Судове рішення #9466572

  УКРАЇНА

Богунський районний суд м. Житомира

       

        Справа 2-3237/2010

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем   України

(заочне)

"07" червня 2010року  Богунський районний суд  м. Житомира

в складі:

головуючого - судді         Костенко С.М.

при секретарі судового

засідання                 Самойленко О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі цивільну справу за позовом ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" в особі Житомирської обласної дирекції  ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" до ОСОБА_3 про дострокове розірвання кредитного договору та стягнення заборгованості , -

в с т а н о в и в :

    Позивач в березні 2010 року звернувся до суду з позовом до відповідача про дострокове розірвання кредитного договору та стягнення заборгованості за кредитним договором. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 20 серпня 2008 року між відповідачем ОСОБА_3 та Банком укладено кредитний договір. На виконання Договору відповідач отримав в кредит кошти в сумі 28250 доларів США строком на 60 місяців до 20 серпня 2013 року, з виплатою 13,80% річних за користування кредитом. Однак, відповідач не виконує свої зобов'язання, не сплачує проценти за користування кредитом та не здійснює повернення кредиту щомісячними платежами. Направлені на адресу відповідача вимоги про погашення грошових зобов'язань, останнім залишені  без задоволення.

    В послідуючому позивач уточнив позовні вимоги та просив зобов'язати відповідача повернути заборгованість по кредиту в загальній сумі 48439,88 доларів США, а в разі їх відсутності стягнути з відповідача заборгованість в гривневому еквіваленті в розмірі 385581,44 грн.  

    В судовому засіданні  представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги та просив їх задовольнити в повному обсязі.

    Відповідач в судове засідання не з'явився про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини своєї неявки суду не повідомив.

    Враховуючи те, що у справі є достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін, зі згоди позивача, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи у відсутності відповідача, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

    Судом встановлено, що 20 серпня 2008 року між позивачем та відповідачем укладений кредитний договір, за яким відповідач отримав кредит в сумі 28250,00 доларів США строком на 60 місяців, за умови погашення відсотків. Умови договору відповідач не виконує належним чином, кредит не погашає, хоча був повідомлений позивачем про необхідність усунення порушення умов кредитного договору.

    Відповідно до вимог ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

    Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору.

    Відповідно до вимог ст. 533 ЦК України грошове зобов'язання має бути виконане у гривнях. Якщо у зобов'язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором.

    Цивільне законодавство не містить прямої заборони фізичним особам виконувати зобов'язання у іноземній валюті. Питання законності використання валютних цінностей може бути предметом розгляду у іншому провадженні (кримінальному, адміністративному), або за наявності вимог про визнання правочину з цих підстав недійсним.

    Оскільки таких вимог не заявлено, то кожна з сторін грошового зобов'язання повинна повернути другій стороні в натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину (зобов'язання), а у разі неможливості такого повернення, - відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування (абзац 2 ч.1 ст.216 ЦК України).

    Відповідно до вимог ст. 611 ч.1 п.1 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема розірвання договору.

    Згідно з п. 14.3 Договору за прострочення виконання будь-яких грошових зобов'язань за Договором позичальник сплачує кредитору пеню в розмірі 1% від суми простроченого платежу за кожен календарний день прострочення. Відповідно до ч.3 ст.549 ЦК України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

       

    Виходячи з наведеного, суд задовольняє позов в повному обсязі і ухвалює про розірвання кредитного договору та зобов'язання відповідача повернути на користь позивача заборгованість за кредитом в загальній сумі 48439,88 доларів США, а саме: заборгованість по кредиту 27632,38 доларів США; 5716,20 доларів США заборгованість по відсотках; пені за прострочення сплати тілу кредиту 7669,22 доларів США; пені за прострочення сплати відсотків по кредиту 7422,08 доларів США. А у випадку неможливості такого повернення, суд стягує з відповідача на користь позивача заборгованість по договору в гривневому еквіваленті в сумі 385581,44 грн. А також суд стягує з відповідача на користь позивача судові витрати сплачений судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення.

    Керуючись ст.ст. 10,11,60,209,212-215,224,228 ЦПК України, ст. ст. 525,526,533, 1054 ЦК України суд, -

в и р і ш и в :

    Позов  ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" в особі Житомирської обласної дирекції  ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" задовольнити.

    Зобов'язати ОСОБА_3 повернути на користь ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" в особі Житомирської обласної дирекції  ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" заборгованість за кредитом в загальній сумі 48439 (сорок вісім тисяч чотириста тридцять дев'ять) доларів США 88 центів. А в разі відсутності цього майна  стягнути з ОСОБА_3 на користь ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" в особі Житомирської обласної дирекції  ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" вартість майна в гривневому еквіваленті, що складає суму 385581 (триста вісімдесят п'ять тисяч п'ятсот вісімдесят одну) грн. 44 коп. ( відповідно до офіційного курсу НБУ станом 19.03.2010 року).

   

    Стягнути з ОСОБА_3 на користь ВАТ "Райффайзен Банк Аваль" в особі Житомирської обласної дирекції  ВАТ "Райффайзен Банк Аваль"  судові витрати 1708,50 грн. судового збору, 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

   

    Заочне рішення може бути переглянуто Богунським районним судом м. Житомира за письмовою заявою, яка може бути подана відповідачем протягом 10 днів з дня отримання ним копії цього рішення.

  Рішення може бути оскаржене шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня постановлення та в подальшому подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий:        

                           

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація