Справа № 2-а-23 /2010 р
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 червня 2010 року
Новоушицький районний суд Хмельницької області
в складі :
головуючої - судді Шуригіної О.В.
при секретарі - Стандрійчук М.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної Автомобільної інспекції в Житомирській області , інспектора ДПС роти ДПС ДОДДЗ при УМВС України в Житомирській області сержанта міліції Грецького Сергія Васильовича про оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача, в якому вказав, що постановою серії АМ № 146421 від 01 квітня 2010 року, яку виніс інспектор ДПС Грецький С.В. його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП і накладено стягнення у виді штрафу в сумі- 255 гривень за те , що 01 квітня 2010 року о 18 годині 26 хвилин на 129 км автодороги Київ-Чоп, керуючи автомобілем Мерседес д/н НОМЕР_1 в зоні дії дорожніх знаків 3.29 ПДР (обмеження швидкості руху 50 км/год) та 1.37 ПДР (дорожні роботи) рухався зі швидкістю 80 км/год, чим перевищив швидкість руху на 30 км/год . Швидкість вимірювалась приладом “Беркут 0501094” . Просить визнати протиправною та скасувати дану постанову , провадження в справі закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення , вважаючи її незаконною , винесеною з порушенням вимог Кодексу України про адміністративне правопорушення .
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав , посилаючись на обставини, викладені в позові , а також зазначив, що вказаний інспектором ДАЇ 129 км автодороги був в незадовільному стані,з численними вибоїнами, автодорога була перевантажена, автомобілі рухались колонами. З обвинуваченням інспектора про перевищення ним швидкості руху на 30 км/год не погоджується , оскільки вимірювальний пристрій під час вимірювання співробітник ДАІ тримав у руці . З оцінкою даної ситуації , викладеної інспектором ДПС ДАІ в постанові по справі про адміністративне правопорушення та в протоколі не погодився , про що чітко зазначив в поясненні до протоколу про адміністративне правопорушення . Зазначені в протоколі в графі «Свідки чи потерпілі» особи, були лише свідками того, що він відмовився підписати постанову про накладення на нього адміністративного стягнення.
В самій постанові прізвища таких осіб взагалі відсутні.
Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін , приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав .
Згідно постанови по справі про адміністративне правопорушення серії АМ № 146421 від 01 квітня 2010 року 01 квітня 2010 року о 18 годині 26 хвилин на 129 км автодороги Київ-Чоп, ОСОБА_1, керуючи автомобілем Мерседес д/н НОМЕР_1 в зоні дії дорожніх знаків 3.29 ПДР (обмеження швидкості руху 50 км/год) та 1.37 ПДР (дорожні роботи) рухався зі швидкістю 80 км/год, чим перевищив швидкість руху на 30 км/год . Швидкість вимірювалась приладом “Беркут 0501094” .
Відповідно до ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов’язаний з’ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Проте, при винесенні даної постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності посадовою особою УДАІ УМВС України в Хмельницькій області не було враховано наступні обставини.
Відповідно до ч.4.ст.258 КУпАП - якщо під час складання постанови про адміністративне правопорушення особа оспорить допущене порушення і адміністративне стягнення , що на неї накладається , то уповноважена посадова особа зобов”язана скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог ст.. 256 цього Кодексу . Цей протокол є додатком до постанови у справі про адміністративне правопорушення .
Порядок провадження та діловодства у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху визначається Законом України «Про дорожній рух», Кодексом України про адміністративні правопорушення та Інструкцією з організації провадження та діловодства у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої наказом МВС України 22 жовтня 2003 року за № 1217.
Порядок застосування спеціальних контрольно-вимірювальних приладів визначається Інструкцією з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України, затвердженої наказом МВС 13 листопада 2006 року за № 1111, відповідно до якої спеціальні контрольно-вимірювальні прилади для визначення швидкості руху, фіксації порушень правил, норм та стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, прилади для виявлення підробок у документах, інші спеціальні технічні засоби застосовуються згідно з інструкціями та методичними вказівками про порядок використання цих технічних засобів (п.13.1). Використання під час несення служби спеціальних технічних засобів, не передбачених табельною належністю підрозділу, забороняється (п.13.4).
Судом явка відповідача в судове засідання визнана обов”язковою з метою всебічного і правильного розгляду справи.
Проте, Відповідачем на вимогу суду не було надано доказів, що в даному випадку виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, яке було зафіксоване з застосуванням приладу “Беркут», було здійснено у відповідності до вимог КУпАП, Закону України “Про міліцію”, Закону України “Про дорожній рух”, Інструкції з діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС України, затвердженої наказом МВС 13 листопада 2006 року за № 1111.
Відповідачі не з’явились в судове засідання, не повідомили в про причини неявки, не надали письмових заперечень на позов, як було запропоновано судом, а також в порушення вимог ст.71 ч.2 КАС України не виконали свій обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, в зв»язку з чим суд не мав можливості дослідити докази вчиненого позивачем правопорушення.
Таким чином, суд приходить до висновку, що за відсутності достовірних даних в матеріалах адміністративної справи та недостатності доказів про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, немає можливості прийняти правильне і обґрунтоване рішення.
Керуючись ст..ст.247 , 251, 252,258, 287, 289, 293 КУпАП ,ст..ст.160,161,162,163 КАС України,
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити частково.
Скасувати постанову серії АМ № 146421 від 01 квітня 2010 року, винесену інспектором ДПС при УМВС України в Житомирській області Грецьким С.В. про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП ОСОБА_1.
Адміністративну справу щодо ОСОБА_1 направити на новий розгляд в роту ДПС ДОДДЗ при УМВС України в Житомирській області .
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.В.Шуригіна
- Номер: 6/219/54/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-а-23-2010
- Суд: Артемівський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Шуригіна Оксана Вікторівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.03.2018
- Дата етапу: 06.03.2018