Судове рішення #9446199

                                                  Справа № 2-4399/10

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

15 квітня 2010 року Шевченківський районний суд м.Києва в складі:

головуючого -                судді Зубкова С.О.

при секретарі                        Білецькому Б.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом закритого акціонерного товариства «Страхова Група «ТАС» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди в порядку регресу, -

В С Т А Н О В И В :

 Позивач звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до відповідача  про відшкодування збитків.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 17.04.2006 року між ОСОБА_2 та закритим акціонерним товариством «Страхова група «ТАС» було укладено  договір страхування автомобіля  «Хюндай» державний номер НОМЕР_1. 24.12.2007 року на вул. Гната Юри відбулось дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля «Мерседес», державний номер НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_1 та автомобіля «HYUNDAI ACCENT», державний номер НОМЕР_1, що належить ОСОБА_2 та яким керував ОСОБА_3  За вказаною ДТП ЗАТ «СГ «ТАС» сплатила страхове відшкодування  у розмірі 7 219 грн. 83 коп. Позивач просить суд ухвалити судове рішення, яким стягнути з відповідача  на його користь  7 219 грн. 83 коп. матеріальних збитків та судові витрати.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій позовні вимоги підтримав, просив розглядати справу за його відсутності, зазначив, що проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач в судове засідання  не з’явився. Про причини неявки суду не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи і заперечення проти позову не надіслав. Про час розгляду справи повідомлявся належним чином. За таких обставин справа підлягає розгляду у відсутності відповідача, на підставі наявних у справі матеріалів, з ухваленням заочного рішення.

Дослідивши матеріали справи, суд знаходить позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.

     Судом встановлено, 17.04.2006 року між ОСОБА_2 та закритим акціонерним товариством «Страхова група «ТАС» укладено договір №ДСНТ-21/0009764021 добровільного страхування наземного транспорту. Згідно умов договору страхування, страховик зобов’язується у випадку пошкодження застрахованого автомобіля «HYUNDAI ACCENT» державний номер НОМЕР_1, виплатити страхове відшкодування Страхувальнику.

     24.12.07 року на перехресті вул. Гната Юри у м. Києві, сталося зіткнення автомобілів «Мерседес» державний номер НОМЕР_2, під керуванням ОСОБА_1 та «HYUNDAI ACCENT» державний номер НОМЕР_1, що належить ОСОБА_2

     Відповідно до п. 4 ст. 61 ЦПК України вирок у кримінальній справі, що набрав законної сили, або постанову суду у справі про адміністративне правопорушення обов’язкові для суду, що розглядає справу про цивільно-правові наслідки дій особи, стосовно якої ухвалено вирок або постанову суду, з питань, чи мали місце ці дії та чи вчинені вони цією особою.

Згідно до постанови Святошинського районного суду м. Києва від 23.01.2008 року, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

     За змістом ст. 1187 ЦК України ш кода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Відповідно до умов договору страхування розмір страхового відшкодування склав 7 219 грн. 83 коп.

Відповідно до п. 1ч. 1 ст. 1188 ЦК України, шкода завдана внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки, завдана одній особі з вини іншої особи, відшкодовується іншою особою.

     Згідно з пунктом 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 08.07.92 р. N 6 "Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди" з винної особи за регресною вимогою стягується сума майнових витрат, понесених на виконання зобов'язання по відшкодуванню шкоди, а якщо законом встановлено межі відшкодування або межі відповідальності винної особи, то з неї витрати стягуються у цих межах. Отже, відповідно до чинного законодавства реалізація страховиком права регресної вимоги можлива тільки після виплати страховиком страхового відшкодування та одержання його страхувальником (правонаступником страхувальника або особою, визначеною умовами договору страхування). Відповідно до статті 25 Закону України "Про страхування" від 07 березня 1996 року N 85/96-ВР (з наступними змінами і доповненнями) здійснення страхових виплат і виплата страхового відшкодування проводиться страховиком згідно з договором страхування або законодавством на підставі заяви страхувальника (його правонаступника або третіх осіб, визначених умовами страхування) і страхового акта (аварійного сертифіката), який складається страховиком або уповноваженою ним особою (аварійним комісаром) у формі, що визначається страховиком. Свідченням про отримання страховиком права регресної вимоги можуть документи, які підтверджують фактичну виплату страхового відшкодування, розмір відшкодування та одержання його страхувальником (правонаступником страхувальника або особою, визначеною умовами договору страхування), а саме: страховий акт, платіжні документи, рахунки та виписки з них тощо.

Як вбачається з  матеріалів справи страхувальник ОСОБА_2 від ЗАТ «СГ «ТАС» в порядку страхового відшкодування отримав страхове відшкодування на розрахунковий рахунок  в розмірі  7 219 грн. 83 коп.

     Оцінивши зібрані по справі і досліджені у судовому засіданні докази, суд вважає, що позовні вимоги є правомірними та обґрунтованими, а тому задовольняє їх.

               Крім того, відповідно до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України, відповідач зобов’язаний сплатити на користь позивача сплачену суму судового збору у розмірі 72 грн. 20 коп. та витрати на ІТЗ в розмірі 120 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1187, 1188 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 13,   75, 79, 84, 88, 179, 209, 212, 214, 215, 223, 224, 228   ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов   задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Закритого акціонерного товариства «Страхова Група «ТАС» страхове відшкодування на загальну суму  7 219 грн. 83 коп.,  витрати по оплаті  судового збору у сумі 72 грн. 70 коп., витрати по оплаті інформаційно-технічного забезпечення справи у сумі 120 гривень 00 копійок, а всього підлягає стягненню 7 412 грн. 53 коп.

       Рішення  може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

  Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

СУДДЯ :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація