Судове рішення #9460718

Справа № 2о-198/10р .                                

                                 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

      20 квітня 2010 року

Хмельницький міськрайонний суд в складі:

головуючого судді – Леванчука А.О.,

при секретарі – Кормило С.С.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Хмельницькому цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа ОСОБА_2 про встановлення  юридичного факту,

ВСТАНОВИВ:

          В березні 2010 року заявник звернувся із заявою до суду, в якій просив встановити факт належності заповіту від 21.07.1998 року ОСОБА_1, де він являється спадкоємцем всього майна і всього того, що належало спадкодавцю, ОСОБА_3, який виданий на ім’я ОСОБА_4.

      Вимоги викладені в заяві заявник мотивував тим, що 21 липня 1998 року ОСОБА_5 було складено заповіт, що посвідчений державним нотаріусом Першої Хмельницької державної нотаріальної контори Шульгою Т.А. та зареєстровано в реєстрі за № 1-1.

За змістом вказаного заповіту заповідач на випадок його смерті заповів все своє майно, де б воно не було і з чого б не складалось і взагалі все те, що належатиме йому на день смерті, і на що за законом він матиме право, ОСОБА_4.

При складанні заповіту ніхто не звернув увагу на правильність написання прізвища, ім'я та по-батькові, особи спадкоємця. Так, замість прізвища ОСОБА_1   було написано ОСОБА_4,   що при оформленні спадщини унеможливило прийняття такої через допущену помилку.

Відповідно до паспорту заявника виданого Хмельницьким МУУМВС України в Хмельницькій області 20.04.1998 року прізвище, ім'я, по-батькові, ОСОБА_1.

Крім того, правильність написання прізвища заявника підтверджується і договором дарування квартири АДРЕСА_1, де дарувальником був вищевказаний заповідач, ОСОБА_5, а обдаровуваним за зазначеним договором від 03.07.2009р. являвся ОСОБА_1, що додатково підтверджує той факт, що саме я являюсь спадкоємцем за заповітом від 21.07.1998р.

              В судовому засіданні заявник заявлені вимоги підтримала та просила задоволити їх у повному обсязі.

               Заінтересована особа у судовому засіданні заявлені вимоги не визнає та заперечує проти їх задоволення.

              Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимоги викладені в заяві знайшли своє підтвердження та підлягають до задоволення.

                Судом достовірно встановлено, що 21 липня 1998 року ОСОБА_5 було складено заповіт, що посвідчений державним нотаріусом Першої Хмельницької державної нотаріальної контори Шульгою Т.А. та зареєстровано в реєстрі за № 1-1. За змістом вказаного заповіту заповідач на випадок його смерті заповів все своє майно, де б воно не було і з чого б не складалось і взагалі все те, що належатиме йому на день смерті, і на що за законом він матиме право, ОСОБА_4. При складанні заповіту ніхто не звернув увагу на правильність написання прізвища, ім'я та по-батькові, особи спадкоємця. Так, замість прізвища ОСОБА_1   було написано ОСОБА_4,   що при оформленні спадщини унеможливило прийняття такої через допущену помилку. Відповідно до паспорту заявника виданого Хмельницьким МУУМВС України в Хмельницькій області 20.04.1998 року прізвище, ім'я, по-батькові, ОСОБА_1.  Крім того, правильність написання прізвища заявника підтверджується і договором дарування квартири АДРЕСА_1, де дарувальником був вищевказаний заповідач, ОСОБА_5, а обдаровуваним за зазначеним договором від 03.07.2009р. являвся ОСОБА_1, що додатково підтверджує той факт, що саме я являюсь спадкоємцем за заповітом від 21.07.1998р.

              Дані обставини справи підтверджуються як поясненнями заявника, копією свідоцтва про смерть від 15.09.2009 року,  копією заповіту від 01.07.1998 року,  так і іншими матеріалами справи.

На підставі наведеного та  керуючись ст.ст.10, 60, 130, 212-215, 256, 259 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ:

Заяву  задоволити.

              Встановити факт належності заповіту від 21.07.1998 року ОСОБА_1, де він являється спадкоємцем всього майна і всього того, що належало спадкодавцю, ОСОБА_3, який виданий на ім’я ОСОБА_4.

               Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення.

Суддя (підпис):

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація