Судове рішення #9446090

Справа № 2-8633/09

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ                УКРАЇНИ

14 квітня 2010 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:

        головуючого-судді             Савицького О.А.

        при секретарі             Дикому Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські ласощі» до ОСОБА_2, третя особа Комунальне підприємство «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна», про виділення частки із майна, що є у спільній частковій власності,

встановив:

    В травні 2009 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю «Українські ласощі» звернулося до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до відповідача ОСОБА_2, третя особа Комунальне підприємство «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна» про поділ майна, що є у спільній частковій власності.

    Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Українські ласощі», що є правонаступником Закритого акціонерного товариства „Українські ласощі”, є власником нежилого приміщення, що знаходиться у будинку АДРЕСА_1 на першому та цокольному поверхах (група приміщень № 21) в літ. А,А” та має загальну площу 248,6 кв.м., що становить 66/100 частин від нежилих приміщень, площею 378,5 кв.м. Вказане нежиле приміщення належить позивачеві на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого Київською державною нотаріальною конторою № 6 від 30.09.97 року.

Відповідач є власником нежилих приміщень, розташованих в будинку АДРЕСА_1 у підвалі (група приміщень НОМЕР_1) в літ. А”, площею 129,9 кв.м., що становить 34/100 частин від нежилих приміщень, площею 378,5 кв.м., на підставі Договору купівлі-продажу нежилих приміщень, посвідченого приватним нотаріусом КМНО Корецькою І.С. 13.06.2008.

    Відповідач, відмовилася укладати угоду про поділ спільного майна.

В судовому засіданні представником позивача були уточнені позовні вимоги, зокрема, в частині визнання за ОСОБА_2 права власності на нежилі приміщення підвалу (група приміщень НОМЕР_1) в літ. А,А”, площею 129,9 кв.м., розташованих в будинку АДРЕСА_1, що відповідає 34/100 поділених нежилих приміщень, шляхом заміни літ. А,А” на літ. А”.

Представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити, поділивши нежилі приміщення в будинку АДРЕСА_1, загальною площею 378,5 кв.м., що належать на праві спільної часткової власності Товариству з обмеженою відповідальністю „Українські ласощі” та ОСОБА_2, виділивши частки із майна, що є у спільній частковій власності , а саме визнавши право власності та виділивши в натурі ТОВ „Українські ласощі” нежилі приміщення першого та цокольного поверхів (група приміщень № 21) в літ. А,А”, площею 248,6 кв.м., розташованих в будинку АДРЕСА_1, що відповідає 66/100 поділених нежилих приміщень, а за ОСОБА_2 визнавши право власності та виділивши в натурі нежилі приміщення підвалу (група приміщень НОМЕР_1) в літ. А”, площею 129,9 кв.м., розташованих в будинку АДРЕСА_1, що відповідає 34/100 поділених нежилих приміщень.

Представник відповідача проти позовних вимог не заперечував, погодившись на виділ в натурі часток вказаного нежитлового приміщення відповідно до придбаних сторонами за договорами купівлі-продажу, і які зареєстровані за ними в БТІ м.Києва.

Третя особа в судове засідання не з’явилась, про час та місце судового засідання повідомлена належним чином, тому суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника БТІ.

Заслухавши пояснення представників сторін, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, надані сторонами докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Перевіряючи обставини справи судом встановлено, що сторони є співвласниками нежитлових приміщень за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 378,5 кв.м.. Вказані приміщення знаходяться у сторін у спільній частковій власності, а саме: ТОВ „Українські ласощі”  належить 66/100 частин,  ОСОБА_2 - 34/100 частин.

ЗАТ „Українські ласощі”, правонаступником якого є позивач, було придбано нежитлове приміщення, загальною площею 378,5 кв.м., що знаходиться у будинку АДРЕСА_1, на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого Київською державною нотаріальною конторою № 6 від 30.09.1997.

Згодом, 34/100 частин від нежилих приміщень, площею 378,5 кв.м. позивачем було продано ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Укрспецприлад».

Відповідно до договору купівлі-продажу посвідченого приватним нотаріусом КМНО Корецькою І.С. 13.06.2008 ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Укрспецприлад» продало відповідачеві нежилі приміщення розташовані в будинку АДРЕСА_1 у підвалі (група приміщень НОМЕР_1) в літ. А”, площею 129,9 кв.м., що становить 34/100 частин від нежилих приміщень, площею 378,5 кв.м.

Як вбачається з Висновку № 10226 спеціаліста з будівельно-технічних досліджень КНІСЕ від 21.10.2008 розподіл нежитлових приміщень, що розташовані в будівлі АДРЕСА_1 на окремі об’єкти права власності (на окремі індивідуально визначені об’єкти нерухомого майна) не суперечить вимогам нормативних документів чинних на території України, а тому є технічно можливим. Нежилі приміщення забезпечені необхідними системами інженерного обладнання, самостійними входами (виходами) та інш.

Відповідно до ч. 1 ст. 356 ЦК України, власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.  

    Згідно ч. 1 ст. 364 ЦК України, співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.

Відповідно до ч. 1 ст.  367 ЦК України, майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними.

Даючи юридичну оцінку зібраним по справі доказам, враховуючи визнання відповідачем позову суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 356, 364, 367 ЦК України, ст.ст.10, 11, 57, 60, 61, 88, 174, 179, 208, 209, 212-215, 218, 223, 294 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Українські ласощі» задовольнити.

Поділити в натурі нежилі приміщення в будинку АДРЕСА_1, загальною площею 378,5 кв.м., що належать на праві спільної часткової власності Товариству з обмеженою відповідальністю „Українські ласощі” та ОСОБА_2.

Виділити в натурі та визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю „Українські ласощі” право власності на окремий об’єкт права власності, а саме нежилі приміщення першого та цокольного поверхів (група приміщень № 21) в літ. А,А”, площею 248,6 кв.м., розташовані в будинку АДРЕСА_1.

Виділити в натурі та визнати за ОСОБА_2 право власності на окремий об’єкт права власності, а саме нежилі приміщення підвалу (група приміщень НОМЕР_1) в літ. А”, площею 129,9 кв.м., розташовані в будинку АДРЕСА_1.    

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення  може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

  Суддя:   підпис.

Копія вірна.     Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація