Справа № 2-377/ 2010 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 травня 2010 року м. Токмак
Токмацький районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді: Новікової Н.В
при секретарі: Похвалітовій М.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку, -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому вказав, що 26.03.2004 року він на підставі договору купівлі – продажу придбав у власність житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1, в результаті чого набув право власності на зазначений об’єкт нерухомості, що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно серії СВА № 325286. При оформленні договору купівлі-продажу будинку продавець ОСОБА_3 повідомив, що в його будинку зареєстровані колишні наймачі ОСОБА_4 та ОСОБА_2 та запевнив, що з їх зняттям з реєстрації проблем не буде. Дійсно у 2004 році ОСОБА_4 знялась з реєстрації у належному йому будинку, відповідач ОСОБА_2 до теперішнього часу цього не зробив. З 2004 року відповідач за вказаною адресою не проживає, підстав для проживання не має, добровільно знятися з реєстраційного обліку відмовляється. На підставні наведеного, просить суд визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування жилим приміщенням та зобов’язати ВГІРФО Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області зняти відповідача з реєстраційного обліку за вказаною адресою.
У судовому засіданні позивач на позовних вимогах наполягав у повному обсязі. Пояснивши, що з 2004 року на підставі договору купівлі-продажу він є власником будинку по АДРЕСА_1. Відповідач із зазначеного будинку виїхав у 2004 році та по теперішній час в ньому не проживає, будь-яких речей відповідача у будинку немає. Відповідач від вирішення спору в позасудовому порядку ухиляється.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання з’явився, про час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином - через оголошення в газеті «Запорізька правда». Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, відділ громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області у судове засідання не з’явився, про день і час слухання справи повідомлений належним чином, відповідно до наданої до суду заяви проти позову не заперечував, просив розглянути справу за його відсутності. Суд вважає за можливе розгляд справи у відсутності представника третьої особи у відповідності до ст.. 36 ЦПК України.
Свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в судовому засіданні пояснили, що ОСОБА_2 в будинку по АДРЕСА_1 не проживає з 2004 року, будь-які його речей у будинку відсутні, витрат по утриманню будинку не несе.
Перевіривши матеріали справи, з’ясувавши всі обставини, вислухавши пояснення позивача, свідків, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Статті 41, 47 Конституції України гарантують особам право володіння, користування і розпорядження своєю власністю, а також захист від примусового позбавлення житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Судом встановлено, що позивачу ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 26.03.2004 р. на праві приватної власності належить житловий будинок АДРЕСА_1. На реєстраційному обліку в будинку з 14.02.2002 р. перебуває ОСОБА_2, який не проживає в зазначеному будинку з 2004 року, не є членом родини позивача, не веде з нею спільного господарства та не сплачує коштів на утримання будинку.
Відповідно до ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод в здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Згідно зі ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
Таким чином після всебічного вивчення обставин справи, дослідження доказів, судом встановлено, що відповідач не проживає в будинку АДРЕСА_1 понад шість місяців без поважних причин, тому позовні вимоги позивача ґрунтуються на законі та підлягають задоволенню.
Крім того, відповідно до вимог ст.ст. 84, 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню понесені позивачем на документально підтверджені судові витрати в розмірі 295,50 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 41,47 Конституції України, ст.ст. 15, 57-60, 88, 174, 208, 209, 212-215 ЦПК України, ст. 391 ЦК України, ст. 72 ЖК України, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим будинком АДРЕСА_1.
Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області зняти ОСОБА_2 з реєстраційного обліку у житловому будинку АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1, понесені ним судові витрати в розмірі 295,50 грн.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено протягом 10 днів з дня його проголошення шляхом подачі заяви про його апеляційне оскарження, а протягом 20 днів з дня подання такої заяви може бути подана апеляційна скарга через суд першої інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, вказаний вище, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: /підпис/
З ОРИГІНАЛОМ ЗГІДНО:
Суддя: