Справа№2-2680/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2010 року
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючої - судді Бондар В.В.,
при секретарі Волощуку П.Ю.,
розглянув в відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Хмельницькому цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського приватного підприємства «Фарна», третя особа без самостійних вимог - управління в справах захисту прав споживачів в Хмельницькій області, про стягнення збитків та відшкодування шкоди,
ВСТАНОВИВ:
В січні 2010року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до СПП «Фарна» про стягнення понесених витрат на хімічну чистку в сумі 220грн. та відшкодування моральної шкоди в сумі 500грн. В обгрунтування своїх вимог позивачка вказала, що 16 жовтня 2009року її матір ОСОБА_2 здала в хімчистку дублянку позивачки, при прийнятті замовлення відповідачем були вказані в квитанції виявлені дефекти до хімічної чистки виробу, 26 жовтня 2009року ОСОБА_2 забрала виріб з хімчистки, вдома виявила дірки на рукавах та спині, після чого чоловік позивачки повернув виріб до хімчистки, однак відповідач не визнав своєї вини в пошкодженні дублянки, вказує, що виявлені недоліки не могли виникнути в процесі чистки. Позивачка просить стягнути з відповідача 220грн. вартості невиконаної послуги - а саме вартості сплачених нею за послуги коштів, також стягнути з відповідача 500грн. моральних збитків, оскільки вона була позбавлена використовувати виріб за призначенням, перенесла емоційні та психологічні переживання.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги та просить позов задоволити.
Представник відповідача Дубицька Н.Ф. проти позову заперечила, вказала, що матір позивачки ОСОБА_2 забрала виріб з хімчистки, оглянула його, в неї були відсутні зауваження з приводу виконаних робіт, однак на наступний день дублянку повернули відповідачу з дірками на рукавах та спині, при цьому відповідач вказує, що виявлені дірки на дублянці не могли виникнути в результаті чищення, їх характер свідчить про інше походження дірок, тому просить відмовити в позові.
Представник притягнутої судом до участі в справі третьої особи - управління в справах споживачів Носачова Н.В. про вирішенні спору покладається на розсуд суду,
Заслухавши учасників справи, допитавши свідків, суд приходить до висновку, що в позові слід відмовити з наступних підстав.
Судом об»єктивно вставлено, що матір»ю позивачки ОСОБА_2 16 жовтня 2009року до хімчистки відповідача було здано для чищення виріб - шкіряну дублянку, під час прийняття замовлення було визначено дефекти виробу до хімчистки, попереджено замовника про можливі дефекти після чищення виробу, 26 жовтня 2009року дублянка після чищення була отримана ОСОБА_2, під час отримання дублянки після чищення зауважень з приводу виконаної роботи та можливих явних недоліків з боку замовника не було. Вказані обставини визнаються сторонами, підтверджуються показаннями свідків ОСОБА_6, ОСОБА_2, письмовими документами. При цьому свідок ОСОБА_2 в суді вказувала, що під час прийняття виробу після чищення поверхового оглядала його, зауважень щодо виробу в неї не було. Свідок ОСОБА_6 в суді підтвердила, що під час видачі дублянки замовнику ОСОБА_2 оглядала дублянку, була задоволена результатом чищення, жодних претензій з приводу недоліків не висувала, в результаті технології чищення виявлені дірки не могли виникнути, також дірки на дублянці не є скритими недоліками. Показання свідків ОСОБА_7, ОСОБА_2 щодо пошкодження дублянки під час чищення виробу суд не приймає до уваги, свідки є близькими родичами позивача, про обставини надання послуг свідку ОСОБА_7 відомо лише зі слів позивачки та свідка ОСОБА_2, свідок ОСОБА_2 вказувала, що оглядала дублянку під час її отримання.
Згідно вимог ст. 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь в справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення в справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь в справі виникає спір.
Позивачем не надано суду доказів пошкодження дублянки саме відповідачем під час чищення виробу. Суд також враховує, що послуги по чищенню виробу позивачці були надані, з приводу неналежної якості саме наданих послуг по чищенню виробу претензії в позивачки відсутні. З врахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивачки щодо стягнення з відповідача на її користь 220грн. вартості сплачених коштів на чищення дублянки, а також відшкодування моральної шкоди в сумі 500грн. свого підтвердження в суді не знайшли.
Керуючись ст.ст. 60, 212-215 ЦПК України, ст.ст.11, 22, 23, 1166, 1167, 1177 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Відмовити ОСОБА_1 в позові до сільськогосподарського приватного підприємства «Фарна» про стягнення збитків та відшкодування матеріальної шкоди.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Хмельницької області в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
- Номер: 2-2680/10
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2680/10
- Суд: Личаківський районний суд м. Львова
- Суддя: Бондар Валентина Вікторівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.02.2010
- Дата етапу: 10.06.2010