Судове рішення #9456260

ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                  Справа № 2-а-188/10

                                                                          П О С Т А Н О В А  

                                                       І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И  

1 червня  2010 року Ладижинський міський суд  Вінницької області у складі:  


головуючого – судді     Дернової В.В.  

при секретарі:   Басараб О.Д.,  



розглянувши  у відкритому судовому засіданні в м. Ладижин Вінницької області адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до ВДАІ м. Жмеринка про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -                                                     

                                                                      ВСТАНОВИВ:  

          ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до ВДАІ                  м. Жмеринка про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення серії АВ        № 130812 від 13.04.2010 року та звільнення його від адміністративної відповідальності у формі штрафу.  

        Позов мотивував тим, що постановою ІДПС ВДАІ  м. Жмеринка  Якубовича І.І. від 13.04.2010 року на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122 ч.1 КУпАП, а саме за те, що він, керуючи транспортним засобом марки «КАМАЗ 5920», ДНЗ НОМЕР_1,  здійснив зупинку на перехресті, чим порушив п. 15.9 ПДР України. Свою вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення  позивач визнав, але вважає, що є підстави для звільнення його від адміністративної відповідальності у зв’язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення та у зв’язку з тим, що він раніше до адміністративної відповідальності за даний вид адміністративного правопорушення не притягувався, має на утриманні неповнолітню дитину, тимчасово не працює.

       В судове засідання позивач не з’явився, однак подав до суду заяву, у якій просив розглянути справу у його відсутності,  позовні вимоги  підтримав, просив їх задовольнити.    

      Представник відповідача  в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про день, час та місце розгляду справи.  

       Згідно п. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і  місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причину неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.  

      Дослідивши та оцінивши докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов необґрунтований та  задоволенню не підлягає.

      Судом встановлено, що 13.04.2010 року ІДПС ВДАІ м. Жмеринка  Якубовичем І.І. було винесено постанову серії АВ № 130812 по справі про адміністративне правопорушення, відповідно до якої накладено на ОСОБА_3 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122 ч.1 КУпАП, а саме за те, що він  здійснив зупинку на перехресті, чим порушив п. 15.9 ПДР України.  

      Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

       Однак, звільнення особи від адміністративної відповідальності у  зв’язку з малозначністю вчиненого нею правопорушення є не обов’язком, а дискреційним повноваженням юрисдикційного органу чи посадової особи.

      Крім того, при прийнятті такого рішення необхідно враховувати особу правопорушника. Так, позивач у позовній заяві (від 19.04.2010 року) вказав, що тимчасово не працює, але у протоколі про адміністративне правопорушення серії АВ № 108499 від 14.04.2010 року ним було вказано місце роботи – ПП «Монтажвентиляція», якому і належить транспортний засіб  марки «КАМАЗ 5920», ДНЗ НОМЕР_1, тобто надав суперечливі відомості.  Крім того, у позовній заяві позивач зазначив, що раніше до адміністративної відповідальності за даний вид адміністративного правопорушення не притягувався, що не виключає того факту, що він раніше притягувався до адміністративної відповідальності за інші адміністративні правопорушення, в тому числі у сфері безпеки дорожнього руху.

       Відповідно до оскаржуваної постанови на позивача було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн., що є мінімальним штрафом, передбаченим ст. 122 ч. 1 КУпАП. Крім того, позивач у судове засідання, призначене на 12.05.2010 року не з’явився без поважних причин, а 01.06.2010 року подав заяву про розгляд справи у його відсутність, а тому суд вважає недоцільним використання відносно нього усного зауваження як заходу впливу.

       Оцінюючи вищевикладені обставини у їх сукупності, суд приходить до  висновку, що у задоволенні позову ОСОБА_3  слід відмовити, а постанову від 13.04.2010 року серії АВ  № 130812 по справі про адміністративне правопорушення слід залишити без змін.

        На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 288, 293 КУпАП, керуючись ст. ст. 2 - 17, 122,               158 - 163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:  

    У задоволенні позову відмовити.  

      Постанову серії АВ № 130812 від 13.04.2010 року в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, про накладення на ОСОБА_3  адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.  -  залишити без змін.

       Постанова може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Ладижинський міський суд Вінницької області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а  в  разі  складення постанови у повному обсязі відповідно до статті  160  КАС України  -  з  дня  складення  в  повному обсязі. Якщо постанову  було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у  справі,   то   строк   подання  заяви  про  апеляційне  оскарження обчислюється  з  дня  отримання  нею  копії  постанови. Апеляційна скарга  на  постанову  суду  першої  інстанції  подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя: (підпис)  

З оригіналом вірно.  

Суддя Ладижинського міського суду                                                                               В.В. Дернова  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація