ПОСТАНОВА №2-а-2283/10
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«15» квітня 2010 року м. Донецьк
Будьоннівський районний суд м.Донецька у складі:
Головуючого судді: Реброва С.О.
при секретарі: Василенко С.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни», -
В С Т А Н О В И В:
02 березня 2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулась в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Будьонівському районі м. Донецька про зобов'язання перерахувати пенсію у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», як дитині війни з 01.01.2009року.
В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що вона має статус «дитини війни» у зв'язку з чим, у відповідності до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», виплачувана їй пенсія повинна підвищуватись на 30 відсотків від мінімальної пенсії за віком. Вважає, що положення Законів України «Про Державний бюджет України на 2007 piк» та «Про Державний бюджет України на 2008 piк» в частині зупинення дії ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» не відповідають Конституції України i тому не можуть застосовуватись. З підстав невідповідності ст.22 Конституції України п.п.2 п.41 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» вважав неможливе їx застосування з 01.01.2008 року. Оскільки Закон України «Про соціальний захист дітей війни» на даний час не скасований і його дія іншими законами не призупинена, тому вважає не нарахування їй щомісячної державної соціальної допомоги за 2009рік грубим порушенням її прав Пенсійним фондом України у Будьоннівському районі м.Донецька. Позивачка просила суд поновити пропущений строк для звернення до адміністративного суду за захистом її порушених прав.
У судове засідання позивачка ОСОБА_1 не з’явилась, але від неї надійшла заява про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, просив розглядати справу без участі його представника. На адресу суду надійшли заперечення проти позову, у яких відповідач посилається на те, що порядок надання пільг, передбачених статтею б Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Кабінетом Міністрів України у 2006 році не було розроблено. Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» дія ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" призупинена, законодавче не було врегульовано питання стосовно фінансування виплати підвищення до пенсії у poзміpi 30 відсотків мінімальної пенсії за віком дітям війни. Відповідно до вказаного Закону підвищення до пенсії дітям війни виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України, а не за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Вимоги позивачки щодо підвищення пенсії вважає незаконними, просив суд відмовити у задоволенні позову.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що позивачка ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, має правовий статус «Дитина війни», що підтверджується пенсійним посвідченням.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, що набрав чинності 01 січня 2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Статтею 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» дія статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» зупинена.
Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року № 6-рп/2007 положення статті 71 Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік», якими була зупинена дія статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», визнані такими, що не відповідають Конституції України.
Відповідно до статті 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та абзацу першого частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у 2007 poцi діяли наступні розміри мінімальної пенсії за віком: з 1 квітня - 410,06 грн., з 1 жовтня - 415,11 грн.
Тобто, за період з 01.01.2009 року до 31.12.2009 року позивач мав право на отримання підвищення до пенсії на підставі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»
Ураховуючи що Рішення Конституційного суду прийнято 09 липня 2007 року, та позивачка просить визнати неправомірними дії з 01.01.2009року, розрахунок виплати необхідно розраховувати з цієї дати.
Суд вважає пропуск строку звернення позивачкою до суду з адміністративним позовом за захистом свого права поважним і відповідно до вимог статей 100, 102 КАС України цей строк підлягає поновленню.
Таким чином, за заявлений період суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача нарахувати та сплатити позивачу підвищення до пенсії.
Керуючись ст.ст. 2, 11, 17, 18, 87, 94, 99, 100, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», Законом України «Про Державний бюджет України на 2009рік»,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду, та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «Дітям війни» - задовольнити.
Визнати дії Управління Пенсійного Фонду України у Будьоннівському районі м. Донецька в частині ненарахування щомісячної доплати до пенсії ОСОБА_1 розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком з 01.01.2009 року відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» - неправомірними.
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Будьоннівському районі м. Донецька здійснити позивачу ОСОБА_1 нарахування підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, як дитині війни починаючи з 01.01.2009 року виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч. 1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня оголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
- Номер: 6-а/157/191/19
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-2283/10
- Суд: Камінь-Каширський районний суд Волинської області
- Суддя: Ребров Сергій Олексійович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.07.2019
- Дата етапу: 09.08.2019
- Номер:
- Опис: діти війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-2283/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Ребров Сергій Олексійович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.10.2010
- Дата етапу: 26.10.2010