Справа № 2- 369-1/10
У Х В А Л А
03 червня 2010 року Солом’янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого – судді КІЗЮН Л.І.
при секретарі: Рівному Є.О.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Громадської організації „Народна спілка „Добробут”, підприємства „Ресурс” Всеукраїнської організації інвалідів „Союз організації інвалідів України” про визнання права власності на квартиру, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернулася в суд з позовом до Громадської організації „Народна спілка „Добробут”, підприємства „Ресурс” Всеукраїнської організації інвалідів „Союз організації інвалідів України” про визнання права власності на квартиру.
11 травня 2010 року позивач у попереднє судове засідання не з‘явилася, хоча їй та представнику позивача було повідомлено належним чином про день, час і місце розгляду справи, що підтверджується даними поштового відправлення (а.с. 52).
У зв’язку з неявкою позивача 11 травня 2010 року проведення судового засідання було відкладено.
03 червня 2010 року позивач знову не з‘явилася у попереднє судове засідання, хоча про день, час і місце розгляду справи позивач повідомлялася належним чином, за останнім відомим суду місцем проживання, зазначеним у позовній заяві (а.с.56).
Так, відповідно до ст. 207 ч.1 п. 3 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з’явився в судове засідання без поважних причин або повторно не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Згідно з вимогами ст. 169 ч. 3 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, без поважної причини або неповідомлення ним про причину повторної неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає заяву без розгляду.
Відповідно до ст. 77 ЦПК України сторони зобов‘язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.
Згідно з п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року №5 „Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду” зупинення, закриття провадження у справі чи залишення заяви без розгляду (статті 201, 202, 205, 207 ЦПК при проведенні попереднього судового засідання відповідає вимогам ЦПК.
Оскільки розглянути справу на підставі наявних у справі матеріалів неможливо, заяви від позивача про розгляд справи за його відсутності не надходило, причину повторної неявки у попереднє судове засідання позивач не повідомив, суд вважає, що заяву потрібно залишити без розгляду.
Враховуючи викладене і керуючись ст. ст. 76, 77, 169, 207 ЦПК України, п.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 червня 2009 року №5 „Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду”, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Громадської організації „Народна спілка „Добробут”, підприємства „Ресурс” Всеукраїнської організації інвалідів „Союз організації інвалідів України” про визнання права власності на квартиру - залишити без розгляду.
Заява про апеляційне оскарження ухвали може бути подана протягом п‘яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Л.І. Кізюн