Справа № 22 Ц- 270/ 2010 р. Суддя 1-ї інстанції: Бойко Л.Л.
Категорія- Суддя-доповідач апеляційного суду: Галущенко О.І
У Х В А Л А
27 січня 2010 р. Судова колегія судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Миколаївської області в складі:
головуючого: Галущенка О.І.
суддів: Кутової Т.З.
Шолох З.Л.
при секретарі: Фірсовій Т.В.
за участі
представників:
позивача - Архипова Д.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Миколаєві цивільну справу за
апеляційною скаргою
ЗАТ «Росток» на ухвалу судді Баштанського районного суду Миколаївської області від 11.12.2009 р, постановлену за
позовом
ЗАТ «Росток» до ПАТ «Перший Український Міжнародний банк» ( далі- ПАТ «ПУМБ» ) про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,
встановила:
03.12.2009 р. ЗАТ «Росток» звернулося з позовом. до ПАТ «ПУМБ» про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
Ухвалою судді Баштанського районного суду Миколаївської області від 11.12.2009 р. постановлено про відмову у відкритті провадження у справі.
В апеляційній скарзі апелянт просить про скасування ухвали, посилаючись на її незаконність.
Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню із наступних підстав.
Відповідно до ч.7 ст.50 Закону України «Про нотаріат» ( в ред.. від 15.03.2006 р. Закон № 3538-IV) спір про право, оснований на вчиненні нотаріальної дії, розглядається судом в порядку позовного провадження.
Частиною 3 ст. 15 ГПК України та ч.12 ст. 110 ЦПК України визначається територіальна підсудність справ щодо визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, як у судах господарської так і цивільної юрисдикції.
Системний аналіз цих норм дає підстави вважати, що підвідомчість таких спорів визначається загальними правилами юрисдикції, встановленими приписами ст..15 ЦПК України і ст..ст.1, 12 ГПК України.
З матеріалів справи вбачається, що спір щодо вчиненого виконавчого напису виник між юридичними особами.
За таких обставин та виходячи з наведених положень ст..15 ЦПК України і ст..ст.1, 12 ГПК України, суддя обгрунтовано відмовила позивачу у відкритті провадження у справі, оскільки позов ЗАТ «Росток» не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Доводи апелянта про незаконність ухвали є наслідком помилкового тлумачення положень цивільного судочинства, а тому не заслуговують на увагу.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 314-315 України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ЗАТ «Росток» - залишити без задоволення, а ухвалу судді Баштанського районного суду Миколаївської області від 11.12.2009 р. – без зміни.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але з цього часу на протязі двох місяців може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України.
Головуючий: О.І.Галущенко
Судді: З.Л. Шолох Т.З. Кутова