Судове рішення #9461184

Справа № 2-32/2010 рік

                               

     

       Р І Ш Е Н Н Я

     І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

16 квітня 2010 року                                 м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:

      головуючого - судді       Федика Л.І.

при секретарі                  Руско Н.Р.

за участі представників:

позивача – адвоката      ОСОБА_1

виконавчого комітету Калуської міської ради – головного спеціаліста юридичного відділу      ОСОБА_2

ЗАТ «Лукор» -              ОСОБА_3

 ОСОБА_4 – ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом  ОСОБА_6 до виконавчого комітету Калуської міської ради про визнання незаконними та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В :

позивач звернувся до суду із зазначеним позовом. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що йому на праві власності належить гараж, який знаходиться в АДРЕСА_1. У березні 2009 р. він мав намір продати цей гараж, однак у Калуській виробничій дільниці Івано-Франківського ОБТІ у видачі витягу з Єдиного державного реєстру нерухомого майна йому відмовлено, мотивуючи це тим, що рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради на вказаний гараж оформлено право власності за ОСОБА_7 Крім того, зазначає, що придбав гараж у ОСОБА_8 згідно договору купівлі-продажу, який нотаріально посвідчений та зареєстрований у Івано-Франківському ОБТІ. До ОСОБА_8 власниками гаражу були ВАТ «Оріана» та ЗАТ «Лукор», тому вважає, що у виконавчого комітету Калуської міської ради були відсутні підстави для оформлення гаражу за ОСОБА_7

В судовому засіданні представник позивача – ОСОБА_1 позов підтримав та пояснив суду, що в процесі корпоратизації концерну «Оріана» шляхом перетворення у акціонерне товариство, гараж АДРЕСА_1, що в м. Калуш, разом з іншими гаражами які знаходяться за даною адресою передано у власність ВАТ «Оріана». У 2000 р. вказані гаражі було внесено ВАТ «Оріана» до статутного фонду ЗАТ «Лукор». В свою чергу ЗАТ «Лукор» за договором купівлі-продажу гаражі відчужено ОСОБА_8 Право власності ОСОБА_6 є похідним від права власності попередніх власників, а відтак є законним. При цьому представник позивача послався на лист Івано-Франківського ОБТІ від 12.06.2009 р. № 05/560, який свідчить про те, що ОСОБА_9 (чоловік ОСОБА_7) не був зареєстрований власником гаражу по АДРЕСА_1. Просить позов задовольнити.

Представник відповідача – ОСОБА_2 позову не визнав та пояснив, що спірні рішення прийняті згідно з вимогами Регламенту виконавчого комітету Калуської міської ради за заявою ОСОБА_7, в якій вона вказала, що її покійний чоловік придбав цей гараж у КХМК.

 Представник ЗАТ «Лукор» - ОСОБА_3 позовні вимоги визнав та пояснив, що ЗАТ «Лукор» на законних підставах набуто у власність гараж АДРЕСА_1, тому в цього товариства були всі повноваження власника нерухомого майна при укладенні договору з ОСОБА_8

ОСОБА_8 у судове засідання не з»явився, однак до суду подав заяву в якій вказує, що  проти задоволення позову ОСОБА_6 не заперечує просить справу розглянути в його відсутності.

 Представник третьої особи ОСОБА_4 – ОСОБА_5 позовні вимоги не визнала та пояснила, що ОСОБА_4 є власником гаражу АДРЕСА_1, на підставі договору дарування від 13.07.2004 р. з ОСОБА_10, який є спадкоємцем після смерті ОСОБА_7 ОСОБА_4 впродовж п’яти років користується даним гаражем, на момент укладення договору дарування гараж під арештом чи іншим обтяженням не перебував.  

Заслухавши пояснення представників сторін та третіх осіб, перевіривши та дослідивши подані учасниками справи докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення, виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що виконавчим комітетом Калуської міської ради прийнято рішення від 15.04.2003 року № 179 „Про переоформлення технічної документації на гараж на АДРЕСА_1. Цим рішенням ОСОБА_7 дано дозвіл на виготовлення технічної документації на гараж, який знаходиться АДРЕСА_1, і як зазначено у рішенні придбаний в КХМК її чоловіком - ОСОБА_9 (пункт 1 рішення). Пунктом 2 цього рішення ОСОБА_7 зобов’язано оформити право приватної власності на вказаний гараж в установленому порядку.

Іншим рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради від 09.06.2003 року № 282 „Про оформлення права приватної власності на гаражі” за ОСОБА_7 оформлено право приватної власності на гараж місце розташування якого АДРЕСА_1.

 Між тим, наказом Фонду державного майна України від 29.12.1995 р. № 65-АТ «Про створення відкритого акціонерного товариства «Оріана» (м. Калуш Івано-Франківської області» затверджено акт оцінки цілісного майнового комплексу державного концерну «Оріана» станом на 01.10.1995 р. та перетворено державний концерн «Оріана» у відкрите акціонерне товариство «Оріана» (пункти 1 і 2 наказу).

Як убачається із Переліку нерухомого майна, що передається у власність ВАТ «Оріана», згідно із даним наказом, Фонд державного майна України передав у власність ВАТ «Оріана» будівлю гаражів на 9 блоків, що знаходиться по вул. Мартинця, м. Калуш Івано-Франківської області (№ п/п 295 Переліку).

Листом від 30.07.2003 р. № 178 ВАТ «Оріана» звернулося до Івано-Франківського ОБТІ з проханням провести державну реєстрацію права власності на передані Фондом державного майна України гаражі.

Івано-Франківським ОБТІ рішення про реєстрацію права власності ВАТ «Оріана» прийнято 19.09.2003 р., про що свідчить витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 25.09.2003 р.

05 грудня 2000 р. будівлю гаражу на 9 блоків по вул. Мартинця, ВАТ „Оріана” передано до статутного фонду ЗАТ „ЛУКОР” згідно Акта приймання-передачі майна, що вноситься ВАТ „Оріана” до статутного фонду ЗАТ „ЛУКОР”, складеного станом на 05 грудня 2000 року ( в Акті вказано за порядковим номером 7).

За змістом абзацу першого частини  другої статті 12 Закону України «Про господарські товариства» (у редакції чинній на час складення згаданого Акту) товариство є власником майна, переданого йому засновниками і учасниками у власність.

Рішенням виконавчого комітету Калуської міської ради від 24.10.2003 р. № 475 «Про оформлення права власності на автогаражі на АДРЕСА_2 на передані ВАТ «Оріана» гаражі оформлено право власності ЗАТ «Лукор».

На підставі даного рішення, Калуською міською радою ЗАТ «Лукор» видано Свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 28.11.2003 р.

04.12.2003 р. Івано-Франківським ОБТІ з урахуванням зазначеного Свідоцтва, право власності на передані гаражі зареєстровано за ЗАТ «Лукор», що підтверджується витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 2204300 від 06.12.2003 р.

19 жовтня 2008 р. між ЗАТ «Лукор» та ОСОБА_8 укладено договір купівлі-продажу, за яким зазначені гаражі, в тому числі і гараж позначений у технічному паспорті № 8, перейшли у власність ОСОБА_8

За змістом ч. 1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

19 листопада 2008 року ОСОБА_6 та ОСОБА_8 уклали договір купівлі-продажу гаражів, відповідно до якого останній продав ОСОБА_6 гаражі (бокси), що розташовані в АДРЕСА_1.

    Продані гаражі, що належали ОСОБА_8, включають гараж – цегла, загальною площею 152,6 кв.м., зазначений в плані літерою „Б”, гараж – цегла, загальною площею 119,6 кв.м., зазначений в плані літерою „Б1”. За заявою власника відчужується літера „Б” – гараж площею 152,6 кв.м. та з літери „Б1” – гаража – бокси №№ 6, 8, 9 площею 89,6 кв.м., що становить 89/100 ідеальних часток (пункт 1 договору).

    Приймаючи до уваги наведене, суд вважає, що ОСОБА_6 право власності на гараж, який знаходиться АДРЕСА_1, що в м. Калуш набуто правомірно, придбано в особи, яка мала право на його відчуження реалізуючи свої правомочності власника.    

    Згідно із ч. 3 ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

    В судовому засіданні представниками відповідача та третьої особи – ОСОБА_4 не наведено доказів придбання ОСОБА_9 в КХМК гаражу, який знаходиться АДРЕСА_1, що в м. Калуш Івано-Франківської області.

    При цьому, до заяв ОСОБА_7 від 08.04.2003 р. і 03.06.2003 р. за якими прийнято спірні рішення, документів, якими підтверджується факт придбання ОСОБА_9 вищевказаного гаражу не додано.

    Згідно листа Івано-Франківського ОБТІ від 05.03.2010 р. № 05/297 гараж АДРЕСА_1 є складовою частиною нерухомого майна, а саме гаражів, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_2.

    Тобто, з наведеного листа випливає, що гараж переданий у статутний фонд ЗАТ «Лукор», в подальшому придбаний ОСОБА_6 у ОСОБА_8 та гараж право власності на який оформлено за ОСОБА_7, є одним й тим самим обєктом нерухомості.

    Таким чином, у виконавчого комітету Калуської міської ради були відсутні підстави для прийняття рішення від 15.04.2003 року № 179 „Про переоформлення технічної документації на гараж на АДРЕСА_1 та оформлення за ОСОБА_7 права власності на гараж АДРЕСА_1, що в м. Калуш рішенням від 09.06.2003 року № 282 „Про оформлення права приватної власності на гаражі”.  

    У силу положень частини 4 статті 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.    

    Аналогічна правова норма закріплена у ч. 1 ст. 321 ЦК України.      

    Відповідно до ч. 1 ст. 393 ЦК України правовий акт органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, який не відповідає законові і порушує права власника, за позовом власника майна визнається судом незаконним та скасовується.

    У зв’язку з тим, що оспорюваними рішеннями виконавчого комітету Калуської міської ради порушуються права ОСОБА_6 як власника гаражу позначеного у технічному паспорті літерою „Б1”, номер приміщення 8 (бокс А), що по вул. Мартинця, тому ці рішення слід визнати незаконними та скасувати.

 На підставі ст.ст. 15, 16, 321, 328, 393 ЦК України, керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 15.04.2003 року № 179 „Про переоформлення технічної документації на гараж на АДРЕСА_1.

Визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 09.06.2003 року № 282 „Про оформлення права приватної власності на гаражі” в частині оформлення гаражу по АДРЕСА_1, що в м.Калуш Івано-Франківської області на праві власності за ОСОБА_7

Стягнути з виконавчого комітету Калуської міської ради на користь ОСОБА_6 8,50 грн. судового збору та 37 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

 

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви  про апеляційне  оскарження, але апеляційна скарга  не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Калуський міськрайонний суд.

                          Головуючий:  (підпис)

З оригіналом вірно.

Рішення не набуло законної сили.

Суддя Калуського міськрайонного суду                                                  Федик Л.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація