідоцтва про право власності на спірне будинковолодіння, позивач фактично прийняв спадщину після дядька і є єдиним спадкоємцем спірного майна, відповідач позовні вимоги визнає, що не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому позов є підставним та підлягає до задоволення
Враховуючи вищенаведене та
керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 174, 209, 214-215 ЦПК України, ст.ст. 328, 346, 1268, 1296 ЦК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно - житловий будинок загальною площею 278,2 м.кв, житловою 115,8 м.кв., що по АДРЕСА_1, по спадкуванню за заповітом після смерті дядька – ОСОБА_2, який помер - ІНФОРМАЦІЯ_2.
На рішення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду шляхом подачі через Дрогобицький міськрайонний суд заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів після його проголошення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про оскарження з одночасним направленням копії скарги до Львівського апеляційного суду.
Рішення виготовлено в нарадчій кімнаті.
Суддя __________________ О.В. Крамар