Код суду 0555 Справа №2-О-53/2010
РІШЕННЯ
Іменем України
27 травня 2010 року Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Циктіча В.М.,
при секретарі Махоті О.В.,
представника заявниці ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ясинувата цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа – Красногорівська сільська рада Ясинуватського району Донецької області, про встановлення факту права власності на нерухоме майно за померлим, –
в с т а н о в и в :
Заявниця звернулась до суду з вищевказаною заявою посилаючись на те, що її рідному брату ОСОБА_3 в порядку спадкування за законом на праві приватної власності належало нерухоме майно, розташоване на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 .
Зазначений будинок належав їх батькам. Після смерті усіх спадкодавців брат заявниці сам безперервно відкрито володів та користувався усім нерухомим майном за вищевказаною адресою за своїм розсудом, як своєю власністю, робив періодичні поточні ремонти у жилому будинку, обробляв земельну ділянку біля будинку, регулярно і без заборгованості сплачував усі необхідні обов’язкові платежі за комунальні послуги по будинку та податок за земельну ділянку.
Однак, у зв’язку з юридичною необізнаністю не отримав у нотаріуса на своє ім’я свідоцтво про право на спадщину за законом на нерухоме майно за вказаною адресою і не зареєстрував на себе право власності на це нерухоме майно у Бюро технічної інвентаризації.
ІНФОРМАЦІЯ_1 брат заявниці ОСОБА_3 помер, після його смерті відкрилась спадщина за законом на усе належне йому нерухоме майно за вищевказаною адресою.
Заявниця є єдиною спадкоємицею за законом, однак оформити свої спадкові права належним чином не має можливості у зв’язку з викладеними вище обставинами.
У судовому засіданні представник заявниці підтримав вимоги, зазначені у заяві в повному обсязі. Заінтересована особа до суду не з’явилася, надала суду заяву про розгляд справи за відсутністю їх представника, проти задоволення заяви не заперечує.
Заслухавши пояснення представника заявниці, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява обґрунтована і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 549 Цивільного кодексу України (в редакції 1963 року) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Згідно з ч. 2 ст. 548 Цивільного кодексу України (в редакції 1963 року) прийнята спадщина вважається належною спадкоємцю з часу відкриття спадщини.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 належав житловий будинок з господарськими спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , це підтверджується довідкою сільради, технічними паспортами на житловий будинок, домовою книгою, свідоцтвом про смерть, витягом нотаріуса про реєстрацію в Спадковому реєстрі та іншими матеріалами справи.
Згідно з ч. 2 ст. 256 Цивільного процесуального кодексу України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна правова оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.60, 212, 256, 259 ЦПК України, суд, –
в и р і ш и в :
Заяву ОСОБА_2 задовольнити.
Встановити факт права власності ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, на нерухоме майно, яке складається із однокімнатного жилого будинку 1917 року побудови загальною площею 38,6 кв. м. та житловою площею 18,1 кв. м., який помічений у плані під літерою А-1, і господарських будівель: погріб з шийкою – б, сарай – Б, колодязь питний – к, ворота – № 1; що розташоване за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: