САДГІРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІВЦІ
Справа № 726/518/14-ц
Провадження №2/726/221/14
Категорія 36
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.05.2014 м. Чернівці
Садгірський районний суд м. Чернівців у складі: головуючого судді Тріски А. І., при секретарі Осипчук Ю.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ :
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду з позовною заявою ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання права власності на спадкове майно.
В позові посилаються на те, що 03 лютого 2004 року Департаментом житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради Попадюк Е.З., ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було видано свідоцтво про право власності. Відповідно до даного свідоцтва вони стали співвласниками квартири АДРЕСА_1 . Вказують, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їхня мати ОСОБА_6 , після смерті якої відкрилася спадщина на належне їй майно.
Позивачі по справі, звернулися до нотаріуса, для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті їх матері - ОСОБА_6 , однак під час огляду документів державний нотаріус Першої чернівецької державної нотаріальної контори Назарчук Г.Я. повідомила їх, про те, що видати свідоцтва про право на спадщину за законом на 1/12 частку квартири АДРЕСА_1 , що належала померлій, вона не може, оскільки ними не були подані належним чином оформлені документи, а саме документи про державну реєстрацію прав власності на квартиру.
Вказують, що на даний час провести державну реєстрації права власності не можливо оскільки однин з шістьох співвласників спірної квартири помер.
Домовленості між позивачами, відповідачами та померлою про визначення або виділення частки із майна, що є у спільній сумісній власності не було.
Цивільним законодавством визначено, що частки у спільній сумісній власності кожного із співвласників є рівними, тобто після смерті їх матері відкрилася спадщина на 1/6 частину квартири АДРЕСА_1 .
Просять припинити право спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 .
Визначити, що частки всіх співвласників квартири АДРЕСА_1 , яка складається з 2-х житлових кімнат загальною площею 44,80/43,10 кв.м., в тому числі житловою площею 28,60 кв.м. є рівними тобто по 1/6 частці кожному з співаників.
Визнати за ними, в порядку спадкування, право власності по 1/12 частці вказаної квартири.
Позивачі та їх представник в судове засідання не з`явилися, однак подали до суду заяву про розгляд справи у їх відсутності. Просять позов задовольнити повністю.
Відповідачі в судове засідання не з`явилися та подали до суду заяву про розгляд справи у їх відсутності. Не заперечують проти задоволення позову.
Суд вважає можливим слухати справу у відсутності вищевказаних осіб відповідно до вимог ст. 169 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ОСОБА_5 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , були співвласниками квартири АДРЕСА_1 . Квартира знаходилась у спільній сумісній власності без визначення часток.
Також встановлено, що квартира АДРЕСА_2 загальною площею 44,80/43,10 кв.м., в тому числі житловою 28,60 кв.м.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_7 , яка була матір`ю позивачів, після смерті якої відкрилася спадщина на належне їй майно в тому числі на частку у вказаній квартирі.
Також встановлено, що постановою державного нотаріуса від 17.03.2014 року позивачам було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину у зв`язку з відсутністю документів про державну реєстрації на квартиру.
Відповідно до ст. 372 ЦК України майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними. У разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється.
Статтею 1216 ЦК України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно вимог ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до приписів ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Доказами, відповідно до ст.57 ЦПК України, є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.
Обставини справи, згідно до положень ч. 2 ст. 59 ЦПК України, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до приписів ст. 212 ЦПК України, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Крім того рішення суду не може ґрунтуватись на припущеннях.
Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд, розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін, які беруть участь у справі.
Виходячи з обставин встановлених по справі, на підставі наведеного, суд приходить до наступних висновків.
ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ОСОБА_5 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , були співвласниками квартири АДРЕСА_1 . Квартира знаходилась у спільній сумісній, а тому їх частки становлять по 1/6 вказаної квартири.
Позивачі є єдиними спадкоємцями першої черги, після смерті ОСОБА_6 , як її діти.
Тому суд вважає, що слід визнати за позивачами. В порядку спадкування за законом, по 1/12 частці на вказану квартиру.
Керуючись ст. ст. 372, 1216, 1261, 1268 Цивільного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 169, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Визначити, що частки квартири АДРЕСА_1 , яка складається з 2-х кімнат загальною площею 43,10 кв.м., в тому числі житловою площею 28,60 кв.м., є рівними, тобто по 1/6 частці належної кожному з співвласників, а саме ОСОБА_6 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та припинити право спільної сумісної власності на вказану квартиру.
Визнати в порядку спадкування за законом за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на (по) 1/12 частку, за кожним, квартири АДРЕСА_1 , яка складається з 2-х кімнат загальною площею 43,10 кв.м., в тому числі житловою площею 28,60 кв.м.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернівецької області, через Садгірський районний суд м. Чернівці шляхом подачі апеляційної скарги протягом в 10-ти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-ти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий суддя А. І. Тріска