Подільський районний суд міста Києва
№ 2-2782/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
1 червня 2010 року Подільський районний суд м. Києва в складі
головуючого судді: Войтенко Т.В.
за участю секретаря: Кривошея О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, -
в с т а н о в и в :
15 березня 2010 р. ОСОБА_1 звернулась з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, мотивуючи свої вимоги тим, що вона перебувала у шлюбі з відповідачем, який було розірвано рішенням Подільського районного суду м.Києва від 27 червня 2006 р., від якого сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Зазначає, що відповідач після розірвання шлюбу припинив надавати матеріальну допомогу на утримання сина, який знаходиться на диспансерному обліку у гастроентеролога з діагнозами: ДЖВП, диспанкреатизм, ацетономічний синдром, деуденіт, у зв’язку з чим просить суд стягнути з ОСОБА_2 аліменти на її користь на утримання сина ОСОБА_4 у твердій грошовій сумі розміром 400 гривень щомісяця.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила його задовольнити з тих же підстав.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав у повному обсязі. Не заперечував проти стягнення з нього на утримання сина 400 грн. щомісячно, просив позов задовольнити.
Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання позову відповідачем, суд за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову, якщо визнання позову відповідачем не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Суд, заслухавши пояснення позивача та відповідача, з'ясувавши обставини справи та дослідивши наявні докази приходить до висновку про задоволення позову у зв’язку з наступним.
З матеріалів справи вбачається, що 27 червня 2006 року рішенням Подільського районного суду м. Києва шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 розірвано.
Від шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3, що народився ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.3)
Батько дитини – ОСОБА_2 матеріальної допомоги на утримання неповнолітнього сина не надає, ОСОБА_4 залишився на утриманні матері ОСОБА_1
Спірні правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Сімейного кодексу України.
Обов'язок батьків утримувати дитину до досягнення нею повноліття визначено у ст. 180 СК України. За рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу батьків або у твердій грошовій сумі (ст.181 СК України).
З огляду на те, що відповідач визнав позов в повному обсязі, визнання позову не суперечить закону та має законні підстави, суд приходить до висновку про можливість стягнення з відповідача на користь позивачки аліментів у розмірі 400 грн. щомісячно на утримання неповнолітнього сина до досягнення ним 18 років, розмір яких підлягатиме індексації відповідно до закону як це передбачено ч.2 ст. 184 СК України.
Відповідно до ч.2 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову а відтак, вимога позивачки підлягає задоволенню з дня подання позовної заяви до суду, тобто з 15 березня 2010 р.
Відповідно до ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у справі про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 51 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 120 грн..
На підставі викладеного, ст.ст. 180, 181, 182, 184, 191, 195 СК України, керуючись ст. ст. 3-14, 79, 81, 88, 174, 209, 213, 214, 215, 218, 294, 367 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3 аліменти в розмірі 400 (чотириста) гривень щомісячно починаючи з 15 березня 2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 (п’ятдесят одна) гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду у розмірі 120 (сто двадцять) гривень.
Допустити негайне виконання рішення про стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання через Подільський районний суд м. Києва заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або ж шляхом подання апеляційної скарги без заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Т.В. Войтенко