АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2009 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого Артеменка І.А.,
суддів Градовського Ю.М.,
Суворова В.О.,
при секретарі Велич О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Комінтернівського районного суду Одеської області від 02 червня 2009 року по справі за позовом прокурора Комінтернівського району Одеської області в інтересах ОСОБА_2 до відділу держкомзему у Комінтернівському районі Одеської області, Одеській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельним ресурсам", третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійні вимоги - Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області про визнання недійсним державного акту на право приватної власності на земельну ділянку та визнання права власності на майно, -
встановила:
У лютому 2009 року прокурор Комінтернівського району Одеської області в інтересах ОСОБА_2 звернувся до суду із позовом до відділу держкомзему у Комінтернівському районі Одеської області, Одеській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельним ресурсам", третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійні вимоги - Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області про визнання недійсним державного акту на право приватної власності на земельну ділянку та визнання права власності на майно.
Ухвалою Комінтернівського районного суду Одеської області від 2 червня 2009 року матеріали вказаної цивільної справи направлено за підсудністю до Южненського міського суду Одеської області.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить ухвалу суду скасувати, справу направити до того ж суду для розгляду у іншому складі суду, посилаючись на порушення норм права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, який доповів зміст ухвали, яка оскаржена, доводи апеляційної скарги, межі, в яких повинні здійснюватись перевірка ухвали, встановлюватися обставини і досліджуватися докази, вислухавши думку учасників процесу, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу відхилити з наступних підстав.
Головуючий у першій інстанції Копіца О.В.
Справа № 22ц-3516/09
Доповідач Артеменко І.А. Категорія ЦП: у - 7
Направляючи за підсудністю до Южненського міського суду Одеської області справу за позовом прокурора Комінтернівського району Одеської області в інтересах ОСОБА_2 до відділу держкомзему у Комінтернівському районі Одеської області, Одеській регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельним ресурсам", третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійні вимоги -Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області про визнання недійсним державного акту на право приватної власності на земельну ділянку та визнання права власності на майно суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_2 заявляються позовні вимоги майнового характеру стосовно визнання права власності на майно, яке знаходиться за межами Комінтернівського району Одеської області - в межах м. Южне.
Вирішуючи спір по суті, судова колегія вважає, що суд першої інстанції повно і всебічно дослідив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Так, апеляційним судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_2 просив суд зобов’язати Южненську міську раду Одеської області видати йому державний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 4, 97 га на полі № 41 в межах м. Южне, внести відповідні зміни в кадастрову документацію.
За правилами ст. 114 ЦПК України, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред’являються за місцем знаходження майна або основної його частини.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно прийшов до висновку про передачу справи за позовом ОСОБА_2 за підсудністю до Южненського міського суду Одеської області.
Викладені у апеляційній скарзі доводи не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи по суті, оскільки додані до апеляційної скарги докази не спростовують висновку суду першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 303, 307 ч. 1 п. 2, 312 ч. 1 п. 1, 313, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Ухвалу Комінтернівського районного суду Одеської області від 02 червня 2009 року залишити без змін.
Ухвала колегії суддів набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала колегії суддів може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двох місяців з дня проголошення до Верховного Суду України.