Справа № 22-1484 2009 р. Рішення ухвалено під головуванням
Категорія 12 Білоус О.В.
Доповідач Гуцол П.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
З липня 2009 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Гуцола П.П.
Суддів: Денишенко Т.О., Матківської М.В.
При секретарі Кирилюк Л.М.
За участю представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_1 на ухвалу Староміського районного суду м. Вінниці від 26 травня 2009 року про закриття справи, яка не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства по справі за позовом ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_1 на ухвалу Староміського районного суду м. Вінниці від 26 травня 2009 року про закриття справи, яка не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства по справі за позовом ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_1 до Вінницької міської Ради, СВАТ «Вінницяплодоовочпостач» про визнання нерухомостю земельну ділянку з розташованою на будівлю магазину, переміщення якої є неможливим без її знецінення та зміни призначення та визнання права власності на нерухомість, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Староміського районного суду м. Вінниці від 26 травня 2009 року провадження по справі за позовом ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_1 до Вінницької міської Ради, СВАТ «Вінницяплодоовочпостач» про визнання нерухомістю земельну ділянку з розташованою на ній будівлю магазину, переміщення якої с неможливим без її знецінення та зміни призначення та визнання права власності на нерухомість закрита, т.я. вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, а підсудна господарському суду оскільки ОСОБА_1 є приватним підприємцем і юридичною особою, крім того відповідачі по справі: Вінницька міська Рада та СВАТ «Вінницяплодоовочпостач» також являються юридичними особами.
В апеляційній скарзі ОСОБА_3 ставиться питання про скасування зазначеної ухвали суду першої інстанції, т.я. вважає, що відповідно до ч. 1 ст. 114 ЦПК України позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини (виключна підсудність). Оскільки спірне нерухоме майно знаходиться в Староміському районі м. Вінниці, то і даний спір повинен розглянути Староміський районний суд м. Вінниці.
Перевіривши законність і обгрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, розглянувши справу колегія суддів вважає, що вона задоволенню не підлягає.
Відповідно до ст. 1 ГПК України встановлено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи ( у тому числі іноземці), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності ( долі-підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття, спрямованих на запобігання правопорушенням у випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право звертатися державні та інші органи, громадяни, що не є суб'єктами підприємницької діяльності. Угода про відмову від права на звернення до господарського суду є недійсною.
Як встановлено актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства від З травня 2006 року державним виконавцем з контролю за використанням та охороною земель, що приватний підприємець ОСОБА_1 використовує земельну ділянку орієнтовною площею 814 кв.м. на землях житлової та громадської забудови Вінницької міської Ради для комерційних потреб.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції обгрунтовано прийшов до висновку, що зазначений спір між сторонами підвідомча господарському суду.
Керуючись ст.ст. 209, 205, 206, 303, 307, 312 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВЛЛИЛЛ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 відхилити.
Ухвалу Староміського районного суду м. Вінниці від 26 травня 2009 року про закриття справи, яка не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців до Верховного Суду України з дня набрання законної сили ухвали.