Судове рішення #947174
5/144-07-3427А

           

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"02" липня 2007 р.

09 год 58 хв.

м. Одеса

Справа  № 5/144-07-3427 А


Господарський суд Одеської області у складі:

Судді                                                            Могил С.К.

При секретарі судового засідання             Іванові О. О.


За участю представників:

Від позивача – Пілюк Н. В., на підставі довіреності

Від відповідача – не з’явився.

Від третьої особи –ДПА України –Антошин О. С., на підставі довіреності.

Від третьої особи –Південної регіональної митниці –не з’явився.   


Розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 5/144-07-3427А за позовом Міністерства економіки України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Шеремет" за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача –Державної податкової адміністрації України та Південної регіональної митниці про подовження дії спеціальної санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності


В С Т А Н О В И В:


Як видно з матеріалів справи, позивачем, відповідно до подання Державної податкової адміністрації України від 23.08.2006 року № 9468/5/22-6016, було видано наказ від 25.09.2006 року № 102/370 “Про застосування спеціальної санкції – тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України” у відповідності з яким до ТОВ “Шеремет” була застосована спеціальна санкція у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності (додаток №1 до наказу Міністерства економіки України від 25.09.2006 року № 102/370).

Як на підставу застосування спеціальної санкції позивач посилається на порушення відповідачем ст. 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”. За твердженням позивача, за результатами перевірок проведених ДПА та на підставі даних декларацій про валютні цінності доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, встановлено факт отримання відповідачем від компанії „Farm Services Limited” (о. Мен, Великобританія) товару за контрактом №16/02 від 28.06.2004 року на суму 2471,63 тис. дол. США. Також встановлено, що відповідач в рахунок оплати за товар перерахував на адресу фірми „Brambie Ltd. Co” 2486,3 тис. дол. США.

Як зазначає позивач, на запит головного відділу податкової міліції державної податкової інспекції у Маліновському районі м. Одеси своїм листом від 19.05.2005 року № KL/16-01 Комісія з фінансового нагляду острову Мен (Великобританія) повідомила про те, що компанія „Farm Services Limited” була ліквідована у листопаді 2004 року.

З наведених обставин позивач вважає що контракт №16/02 від 28.06.2004 року укладений між відповідачем та компанією „Farm Services Limited” є формально неукладеним, а тому не може бути підставою для виникнення будь яких прав та обов’язків у сторін за цим контрактом, зокрема підставою для отримання відповідачем товару за контрактом. Також позивач звертає увагу суду на той факт, що підприємство відповідача відсутнє за місцем реєстрації.

Приймаючи до уваги наявність подання Державної податкової адміністрації України позивач просить суд продовжити дію спеціальної санкції у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до ТОВ „Шеремет”, відповідно до наказу Міністерства економіки України від 25.09.2006 року №102/370 “Про застосування спеціальної санкції –тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України”, до усунення ТОВ „Шеремет” порушень ст. 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” за контрактом №16/02 від 28.06.2004 року.  

Відповідач в засідання суду не з’явився, заперечення або відзив на адміністративний позов не надав та не довів до суду зворотне позовним вимогам позивача.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає що адміністративний позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Згідно ч. 2 ст. 37 Закону „Про зовнішньоекономічну діяльність”, центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за порушення цього або пов'язаних з ним законів України може застосовувати до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності такі спеціальні санкції як індивідуальний режим ліцензування та тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності. Спеціальні санкції –тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності та індивідуальний режим ліцензування зовнішньоекономічної діяльності суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів державної податкової та контрольно –ревізійної служб, митних, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Національного банку України або за рішенням суду.

Статтею 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” встановлено, що імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 90 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують індивідуальної ліцензії Національного банку України. При застосуванні розрахунків щодо імпортних операцій резидентів  у формі документарного акредитиву термін, передбачений частиною першою цієї статті, діє з моменту здійснення уповноваженим банком платежу на користь нерезидента.

Як вбачається з матеріалів справи, в порушення ст. 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” відповідачем отримано від компанії „Farm Services Limited” (о. Мен, Великобританія) товару за контрактом №16/02 від 28.06.2004 року на суму 2471,63 тис. дол. США, проте, в рахунок оплати за отриманий товар відповідач перерахував на адресу фірми „Brambie Ltd. Co” 2486,3 тис. дол. США.

Крім того, з наданих до суду документів видно, що компанія „Farm Services Limited” була ліквідована у листопаді 2004 року, проте згідно інформації отриманої судом від Південного ГРУ ПриватБанку, після ліквідації компанії нерезидента відповідачем на її рахунок, на виконання контракту №16/02 від 28.06.2004 року, з грудня 2004 по червень 2005 року здійснювались платежі.

Зазначені факти також були встановлені ДПА України, а тому відповідно до подання Державної податкової адміністрації України від 23.08.2006 року № 9468/5/22-6016, позивачем було видано наказ від 25.09.2006 року № 102/370 “Про застосування спеціальної санкції –тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України” у відповідності з яким до ТОВ “Шеремет” була застосована спеціальна санкція у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до ч. 6 ст. 37 Закону України „Про зовнішньоекономічну діяльність” тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності діє до моменту усунення порушень законодавства України або застосування практичних  заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України, але не більше трьох місяців з дати винесення відповідного рішення центральним органом виконавчої влади  з питань економічної політики. Після тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності або іноземні суб'єкти господарської діяльності переводяться центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики на індивідуальний режим ліцензування. Проте, ч. 7 ст. 37 названого Закону подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності здійснюється виключно за рішенням суду.

Крім того, ч. 9, 10 ст. 37 названого Закону, передбачено, що при прийнятті рішення щодо подовження дії тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності суд зазначає термін, на який подовжено дію цієї санкції. Якщо суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності або іноземними суб'єктами господарської діяльності, до яких застосовано санкції, усунуто допущені порушення законодавства України або вжито практичні заходи, що гарантують виконання цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України, ініціатори подання щодо застосування санкцій можуть направляти центральному органу виконавчої влади з питань економічної політики матеріали про їх скасування (зміну виду, тимчасове зупинення).

Відповідно до ч. 12 ст. 37 Закону, „Про зовнішньоекономічну діяльність” у разі усунення порушень законодавства України або застосування практичних заходів, що гарантують виконання цього Закону та/або пов'язаних з ним законів України, і приведення своєї зовнішньоекономічної діяльності у відповідність із законами України або надання достатніх доказів неможливості (безперспективності) застосування практичних заходів, що гарантують виконання закону, суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності та іноземні суб'єкти господарської діяльності, до яких застосовано санкції, мають право подавати до центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики відповідні матеріали та виходити з клопотанням про скасування (зміну виду, тимчасове зупинення) дії санкцій.

Отже, виходячи з вищенаведеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог позивача, а тому, приймаючи до уваги наявність подання Державної податкової адміністрації України про продовження дії спеціальної санкції у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до ТОВ „Шеремет”, відповідно до наказу Міністерства економіки України від 25.09.2006 року №102/370 “Про застосування спеціальної санкції –тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України” суд вважає що позов Міністерства економіки України є таким що підлягає задоволенню у повному обсязі з віднесенням витрат по сплаті судового збору на рахунок відповідача.


Керуючись ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -


ПОСТАНОВИВ:


1.          Адміністративний позов задовольнити.


2.          Подовжити дію спеціальної санкції тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, застосованої до ТОВ “Шеремет”, відповідно до наказу Міністерства економіки України від 25.09.2006 року №102/370 “Про застосування спеціальної санкції –тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України”, до усунення ТОВ “Шеремет” порушень ст. 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті” за контрактом №16/02 від 28.06.2004 року.


3.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Шеремет”, код 0025043192, (м. Одеса, вул. Радісна, 2/4) на користь Міністерства економіки України, код 00014769, (м. Київ, вул. Грушевського, 12/2) витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 (три) грн. 40 коп.


Постанова суду може бути оскаржена в порядку, передбаченому ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.


Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.


Повний текст постанови господарського суду Одеської області складено 05.07.2007 року.



Суддя                                                                                  



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація