Судове рішення #9446260

копія                                                                                

Справа № 2 - 7280/2010

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ         УКРАЇНИ

 (заочне)

13 березня 2010 року  Шевченківський районний суд м.Києва в складі:

             головуючого судді                                     Савицького О.А.

             при секретарі                      Дикому Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві в приміщенні суду цивільну справу за  позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Аккорд» про стягнення боргу та відсотків за депозитним договором, відшкодування моральної шкоди,

в с т а н о в и в :

20.01.2010р. позивач звернулась до суду з позовом про стягнення  з Кредитної спілки «Аккорд»  суми  неповернутих коштів за депозитним договором в розмірі 20000 грн., відсотків за цим договором 26% річних що становить 20008 грн., а всього борг на суму 40008 грн.. Також позивач вважає, що відповідач неповерненням депозитного вкладу завдав йому моральну шкоду, яку він оцінює в 100000 грн..

Позивач в судовому засіданні позов підтримав, просив задовольнити його в повному обсязі.

         Представник відповідача, в судові засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи, відповідач повідомлявся в установленому законом порядку, письмових пояснень на адресу суду не надсилав.

        Позивач  не заперечує проти проведення заочного розгляду справи, тому суд, відповідно до  ст.ст. 169, 224 ЦПК України постановив ухвалу про заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Суд, вислухавши пояснення позивача,  дослідивши надані докази, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають  частковому  задоволенню з наступних підстав.

 Згідно ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору, вимог кодексу, актів законодавства, а при відсутності таких вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Як вбачається з матеріалів справи і це встановлено судом, 31.12.2007р. позивач                         уклав з відповідачем КС «Аккорд»   депозитний договір № Т/к 23734-31.12.07-14.01.09,  за якими позивач вніс на депозитний рахунок вклад в розмірі 20000 грн..

Відповідно до п 1.3 договору термін внеску складає 12 (дванадцять) місяців з дня внесення коштів з 31.12.2007 року по 31.12.2008 року.

        Пунктом 1.4 Договору передбачена процентна ставка по внеску 26% річних з виплатою відсотків в кінці терміну договору.

        Після закінчення строку дії договору на звернення позивача до відповідача щодо повернення йому внеску та відсотків по депозиту відповідач виплату не здійснив. На момент розгляду справи судом позивач кошти від відповідача не отримав.

У відповідності з ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов’язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно ч. 7. ст.10 Закону України «Про кредитні спілки», повернення вкладів провадиться за взаємною згодою сторін або не пізніше строку, передбаченого відповідним договором.

У відповідності з ч. 1 ст. 23 цього Закону внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності.

Статтею 41 Конституції України визначено, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Частиною 2 ст. 23 Закону України «Про кредитні спілки» передбачено, що кожний член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти, у порядку і строки, які визначені відповідно до ч. 7 ст. 10 цього Закону, статуту кредитної спілки або укладеними з членом кредитної спілки договорами.

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором.

Оскільки судом встановлено, що термін дії договору між сторонами закінчився, відповідач порушує умови депозитного договору, після закінчення його терміну не повертає позивачу вклад та відсотки за ним, суд вважає, що на користь позивача підлягає до стягнення 20000 грн. депозитного вкладу, а також 5200 грн. відсотків за договором за період його дії з 31.12.2007 року по 31.12.2008 року (20000 грн. Х 26%).

В решті позовні вимоги позивача, а саме щодо стягнення відсотків за депозитом в розмірі 26% за період після закінчення дії договору та про відшкодування моральної шкоди, задоволенню не підлягають, оскільки це не передбачено ні договором ні законом.

Крім того, керуючись ст. 88 ЦПК України, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  в сумі 120,00 грн. , а також  стягнути з відповідача на користь держави судовий збір в розмірі 253,2 грн..

Отже всього разом на користь позивача підлягає до стягнення з відповідача 25320 грн. (20000 грн. + 5200 грн. + 120 грн.).

Керуючись ст. ст. 8, 10, 11, 57, 60, 88, 179, 208, 209, 211 - 215, 218, 223-228, 294 ЦПК України; ст. ст. 19, 41 Конституції України; ст.1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; ст. 10 Загальної декларації прав людини; ст. ст. 319, 321, 525, 526, 1058, 1060, 1074 ЦК України, суд

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Аккорд» про стягнення боргу та відсотків за депозитним договором, відшкодування моральної шкоди, задовольнити частково.

Стягнути з Кредитної спілки «Аккорд» на користь ОСОБА_1 25320 (двадцять п’ять тисяч триста двадцять) грн. 00 коп..

В іншій частині позов задоволенню не підлягає.

Стягнути з Кредитної спілки «Аккорд» на користь держави судовий збір в розмірі 253 (двісті п’ятдесят три) грн. 20 коп..

    Рішення може бути переглянуте судом за заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення,  а також рішення може бути оскаржене позивачем до Апеляційного суду м.Києва шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Шевченківського районного суду м.Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви відповідачем про скасування заочного рішення та заяви про апеляційне оскарження, якщо ці заяви не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

  Суддя:  підпис.

Копія вірна.   Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація