Судове рішення #9483231

Справа № 2-389

2010 р.

                                       

   Р І Ш Е Н Н Я

                         І  М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И                                                        

29 березня 2010   року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді -         Катющенко В.П.

при секретарі -         Бєрдєннікову І.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києві, цивільну справу за позовом: ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа відділ реєстрації актів цивільного стану Печерського районного управління юстиції м. Києва про оспорювання актового запису про батьківство, скасування виплати аліментів та стягнення та стягнення коштів, відрахованих в якості аліментів, -

                          В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з позовом в якому просить визнати актовий щодо його батьківства відносно ОСОБА_3 недійсним, скасувати виплату аліментів, зобов’язати відповідача ОСОБА_1. повернути кошти відраховані в якості аліментів.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що з 23 травня 2000 року він перебував у шлюбі з ОСОБА_1 у шлюбі у них ІНФОРМАЦІЯ_3 народився син, ОСОБА_3. В лютому 2005 року їх шлюбні стосунки були припинені з вини відповідачки, поведінка якої була несумісною з наявністю сім’ї. Рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 19 липня 2005 року їх шлюб було розірвано. Ще перебуваючи у шлюбі відповідач неодноразово заявляла йому, що ОСОБА_3 не його дитина, що з огляду на її стиль життя не виглядає дивним. Також неодноразово вона це стверджувала у розмовах зі своєю подругою, хрещеною матір’ю ОСОБА_3. З дня народження сина, він ставився до нього з любов’ю, їх стосунки були як батька та сина. Але в світлі подій, що сталися пізніше та інформація яку він отримував стосовно поведінки відповідачки в період подружнього життя, викликають у нього сумніви щодо батьківства сина.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просив суд виключити відомості про батька, його відомості, з актового запису про народження ОСОБА_3, припинити виплату аліментів на утримання ОСОБА_3, зобов’язати відповідачку повернути всі сплачені ним кошти в якості аліментів на ОСОБА_3, при цьому вказати суму сплачених ним аліментів не може, оскільки її не рахував, вважаючи ОСОБА_3 своїм сином, а також стягнути з відповідачки 2547 гривень 03 копійки витрат з оплати експертного дослідження.

Відповідач в судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що перебуваючи у шлюбі з позивачем у них ІНФОРМАЦІЯ_3 народився син ОСОБА_3. Позивач був записаний батьком дитини, оскільки вони перебували у шлюбі та дана дитина дійсно є сином ОСОБА_1. Обставини викладені в позовних вимогах, щодо їх подружнього життя не відповідають дійсності та є наклепом на неї. З приводу її доньки Єви, то позивач ОСОБА_1 був записаний її батьком, оскільки дитина народилася до спливу десяти місяців після розірвання шлюбу. В судових дебатах відповідач визнала позов частково, не заперечувала проти скасування актового запису про батьківство її сина ОСОБА_3, також не заперечувала проти повернення коштів, що сплачувались як аліменти на сина та заперечила проти стягнення з неї витрат на проведення експертизи, зазначила, що це було рішення позивача та він повинен нести витрати по проведенню експертизи.

Представник третьої особи, відділ реєстрації актів цивільного стану Печерського районного управління юстиції м. Києва, в судове засідання не з’явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.

Суд вислухавши пояснення сторін, свідка, дослідивши матеріали справи приходить до наступного.

Відповідно до частини першої ст.122 Сімейного кодексу України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя.

Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документами  закладу охорони здоров’я про народження дружиною дитини.

Судом встановлено, що з 22 травня 2000 року по 16 вересня 2005 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2. перебували у зареєстрованому шлюбі. (а.с.62)

ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_3, про що в книзі реєстрації народжень 17 листопада 2000 року зроблено актовий запис №700, що підтверджується свідоцтвом про народження, виданим Відділом реєстрації актів цивільного стану Печерського районного управління юстиції у місті Києві.

Батьком дитини у свідоцтві про народження дитини записаний ОСОБА_1, матір’ю – ОСОБА_2 (а.с.2)

Відповідно до ч.1 ст. 136 Сімейного кодексу України, особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

Частиною 2 цієї ж статті визначено, що у разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.

Як роз’яснено в п.11 Постанови Пленуму Верховного Судку України№3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» оспорити батьківство мають право особа, яка записана батьком дитини в Книзі реєстрації народжень (ст.136 СК) - шляхом пред’явлення позову про виключення відомостей про неї як батька з актового запису про народження дитини, а також жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст.138 СК), - звернувшись із позовом про виключення із цього запису відомостей про її чоловіка як батька дитини.

Предметом доказування в таких справах є відсутність кровного споріднення між особою, записаною батьком, і дитиною. Уразі доведеності цієї обставини суд постановляє рішення про виключення оспорених відомостей з актового запису про народження дитини.

Як вбачається з висновку експерта №356 від 12 лютого 2010 року, біологічне батьківство ОСОБА_1 відносно ОСОБА_3, матір’ю якого є ОСОБА_2, повністю виключається (а.с.34-36).

Оцінивши зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про виключення відомостей про батька з актового запису про народження є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Якщо ім’я позивача як батька виключене з актового запису про народження дитини, дитина вважається такою, що народжена батьками, які не перебувають у шлюбі між собою, а тому запис про батька дитини має бути змінений відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

Крім того, позивач просить суд припинити стягнення аліментів, що провадяться з нього на підставі виконавчого листа виданого Дніпровським районним судом м. Києва 29 грудня 2005 року та зобов’язати відповідачку повернути всі кошти, що були ним сплачені в якості аліментів.

Разом з тим, Сімейним кодексом України не передбачено скасування виплати аліментів у разі виключення відомостей про батька дитини, з якого стягуються аліменти.

Як роз’яснено в п.14 Постанови Пленуму Верховного Судку України №3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» стягнення за рішенням суду з особи, записаної батьком або матір’ю, аліментів на дитину не є перешкодою для звернення до суду з позовом про виключення відомостей про них як батька або матері з актового запису про народження цієї дитини. Задоволення судом зазначених вимог може бути підставою для перегляду рішення про стягнення аліментів у зв’язку з ново виявленими обставинами (п.1 ч.2 ст. 361 ЦПК).

За таких обставин, суд приходить до висновку про залишення без задоволення позовних вимог ОСОБА_1 щодо припинення стягнення аліментів та повернення коштів відрахованих в якості аліментів на ОСОБА_3

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, суд вважає за можливе стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3. витрати з оплати вартості проведення експертного дослідження, що документально підтверджені позивачем ОСОБА_1 та стягнути з ОСОБА_3. на користь держави судовий збір (мито) в сумі 08 гривень 50 копійок та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 гривень, від сплати яких, відповідно до Декрету КМУ «Про державне мито» був звільнений позивач.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст.. 122, 135, 136 Сімейного кодексу Україні, п.п. 11, 14 Постанови Пленуму Верховного Судку України №3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» ст.ст. 10, 57, 60, 88, 208, 209, 212-215, 218, 294  ЦПК України, суд -

                            В И Р І Ш И В:    

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа відділ реєстрації актів громадянського стану Печерського районного управління юстиції м. Києва про оспорювання актового запису про батьківство, скасування виплати аліментів та стягнення та стягнення коштів, відрахованих в якості аліментів – задовольнити частково.    

Встановити, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1, не є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Зобов’язати відділ реєстрації актів цивільного стану Печерського районного управління юстиції м. Києва виключити відомості про батька - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, з актового запису про народження № 700 від 17 листопада 2000 року, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Печерського районного управління юстиції м. Києва на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 – дві тисячі п’ятсот сорок сім гривень три копійки – витрат з оплати вартості проведення експертного дослідження.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючої за адресою: АДРЕСА_4, на користь держави судовий збір (мито) в сумі 08 (вісім) гривень 50 (п’ятдесят) копійок та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) гривень.

В іншій частині позову – відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду та апеляційної скарги. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення. Заява про апеляційне  оскарження  та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва.

Суддя:

Справа № 2-389

2010 р.

                                       

   Р І Ш Е Н Н Я

                         І  М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И                               (ВСТУПНА ТА РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА)

                         

29 березня 2010   року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді -         Катющенко В.П.

при секретарі -             Бєрдєннікову І.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києві, цивільну справу за позовом: ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа відділ реєстрації актів цивільного стану Печерського районного управління юстиції м. Києва про оспорювання актового запису про батьківство, скасування виплати аліментів та стягнення та стягнення коштів, відрахованих в якості аліментів, -

                          В С Т А Н О В И В:

Враховуючи, що для написання повного тексту рішення необхідно певний час, суд вважає за необхідне оголосити вступну та резолютивну частину рішення.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 122, 135, 136 Сімейного кодексу Україні, п.п. 11, 14 Постанови Пленуму Верховного Судку України №3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» ст.ст. 10, 57, 60, 88, 208, 209, 212-215, 218, 294  ЦПК України, суд -

 

          В И Р І Ш И В:    

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа відділ реєстрації актів громадянського стану Печерського районного управління юстиції м. Києва про оспорювання актового запису про батьківство, скасування виплати аліментів та стягнення та стягнення коштів, відрахованих в якості аліментів – задовольнити частково.    

Встановити, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючий за адресою: АДРЕСА_1, не є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Зобов’язати відділ реєстрації актів цивільного стану Печерського районного управління юстиції м. Києва виключити відомості про батька - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, з актового запису про народження № 700 від 17 листопада 2000 року, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Печерського районного управління юстиції м. Києва на ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючої за адресою: АДРЕСА_5, на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 – дві тисячі п’ятсот сорок сім гривень три копійки – витрат з оплати вартості проведення експертного дослідження.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючої за адресою: АДРЕСА_4, на користь держави судовий збір (мито) в сумі 08 (вісім) гривень 50 (п’ятдесят) копійок та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) гривень.

В іншій частині позову – відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду та апеляційної скарги. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення. Заява про апеляційне  оскарження  та апеляційна скарга подаються Апеляційному суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація