АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
2 червня 2010 року м. Вінниця
Суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області Матківська М.В., вирішуючи питання про прийняття до розгляду апеляційним судом апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Хмільницької районної державної адміністрації на постанову Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 13 березня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Хмільницької райдержадміністрації про визнання дій неправомірними та стягнення разової щорічної грошової допомоги, -
в с т а н о в и в :
Постановою Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області від 13 березня 2009 року позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано неправомірними дії управління праці і соціального захисту населення Хмільницької районної державної адміністрації Вінницької області щодо недорахування і невиплати ОСОБА_1 одноразової щорічної грошової допомоги до 5 травня за 2006-2007 роки в обсязі, передбаченому Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Стягнуто з Управління праці та соціального захисту населення Хмільницької райдержадміністрації на користь ОСОБА_1 3 315 гр. недоплаченої разової щорічної грошової допомоги як учаснику бойових дій до 5 травня за 2006-2007 роки.
Відповідач подав 25.03.2009 року заяву про апеляційне оскарження постанови суду, а 28.04.2009 року подав апеляційну скаргу.
Відповідно до частини 3 ст. 186 КАС України (в редакції, яка діяла на час подачі заяви і апеляційної скарги – березень-квітень 2009 року) заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження ( ч. 5 ст. 186 КАС України).
Відповідно до ч. 6 ст. 186 КАС України, заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
З матеріалів справи вбачається, що постанова суду проголошена 13.03.2009 року у повному обсязі (а. с. 17-18). Заява про апеляційне оскарження подана відповідачем з пропуском 10-ти денного терміну – 25.03.2009 року , оскільки строк закінчився у понеділок – 23.03.2010 року (а. с. 20) і апеляційна скарга подана з пропуском 20-ти денного строку – 28.04.2009 року (а. с. 21-22). Заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду відповідач не подавав.
Оскільки апеляційна скарга подана після закінчення строку на її подання і відповідач не ставить питання про його поновлення, тому апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду відповідно до вимог ст. 15; ч. 3 ст. 294 ЦПК України, що не позбавляє його права в подальшому відповідно до вимог ст. ст. 72, 73 ЦПК України звернутися до суду із заявою про поновлення пропущеного строку.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 72, 73, 294 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Хмільницької районної державної адміністрації залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
На ухвалу може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Суддя : /підпис/ М.В. Матківська
Копія вірна :