Справа № -22 ц-2023/10 Головуючий в інстанції Гончарова І.А.
Категорія 44 Доповідач Гаврилюк В.К.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області у складі :
головуючого: Гаврилюка В.К.
суддів: Запорожця М.П., Яреська А.В.
при секретарі : Давиденко К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луганську цивільну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Кам”янобрідському районі м. Луганська
на постанову Луганського окружного адміністративного суду 09 жовтня 2008 року
за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Кам”янобрідському районі м. Луганська про визнання бездіяльності протиправною, зобов”язання виплатити підвищення до пенсії, -
ВСТАНОВИЛА :
У липні 2008 року позивач звернулась із зазначеним позовом до суду, посилаючись на правові підстави своїх вимог, просила суд визнати дії відповідача неправомірними та зобов”язати нарахувати та виплатити суму у відповідності до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, як дитині війни за період липень-грудень 2007 року.
Постановою суду позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено, визнано протиправною бездіяльність та зобов’язано відповідача здійснити нарахування та виплату на користь позивача підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни за період з 09.07.2007 р. по 31.12.2007 р. з урахуванням фактично виплачених сум.
В апеляційній скарзі апелянт просить скасувати постанову суду, як незаконну та необґрунтовану, постановлену з порушенням норм матеріального та процесуального права та ухвалити нову постанову про відмову у позові.
Вислухавши доповідь судді, пояснення осіб, які приймали участь у справі, розглянувши справу у межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду, колегія суддів вважає апеляційну скаргу слід відхилити з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 213 ЦПК України законним і обґрунтованим є рішення, коли суд виконав всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом на основі повного і всебічного з’ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених такими доказами, які були досліджені у судовому засіданні.
Задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_2 місцевий суд виходив із того, що позивач відноситься до категорії „діти війни”, знаходиться на обліку відповідача та отримує пенсію.
Місцевий суд вважає, що на підставі вимог статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”, який набрав чинності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, має підвищуватися на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
При цьому судом прийнято до уваги рішення Конституційного Суду України від 09.07.2007 року №6-рп/2007, відповідно до якого визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», яким зупинено дію статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війн”.
З урахуванням встановленого прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, місцевий суд зобов’язав відповідача здійснити позивачу виплату підвищення пенсії.
Такі висновки місцевого суду засновані на встановлених обставинах справи та вимогах чинного законодавства.
Зважаючи на викладене, доводи апелянта про незаконність та необґрунтованість постанови суду слід вважати такими, що не заслуговують на увагу. Апелянтом заявлено доводи, які були предметом дослідження суду.
Підстави для зміни чи скасування оскаржуваної постанови відсутні.
Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 308, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Кам”янобрідському районі м. Луганська відхилити.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду 09 жовтня 2008 року за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Кам”янобрідському районі м. Луганська залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно та може бути оскаржена протягом двох місяців у касаційному порядку до Верховного Суду України.
Головуючий :
Судді :