Судове рішення #9451877

Справа №2-493-2010 р.               Р І Ш Е Н Н Я             копія

                              ІМ”ЯМ   УКРАЇНИ    

    20 травня 2010 р. Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі:

    судді         -О.Ф.Костенко

    при секретарі –Пирог В.В.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Бахмачі справу за позовом ОСОБА_1 до Бахмацької міської ради про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності на ? частину будинку з надвірними будівлями,-

                              В С Т А Н О В И В :

    ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2, який був власником будинку під АДРЕСА_1 Після його смерті спадщину в рівних частках прийняли його діти: син: ОСОБА_3, якому Бахмацькою райдержнотконторою було видано свідоцтво про право на спадщину за законом від 17.04.1996 року; дочка: ОСОБА_4, якій було видано свідоцтво про право на спадщину за законом від 09 квітня 1996 року; дочка – ОСОБА_1, якій було видано свідоцтво про право на спадщину за законом від 05 квітня 1996 року. Свідоцтва зареєстровані в Прилуцькому МБТІ. ОСОБА_5 спадщину на ? частину будинку з надвірними будівлями після померлого батька прийняв, але юридично її не оформив. На момент смерті він був зареєстрований в цьому будинку.

    ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_5, після смерті якого відкривається спадщина на ? частину будинку з надвірними будівлями.

    У квітні 2010 року      ОСОБА_1 звернулась до Бахмацького райсуду із позовною заявою про встановлення факту прийняття спадщини після померлого брата – ОСОБА_6, посилаючись на те, що після смерті брата в установлений законом 6-ти місячний строк вона не звернулась до нотконтори із заявою про прийняття спадщини, але фактично спадщину прийняла, бо вступила в управління і володіння спадковим майном, обробляла земельну ділянку, господарювала в будинку. Її брат –ОСОБА_3 і сестра – ОСОБА_4 виявляли байдужість до прийняття спадщини і не заперечували, щоб спадкове майно перейшло лише до неї. Одночасно ставить питання про визнання за нею права власності на ? частину будинку, як спадкоємцем 2 черги за законом.

    В судовому засіданні представник позивача – ОСОБА_7 позовні вимоги підтримав і просить їх задовільнити.

    Представник відповідача – Бахмацької міської ради в судове засідання не з”явився, але в письмовій заяві міська рада просить розглянути справу у відсутність представника і проти задоволення позову не заперечує.

    Третя особа на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору – ОСОБА_4 в судове засідання не з”явилась, але в письмовій заяві просить справу розглянути в її відсутність і  проти задоволення позову вона не заперечує.

    Ознайомившись із матеріалами справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.

    П.4 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 04.10.1991 року “Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок” вказує на те, що відповідно до ст. 12 ЗУ “Про власність” у приватній власності громадян можуть перебувати жилі будинки, збудовані на відведенній у встановленому порядку земельній ділянці або придбані на законних підставах, наприклад, за договором купівлі-продажу, міни, дарування, за правом спадщини.

    ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер громадянин ОСОБА_2, про що підтверджує копія свідоцтва про його смерть від 19.02. 1971 року серії 1-ЕЛ №НОМЕР_1 (а.с.25). Після його смерті відкрилась спадщина на будинок з надвірними будівлями під АДРЕСА_1

    Спадкоємцями 1 черги за законом, що прийняли спадщину піля померлого ОСОБА_2 відповідно до ст.ст. 529,548,549 ЦК України 1963 року, є діти померлого: ОСОБА_1 ОСОБА_4, ОСОБА_3, так як вони звернулись до нотконтори із заявами про прийняття спадщини і вже отримали свідоцтва про право на спадщину за законом на ? частину будинку з надвірними будівлями за кожним. Свідоцтва про право на спадщину за законом були зареєстровані в Прилуцькому МБТІ. ОСОБА_5 юридично спадщину не оформив, але фактично вступив у володіння і управління спадковим майном, так як був зареєстрований і фактично проживав на момент смерті батька в спадковому будинку, про що свідчать записи в домовій книзі (а.с.20-23).

    ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер ОСОБА_5, про що свідчить копія свідоцтва про його смерть від 09 березня 1996 року серії 1-ЕЛ №НОМЕР_2 (а.с.26). Після його смерті відкривається спадщина на ? частину будинку з надвірними будівлями. Спадкоємці 1 черги за законам відсутні, так як ОСОБА_5 одружений не був, дітей не мав. За повідомленням Коропської райдержнотконтори від 05.05.2010 року №541, Бахмацької райдержнотконтори від 27.04.2010 року №621 спадкова справа до майна померлого ОСОБА_5 не заводилась, оскільки ніхто зі спадкоємців не звертався із заявою про прийняття спадщини.

    Згідно із ст.ст. 530,548,549 ЦК України 1963 року “при відсутності спадкоємців 1 черги або при неприйнятті ними спадщини, а також, коли спадкоємці 1 черги не закликаються до спадкування, успадковують у рівних частках: брати і сестри померлого”. Для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; якщо він подав держнотконторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Ці дії повинні бути вчинені протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини”.

    Позивачка ОСОБА_1 є рідною сестрою ОСОБА_5, про що підтверджують копія свідоцтва про народження ОСОБА_8 (а.с. 28), копія свідоцтва про її одруження (а.с.29), копія актового запису про народження ОСОБА_5

    Довідкою голови вуличного комітету від 21.04.2010 року, допитаних в судовому засіданні свідків ОСОБА_9, ОСОБА_10, підтверджується, що ОСОБА_1 на протязі 6 місяців з дня смерті ОСОБА_5 фактично вступила у володіння і управління спадковим майном, так як обробляла присадибну ділянку, користувалась будинком, речами в будинку, здійснювала протипожежні заходи, отримала документи щодо будинку.

    А тому, за позивачкою необхідно визнати право власності на ? частину будинку з надвірними будівлями.

    Керуючись ст.ст. 530,548,549 ЦК України 1963 року, ст.ст. 60,212-215 ЦП України, суд,-

                        В И Р І Ш И В :

    Визнати за ОСОБА_1 право власності на ? частину будинку з надвірними будівлями під АДРЕСА_1 як спадкоємцем 2 черги за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року рідного брата – ОСОБА_5.

    Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області. Заяву про апеляційне оскарження рішення суду 1 інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                    Суддя             підпис

                Вірно:  Суддя

                     секретар

   

     

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація