КОПІЯ Справа № 3-246/2010 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2010 року суддя Варвинський районний суд Чернігівської області Павлов В.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Варва матеріали, які надійшли від Варвинського ВДАІ при УДАІ УМВС України в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2
ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України,
жителя АДРЕСА_1
навчається в ліцеї смт. Ладан Прилуцького району
за ч.1 ст.130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ :
У травні 2010 року до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії СВ № 078836 від 11 квітня 2010 року за ч. 1 ст.130 КУпАП щодо ОСОБА_2.
Згідно протоколу 11 квітня 2010 року ОСОБА_2 в 00 годин 45 хвилин в с. Журавка Варвинського району передав керування скутером Honda громадянину ОСОБА_3, який перебував у стані алкогольного сп’яніння.
Згідно з даних протоколу про адміністративне правопорушення СВ № 078836 від 11 квітня 2010 року вбачаться, що ОСОБА_2 надав пояснення щодо вищезазначеного факту та відповідно порушення ним вимог чинного законодавства та підтвердив факт вчинення ним правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_2 не з’явився. Був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, про що свідчить підпис на поштовому повідомленні. Причин своєї неявки суду не повідомив. Вважаю за можливим розглянути адміністративну справу у його відсутності .
Відповідно до ст. 268 КУпАП справу може бути розглянуто у відсутності особи, коли є дані про своєчасне сповіщення особи про час і місце розгляду справи, якщо від особи не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані алкогольного сп’яніння.
Згідно положень ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
За вчинення даного адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, у відповідності до ст.24 може бути застосований такий вид адміністративного стягнення як громадські роботи.
У відповідності до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Обтяжуючих та пом’якшуючих відповідальність обставин за адміністративне правопорушення, у відповідності до ст.ст. 34, 35 КУпАП, судом не встановлено.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_2, за скоєння ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, враховуючи характер вчиненого ОСОБА_2 правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обтяжуючих та пом’якшуючих обставин, вважаю за необхідне та достатнє для виховання особи та запобігання вчинення нових правопорушень застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді громадських робіт.
Керуючись ст.ст. 24, ч.1 ст.130, ст.ст. 221, 283-285 КУпАП, –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді 40 (сорока) годин громадських робіт.
Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Чернігівської області через Варвинський районний Чернігівської області.
Суддя Варвинського районного суду
Чернігівської області підпис В.Г. Павлов
Копія вірна: Суддя Варвинського районного суду
Чернігівської області В.Г. Павлов