АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-1810 2009 р.
Звенигородського районного суду
УХВАЛА
про залишення без розгляду апеляційної скарги
27 серпня 2009 р. м. Черкаси
Суддя судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області Магда Л.Ф. розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Звенигородського районного суду Черкаської області від 20 липня 2009 р. по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розділ майна подружжя та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розділ спільного майна та виключення майна з розподілу, вивчивши матеріали справи,
встановила:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розділ майна подружжя. ОСОБА_2 подав до суду зустрічний позов до ОСОБА_1 про розділ спільного майна та виключення майна з розподілу.
Ухвалою Звенигородського районного суду від 20 липня 2009 р. з метою забезпечення позову накладено арешт на магазин «Два колеса», торгівельний павільон «Природа», приміщення насосної станції № 3 та земельну ділянку.
На ухвалу суду ОСОБА_1 подала заяву про апеляційне оскарження 28 липня 2009 р. та апеляційну скаргу, зареєстровану в суді 10 серпня 2009 р., в якій просила про скасування ухвали суду з тих підстав, що відповідачем не надано суду жодних доказів, що зазначене в ухвалі майно являється спільною власністю подружжя.
Перевіривши матеріали справи, прихожу до висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до ч. 2 ст. 294, ч. 4 ст. 295 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 з заявою про апеляційне оскарження ухвали від 20 липня 2009 р. до суду звернулася 28 липня 2009 p., тобто з пропуском п’ятиденного строку апеляційного оскарження.
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.
ОСОБА_1 не подавала заяву про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду і не зазначала таке прохання в самій скарзі, тому її апеляційна скарга підлягає залишенню без розгляду, що не позбавляє її права подати таку заяву.
Керуючись ч. ч. 2, 3 ст. 294 ЦПК України суддя,
ухвалила:
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Звенигородського районного суду Черкаської області від 20 липня 2009 р. по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розділ майна подружжя та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розділ спільного майна та виключення майна з розподілу залишити без розгляду.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців.