Судове рішення #9460709

              Справа № 2-а-23 /2010 р

П О С Т А Н О В А

І М  Е  Н  Е  М       У  К  Р  А  Ї  Н  И

    08 червня 2010 року          

Новоушицький районний суд Хмельницької області

                в складі :

        головуючої         -  судді  Шуригіної О.В.

        при секретарі     -  Стандрійчук  М.П.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до Управління Державної Автомобільної  інспекції в  Житомирській   області ,  інспектора ДПС роти ДПС ДОДДЗ при УМВС України в Житомирській області сержанта міліції Грецького Сергія Васильовича  про оскарження  постанови по справі про адміністративне правопорушення,-  

В С Т А Н О В И В :

    Позивач звернувся в суд  з   позовом до відповідача, в якому вказав, що постановою серії  АМ № 146421  від  01 квітня 2010 року, яку виніс інспектор ДПС Грецький С.В. його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП  і накладено стягнення у виді  штрафу в сумі-  255  гривень  за  те , що 01 квітня 2010 року  о 18 годині 26  хвилин  на 129 км автодороги Київ-Чоп,  керуючи  автомобілем  Мерседес д/н  НОМЕР_1  в зоні дії дорожніх знаків 3.29 ПДР (обмеження швидкості руху 50 км/год) та 1.37  ПДР (дорожні роботи)  рухався зі швидкістю  80  км/год, чим  перевищив  швидкість руху на 30 км/год . Швидкість вимірювалась  приладом “Беркут 0501094” .  Просить  визнати  протиправною  та  скасувати дану постанову  , провадження в справі  закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення , вважаючи   її  незаконною , винесеною  з порушенням  вимог  Кодексу України  про  адміністративне правопорушення .

               В судовому засіданні позивач  ОСОБА_1 позовні  вимоги  підтримав , посилаючись  на обставини, викладені  в позові , а також зазначив, що  вказаний інспектором ДАЇ  129 км автодороги  був в незадовільному стані,з численними вибоїнами,  автодорога  була  перевантажена,  автомобілі рухались колонами. З обвинуваченням   інспектора  про  перевищення ним  швидкості  руху  на  30 км/год не  погоджується , оскільки   вимірювальний пристрій  під  час   вимірювання   співробітник ДАІ  тримав  у руці . З оцінкою  даної  ситуації , викладеної  інспектором  ДПС ДАІ   в постанові  по справі про адміністративне правопорушення  та  в протоколі  не погодився , про що   чітко  зазначив в  поясненні  до протоколу  про  адміністративне правопорушення . Зазначені в протоколі в графі «Свідки чи потерпілі» особи, були лише свідками того, що він відмовився підписати постанову про накладення на нього адміністративного стягнення.

В самій постанові прізвища таких осіб взагалі відсутні.

   

    Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін , приходить до висновку,  що позов підлягає до часткового задоволення  з наступних підстав .

Згідно постанови  по справі про адміністративне правопорушення серії    АМ № 146421  від  01 квітня 2010 року  01 квітня 2010 року  о 18 годині 26  хвилин  на 129 км автодороги Київ-Чоп, ОСОБА_1,  керуючи  автомобілем  Мерседес д/н  НОМЕР_1  в зоні дії дорожніх знаків 3.29 ПДР (обмеження швидкості руху 50 км/год) та 1.37  ПДР (дорожні роботи)  рухався зі швидкістю  80  км/год, чим  перевищив  швидкість руху на 30 км/год . Швидкість вимірювалась  приладом “Беркут 0501094” .

    Відповідно до  ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов’язаний з’ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Проте, при винесенні даної постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності   посадовою особою УДАІ УМВС України в Хмельницькій області  не було враховано наступні обставини.

Відповідно до ч.4.ст.258 КУпАП - якщо  під час  складання постанови  про адміністративне правопорушення  особа оспорить  допущене порушення  і  адміністративне стягнення , що на неї накладається , то  уповноважена посадова особа  зобов”язана скласти протокол  про   адміністративне правопорушення  відповідно  до вимог ст.. 256  цього Кодексу . Цей протокол  є додатком  до постанови  у справі про  адміністративне правопорушення .  

Порядок  провадження  та  діловодства  у   справах   про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху визначається Законом України  «Про дорожній рух»,  Кодексом України про адміністративні правопорушення та Інструкцією з  організації провадження та діловодства у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої наказом МВС України 22 жовтня 2003 року за № 1217.

Порядок застосування спеціальних контрольно-вимірювальних приладів визначається Інструкцією з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України, затвердженої наказом МВС 13 листопада 2006 року за № 1111, відповідно до якої спеціальні    контрольно-вимірювальні    прилади    для визначення  швидкості  руху,  фіксації  порушень  правил,  норм та стандартів у сфері безпеки дорожнього руху,  прилади для виявлення підробок   у   документах,   інші   спеціальні   технічні   засоби застосовуються згідно з інструкціями та методичними вказівками про порядок використання цих технічних засобів (п.13.1).  Використання  під час несення служби спеціальних технічних   засобів,   не   передбачених   табельною   належністю підрозділу, забороняється (п.13.4).

Судом  явка відповідача в судове засідання  визнана обов”язковою  з метою  всебічного  і правильного розгляду справи.

Проте, Відповідачем на вимогу суду не було надано доказів, що в даному випадку виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, яке було зафіксоване з  застосуванням приладу “Беркут», було здійснено у відповідності до вимог КУпАП, Закону України “Про міліцію”, Закону України “Про дорожній рух”, Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України, затвердженої наказом МВС 13 листопада 2006 року за № 1111.

Відповідачі   не з’явились  в судове засідання, не повідомили в про причини неявки, не надали  письмових заперечень на позов, як було запропоновано судом,  а також в порушення вимог ст.71 ч.2 КАС України не виконали  свій обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення,  в зв»язку з чим  суд не мав можливості дослідити докази  вчиненого  позивачем правопорушення.

           Таким чином, суд приходить до висновку, що  за відсутності достовірних даних в матеріалах адміністративної справи  та недостатності  доказів про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, немає можливості прийняти правильне і обґрунтоване рішення.

           

           Керуючись  ст..ст.247 , 251, 252,258, 287, 289, 293 КУпАП ,ст..ст.160,161,162,163 КАС України,

П О С Т А Н О В И В :

    Адміністративний позов    задовольнити частково.  

   

            Скасувати постанову  серії  АМ № 146421  від  01 квітня 2010 року,  винесену  інспектором  ДПС  при УМВС України в Житомирській області Грецьким С.В. про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП   ОСОБА_1.

    Адміністративну справу щодо ОСОБА_1 направити на новий розгляд в  роту  ДПС ДОДДЗ при УМВС України в Житомирській області  .            

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції   подається  протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

   

        Суддя                             О.В.Шуригіна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація