Судове рішення #9483125

Справа №  2-1291-1/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

02 червня 2010 року   Солом’янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді     Соколової В.В.

при секретарі          Іконніковій О.Ю.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Солом’янської районної в м. Києві державної адміністрації про приватизацію квартири у державному житловому  фонді, -

в с т а н о в и в :

    15.01.2010 року позивачі звернулись до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що ними використано право на приватизацію не в повному обсязі, залишок по депозитному приватизаційному рахунку складає 2,93 на кожного члена сім'ї, а тому просять зобов’язати відповідача передати їм у приватну власність (шляхом приватизації) квартиру АДРЕСА_1.

В судовому засіданні позивачі підтримали заявлені позовні вимоги та просили про їх задоволення.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позову, обґрунтовуючи свою позицію ст. 5 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», згідно якої право на приватизацію житлового фонду може бути використано один раз.  Також ним було заявлено клопотання про застосування строків позовної давності, оскільки заява позивачів на приватизацію датована 25.10.2006 року.

Суд вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та наявні докази, вважає, що позов задоволенню не підлягає, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що 27.01.1994 року органом приватизації Жовтневої районної держадміністрації,  на підставі Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», було передано у приватну власність ОСОБА_1 та члени його сім'ї – ОСОБА_4, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 квартиру АДРЕСА_2, загальною площею 28,95 м2, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло (а.с.10-12).

Як вбачається з довідки Державного Ощадного банку України від 26.10.2006 року  після використання права на приватизацію ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 мають залишок по депозитному приватизаційному рахунку, який складає 2,93 грн. на кожного члена сім'ї (а.с.17).

Позивачі проживали та були зареєстровані за даною адресою з  14.05.1981 року по 05.02.1994 року, що підтверджується довідкою ДЕЖ № 912 (а.с.18).

За розпорядженням Представника Президента України М.Подмогильного № 142 від 16.02.1994 року ОСОБА_1 з сім'єю 4 особи було надано житлове приміщення -  двокімнатну квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 30,6 м2, на право заняття якої Виконавчим комітетом Жовтневої районної ради народних депутатів м. Києва видано ордер № 120605 від 21.02.1994 року(а.с.13-16).

За даною адресою позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_3 проживають та зареєстровані з 1994 року, а ОСОБА_2 - з 1996 року (а.с.19).

25.10.2006 року, 14.11.2008 року позивачі звертались до відповідача з заявами про оформлення передачі вказаної квартири їм у приватну власність, в порядку передбаченому Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» (а.с.9,21).

Листом від 08.12.2008 року відповідачем було відмовлено позивачам у здійсненні приватизації квартири, на підставі ст.ст. 4,5 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» та ст. 48 ЖК України, а саме в зв’язку з використанням позивачами права на приватизацію за попереднім місцем проживання.

Таким чином, враховуючи, що офіційна відмова у задоволенні заяви позивачів була направлена в 2008 році, заява представника відповідача про застосування строків позовної давності не підлягає задоволенню.

Проте,  відповідно до ст. 5 ч. 5 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» кожний громадянин України має право приватизувати  займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості  житлового  чеку або з  частковою  доплатою  один  раз. В порядку ч. 3 вказаної норми  якщо загальна площа квартири менше площі,  яку  має  право отримати сім'я наймача безоплатно, наймачу та  членам  його  сім'ї видаються житлові чеки, сума яких визначається виходячи з  розміру недостатньої площі та відновної вартості одного квадратного метра.

А згідно ст. 4 ч. 2 вказаного Закону  громадяни, які мають житло на праві власності, можуть використовувати одержані житлові чеки для придбання частки майна державних підприємств, земельного фонду. Таким же чином можуть використовувати житлові чеки громадяни, які отримали їх в порядку компенсації  за  приватизовану  квартиру (будинок).

Отже, враховуючи, що позивачами вже було використано право на приватизацію житлового фонду їх залишок по депозитному приватизаційному рахунку може бути використаний виключно в порядку передбаченому ст. 4  ч.2 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду».

Керуючись ст.ст. 4,5 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» , ст.ст. 3,6-10,15,60,209, 212-215,293 ЦПК України, суд, -  

в и р і ш и в:

    В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до солом’янської районної в м. Києві державної адміністрації про приватизацію квартири у державному житловому  фонді – відмовити.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга  на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження до Апеляційного суду м. Києва через районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційне скарга не була подана у визначений вище строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя   /підпис/

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація