Судове рішення #9448117

         ВИРОК

  Іменем України

                                    Справа № 1-421/10

    27 травня 2010 року, Подільський районний суд м. Києва у складі:

    головуючого судді         - Ноздрякова С.В.,

           при секретарі             - Мовчан С.В.,

    за участю прокурора     - Прокоф’євої Н.О. ,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки м. Києва, громадянки України, із середньою-спеціальною освітою, незаміжньою, працюючої на посаді соціального працівника в Оболонському відділі соціального захисту населення, маючу на утриманні мати - інваліда 2 групи та пенсіонера за віком, зареєстрованої та проживаючої: АДРЕСА_1, раніше судимої:

- за вироком Бориспільського районного суду Київської області від 02.02.1998 р. за ч.1 ст. 229-1 КК України 1960 р. до 2 років позбалення волі із застосуванням ст. 14 КК України 1960 р., - лікування від наркоманії;

- за вироком Мінського районного суду м. Києва від 22.10.1999 р. за ч.2 ст. 229-6 КК України 1960 р. до 3 років позбалення волі із застосуванням ст. 14 КК України 1960 р., - лікування від наркоманії;

- за вироком Оболонського районного суду м. Києва від 15.08.2003 р. за ч.2 ст. 309 КК України 1960 р. до 3 років позбалення волі із застосуванням ст. 96 КК України, - лікування від наркоманії;

- за вироком Оболонського районного суду м. Києва від 01.03.2007 р. за ч.2 ст. 309 КК України 1960 р. до 2 років позбалення волі,

у вчиненні злочину передбаченого ч.1  ст. 358 Кримінального кодексу України, -

                                    ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 27.01.2010 року. приблизно о 12 год. 10 хв., знаходячись за місцем свого мешкання: кв. 245 на пр. Героїв Сталінграду буд. 48 в м. Києві, отримала від своєї матері ОСОБА_2 посвідчення «Ветеран праці», НОМЕР_1, виданого на ім»я останньої, яке привласнила для подальшої підробки з метою особистого використання.

Після цього, ОСОБА_1, 28.01.2010 року приблизно о 20 год., умисно, для подальшого особистого використання вказаного посвідчення ветерана праці відірвала фотокартку його власника та натомність вклеїла свою фотокартку та кульковою ручкою змінила рік його видачі, тим самим вчинила підроблення.

В подальшому ОСОБА_1 04.02.2010 р. приблизно о 15 год. 35 хв., проходячи через контроль на станції метро «Контрактва площа» КП «Київський метрополітен» в м. Києві, з метою безкоштовного проїзду в громадському транспорті, пред’явила інспектору воєнізованої охорони комунального підприємства «Київський метрополітен» посвідчення ветерана праці НОМЕР_1 на ім’я  ОСОБА_2 із вклеєною її фотокарткою, після чого була затримана.

Відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України суд, за згодою всіх учасників судового розгляду, визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ні ким не оспорюються.  

           Будучи допитаною у судовому засіданні, підсудна вину свою у скоєнні злочину визнала повністю, підтвердила всі фактичні обставини вчинення злочину викладені в обвинувальному висновку та показала, що підробила посвідчення з метою економії грошей, так як мала малу зарплатню та на її утриманні є матір інвалід 2 групи та пенсіонер за віком яка потребує значних витрат коштів на лікування.

Суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у підробленні посвідчення, яке видається установою, яка має право видавати такі документи, і яке надає права та звільняє від обов’язків, з метою його подальшого використання підроблювачем,  що є злочином передбаченим ч. 1 ст. 358 КК України.

      Обираючи покарання підсудній, суд враховує особу винної, яка на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, має позитивну характеристику з місця проживання, щиро розкаялась.

Пом’якшуючою покарання обставиною, суд визнає її щире каяття.

Обтяжуючого покарання обставиною суд визнає рецедив злочинів.

Враховуючи вказані обставини, суд приходить до висновку про необхідність засудження ОСОБА_1 до покарання у виді обмеження волі .

Однак, враховуючи характер вчиненого злочину, конкретні обставини справи, щире каяття підсудної, суд вважає можливим звільнити її від відбування покарання з випробуванням та покласти на неї обов’язки передбачені ст. 76 КК України.

    Суд вважає, що таке покарання буде справедливим, необхідним і достатнім для виправлення підсудної та запобігання вчинення нею нових злочинів.

   

    Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -

з а с у д и в :

    ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину передбаченого  ч.1  ст. 358  КК України і призначити їй покарання у виді обмеження волі строком 1 рік.

  На підставі ст. 75 КК України, звільнити   ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням і встановити іспитовий строк 1   рік.

  Відповідно до п.п. 2, 3, 4 ч. 1 ст. 76 КК України зобов’язати  засуджену не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти  органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання, навчання і періодично з’являтися для  реєстрації в органи  кримінально-виконавчої інспекції.

    Запобіжний захід, обраний відносно ОСОБА_1, до вступу вироку в законну силу залишити без змін, - підписку про невиїзд.

    Речовий доказ у справі: підроблене посвідчення «Ветеран праці» НОМЕР_2 на ім’я ОСОБА_2 із вклеєною фотокарткою ОСОБА_1, - залишити в матеріалах справи.

           На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту його проголошення.

    Суддя:  

  • Номер: 11/804/19/21
  • Опис: Після скасування кримінальна справа відносно Карташова А. В. за ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 369, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 190 КК України (5т., 5д.)
  • Тип справи: на справу (провадження) кримінального судочинства за апеляцією
  • Номер справи: 1-421/10
  • Суд: Донецький апеляційний суд
  • Суддя: Ноздряков Станіслав Вікторович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.10.2021
  • Дата етапу: 11.10.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація