Справа №3-184/2010 р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2010 року, м. Жовті Води
Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області Хорошенко В.М., розглянувши справу про вчинення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем м. Жовті Води Дніпропетровської області, громадянином України, директором Дочірнього підприємства «Спецмонтаж» Товариства з обмеженою відповідальністю «НВО «Промсервіс», проживаючим у АДРЕСА_1,
адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , працюючи на посаді директора Дочірнього підприємства «Спецмонтаж» Товариства з обмеженою відповідальністю «НВО «Промсервіс», розташованого по вул. 50 років Комсомолу, 6 у м. Жовті Води Дніпропетровської області, зобов’язаний суворо дотримуватися вимог законодавства про оплату працю, і за посадою несе персональну відповідальність за невиконання цих вимог.
Так, згідно ст. 115 КЗпП України та ст. 24 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата повинна виплачуватися регулярно, і не рідше двох разів на місяць.
У відповідності зі ст. 113 КЗпП України час простою не з вини працівника повинен оплачуватися з розрахунку не нижче 2/3 встановленого окладу.
Відповідно до ст. 255 КЗпП України , ст. 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням», а також відповідно до Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2001 року №439, оплата днів тимчасової непрацездатності застрахованої особи провадиться за основним місцем роботи у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати за робочі дні (години) згідно з графіком роботи, що припадають на дні тимчасової працездатності.
Окрім того, на підприємстві повинен вестися табель обліку робочого часу, який використовується для контролю за дотриманням працюючими встановленого режиму робочого часу, для отримання даних про відпрацьований час, для розрахунку заробітної плати. Без ведення табелів фактично неможливо виконати вимоги ст.ст. 50, 53, 63, 67, 70, 72, 95, 106, 107 КЗпП України.
Однак тривалий час директор ДП «Спецмонтаж» ОСОБА_1 не виконує ці вимоги закону.
Так, табеля обліку робочого часу на підприємстві не ведуться, такі табеля та відомості на виплату заробітної плати відсутні. Починаючи з вересня 2009 року заробітна плата на підприємстві у повному розмірі та у визначені законом строки не виплачується, і перед трьома працівниками підприємства (заступником директора Нешенко Г.А., інженером ОСОБА_3 та електромонтером ОСОБА_4) існує заборгованість по її виплаті у сумі 4924 грн. 45 коп. (за жовтень –грудень 2010 року). За фактичний простой у січні-березні 2010 року заробітна плата цим трьом працівникам не нарахована і не виплачена. Листок непрацездатності ОСОБА_4 за період з 01 по 13 жовтня 2009 року не оплачений.
ОСОБА_1 у своїх письмових поясненнях, фактично визнаючи зазначені факти (які підтверджуються й залученими до справи письмовими доказами), заперечує свою вину, посилаючись на порушення закону при перереєстрації підприємства, визначенні його співвласників, а також на скрутне фінансове становище підприємства.
Однак такі доводи ОСОБА_1 не можуть бути підставою для звільнення його від адміністративної відповідальності, бо остання реєстрація підприємства ДП «Спецмонтаж» в установленому порядку не скасована, і саме ОСОБА_1 є його директором, а тому несе персональну відповідальність за дотримання на підприємстві вимог закону.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення – виплата заробітної плати не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Стягнення ОСОБА_1 за вчинення зазначеного правопорушення призначається з урахуванням усіх обставин справи, даних про його особу та ступінь його вини.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 221, 283, 284, 287, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
За вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 510 (п’ятсот десять) грн.
Ця постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим і його представником або на неї може бути внесено протест прокурором протягом 10 днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Жовтоводський міський суд.
Суддя:
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-184/2010
- Суд: Золочівський районний суд Львівської області
- Суддя: Хорошенко Василь Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.09.2015
- Дата етапу: 09.09.2015
- Номер: 3/390/1094/24
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-184/2010
- Суд: Кіровоградський районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Хорошенко Василь Миколайович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.02.2010
- Дата етапу: 27.02.2010