АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 33-433/09 Суддя по 1 інстанції
Категорія ст. 184 ч. 1 КУпАП ТКАЧЕНКО С. Є.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
"14"вересня 2009 р. м. Черкаси
Суддя апеляційного суду Черкаської області ТАПАЛ Г.К., при секретарі БУРДУКОВІЙ О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, -
встановив:
Постановою судді Чигиринського районного суду Черкаської області від 11 червня 2009 року на підставі ст. 184 ч. 1 КУпАП ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності і накладено штраф в розмірі 25 гривень.
ОСОБА_2 визнано винною у тому, що вона, маючи на своєму вихованні неповнолітню дитину ОСОБА_3, 2007 року народження, на протязі тривалого часу зловживає спиртними напоями та не виконує своїх батьківських обов'язків, не забезпечує належних умов для її проживання та розвитку, внаслідок чого дитина у неї вилучена та поміщена у дитяче відділення Чигиринської районної лікарні.
28 липня 2009 року ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, просить постанову судді скасувати, а справу закрити, посилаючись на невідповідність висновків суду дійсним обставинам, протокол про адміністративне правопорушення вона підписала, не читаючи, про розгляд справи в суді їй було невідомо, в судовому засіданні вона участі не приймала.
В апеляційний суд ОСОБА_2 для розгляду апеляції викликалась 26 серпня та 11 вересня 2009 року, про що своєчасно була повідомлена під особисту розписку(а. с 23, 32, 33). Проте на засідання суду вона не з'явилась, пояснень не дала.
Заслухавши пояснення старшого оперуповноваженого кримінальної міліції у справах дітей Чигиринського РВ УМВС України в Черкаській області ОСОБА_4, який складанням протоколу 13.05.2009 року розпочав провадження в справі про адміністративне правопорушення, показання свідків ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, перевіривши матеріали справи та доводи апеляції, вважаю, що апеляція не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно загальноприйнятих норм поведінки та моралі у суспільстві, ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 року батьки зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, тобто зобов'язані забезпечувати необхідні умови життя, виховання неповнолітньої дитини.
По справі встановлено, що ОСОБА_2 по відношенню своєї малолітньої дочки ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_2, батьківських обов'язків належним чином не виконує, ухиляється від цього, про що був складений відповідний протокол.
Працівник міліції ОСОБА_4 пояснив, що ОСОБА_2 перебувала на обліку як неблагополучна сім'я, в якої є малолітня дитина. Він, починаючи з травня 2008 року, неодноразово проводив з ОСОБА_2 профілактичні бесіди, пропонував їй пройти лікування від алкоголізму. Раніше ОСОБА_2 затримувалась в м. Чигирині, коли вона в стані сильного алкогольного сп'яніння, з дитиною, бродила по місту. Але після цього вона продовжувала пиячити, неналежно ставитися до своїх батьківських обов'язків. 6 травня 2009 року дільничний інспектор міліції Кандиба І.Т. та лікарі вилучили дитину у ОСОБА_2 і помістили її у дитяче відділення районної лікарні, оскільки ОСОБА_2 та її співмешканець ОСОБА_10 знаходились у стані сильного алкогольного сп'яніння, що ставило під загрозу життя і здоров'я дитини.
13.05.2009 року він склав протокол відносно ОСОБА_2 за ст. 184 ч. 1 КУпАП. Вона підписала протокол, власноручно написала у відповідному розділі пояснення, що зобов'язується більше не зловживати спиртними напоями та створити належні умови для виховання дитини.
Свідок ОСОБА_5, яка працює медсестрою в лікарській амбулаторії с Тіньки Чигиринського району і проживає там же, показала, що ОСОБА_2 з'явилася в селі за рік до народження дитини. Вона зловживала спиртними напоями.
Як патронажна медична сестра вона постійно відвідувала ОСОБА_2 по місцю проживання. Заставала її або в нетверезому стані, або на похмілля. Дитина була недоглянута^ ОСОБА_2 могла ходити в стані сильного алкогольного сп'яніння по селу з дитиною, нормальних побутових умов для дитини не було, дитина не доїдала, ОСОБА_2 з співмешканцем пропивали гроші, які отримували на дитину. Вона була поставлена на облік як мати, що не виконує свої обов'язки. Вона неодноразово говорила ОСОБА_2 про необхідність припинити п'янство, займатися дитиною. Остання на словах погоджувалась, але свою поведінку не міняла.
6 травня 2009 року вона в черговий раз вранці відвідала ОСОБА_2, побачила її в стані сильного алкогольного сп'яніння, в приміщенні сліди п'янки. Дитина була голодна, недоглянута, злякана. В кімнаті був також п'яний співмешканець. Вона викликала сільського голову ОСОБА_6, приїхав і дільничний інспектор міліції ОСОБА_12, сільський лікар ОСОБА_13. На той час в будинку ОСОБА_2 продовжувалась п'янка, з'явились ще два бомжі. Дивлячись на таку ситуацію, коли життя і здоров'я дитини перебувають у небезпеці, дитину відвезли до районної лікарні.
Сільський голова ОСОБА_6 показав, що ОСОБА_2 зловживала спиртними напоями, пропивала дитячі гроші, дитина була занедбана, недоглянута. В 2008 році ОСОБА_2 поставили на облік як неблагополучну сім'ю. Він неодноразово проводив з нею профілактичні бесіди, але ОСОБА_2 належних висновків не робила.
6 травня 2009 року медична сестра ОСОБА_5 по телефону повідомила його про небезпечну ситуацію з дитиною ОСОБА_2 Коли він приїхав, то побачив нетверезу, побиту ОСОБА_2, в будинку якісь п'яні чоловіки. ОСОБА_2 кидалася на лікаря. її співмешканець, взявши дитину на руки, ледь не впав разом з дитиною.
Ситуація була явно загрозливою для дитини, тому її відвезли до районної лікарні, а ОСОБА_2 забрав дільничний інспектор міліції.
Районний дитячий лікар ОСОБА_9 та медична сестра дитячого відділення ОСОБА_10 показали, що 6.05.2009 року до лікарні привезли малолітню ОСОБА_14 в занедбаному стані, з ознаками недоїдання, в лишаях, а 7 травня прийшла ОСОБА_2, намагалась забрати дитину, вчинила дебош.
ОСОБА_9 крім того повідомила, що вона як районний педіатр і раніше знала ОСОБА_2 як матір, що неналежно відноситься до своїх обов'язків.
Свідок ОСОБА_8 показала, що вона як працівник Служби у справах дітей Чигиринської райдержадміністрації відвідувала ОСОБА_2 у с Тіньки. Заставала її у нетверезому стані, на похмілля. Дитина була неухожена, голодна. 6.05.2009 року її викликали до лікарні, куди привезли дитину занедбану, в лишаях. Дитину госпіталізували.
Була також і ОСОБА_2 у нетверезому стані, яку дільничний інспектор міліції ОСОБА_12 возив на освідування. Лікар-нарколог встановив стан сп'яніння у ОСОБА_2, вона, свідок, була при цьому присутня.
Начальник Служби у справах дітей Чигиринської райдержадміністрації ОСОБА_7 показала, що з 1.07.2008 року ОСОБА_2 поставлена на облік як мати, що не виконує батьківських обов'язків. Стало також відомо, що вона позбавлялась раніше батьківських прав на сина, 1992 року народження. Тому її неодноразово відвідували і попереджали про необхідність забезпечити дитині належні умови. 6.05.2009 року її, свідка, повідомили, що ОСОБА_2 п'яна, побита, а дитину забрали в лікарню.
Таким чином, вина ОСОБА_2 в ухиленні від виконання обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя малолітньої дочки доведена на підставі ст. 251 КУпАП як матеріалами справи, так і доказами, дослідженими в апеляційному суді. Вона обгрунтовано притягнута до адміністративної відповідальності за ст. 184 ч. 1 КУпАП.
Про час розгляду справи в місцевому суді ОСОБА_2 повідомлена 4.06.2009 року(а. с 9).
Підстав для задоволення апеляції немає.
Керуючись ст. 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляцію ОСОБА_2 залишити без задоволення. Постанову судді Чигиринського районного суду Черкаської області від 11 червня 2009 року по адміністративній справі відносно ОСОБА_2 за ст. 184 ч. 1 КУпАП залишити без змін.
Постанова оскарженню не підлягає.