Справа № 22-1454-2009р. оскаржуване рішення (ухвала) ухвалено
під головуванням
Категорія: 48 Пороховий Г.І.
Доповідач: Гуцол П.П.
РІШЕННЯ
іменем України
16 липня 2009 року колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючого: Гуцола П.П.
Суддів: ЛуценкаВ.В., Денишенко Т.О.
При секретарі: Торбасюк Т.О.
За участю: ОСОБА_1, ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права на утримання за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Липовецького районного суду Вінницької області від 30 квітня 2009 року, -
ВСТАНОВИЛА:
В березні 2009 року позивач звернувся з позовом до суду про припинення права відповідачки на утримання. Посилаючись на те, що 28 жовтня 2008 році Липовецький районний суд ухвалив рішення за позовом ОСОБА_2 про стягнення з нього аліменти в сумі 150 грн. на утримання ОСОБА_2, починаючи з 23 червня 2008 року протягом строку інвалідності.
Однак 30 січня 2009 році комісією Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи йому була встановлена третя група інвалідності загального захворювання. В зв'язку з цим він потребує матеріальних витрат на придбання ліків, а також він навчається в педагогічному університеті (заочна форма), допомагає хворій матері і все це потребує матеріальних витрат. Тому просив задовільнити його вимоги про припинення права ОСОБА_2 на утримання.
Рішенням Липовецького районного суду від 30 квітня 2009 року припинено право ОСОБА_2 на утримання від ОСОБА_1 згідно рішення Липовецького районного суду від 28 жовтня 2008 року.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення Липовецького районного суду від 30 квітня 2009р. скасувати. Зазначає, що судом першої інстанції порушені норми матеріального та процесуального закону, не встановлено судом неспроможність позивача надавати матеріальну допомогу їй, не вияснено судом питання наявність у позивача інших осіб на утриманні.
Заслухавши сторони, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду першої інстанції скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в позові з наступних підстав.
Встановлено, що 28 жовтня 2009 році Липовецький районний суд ухвалив рішення, яким стягнув з позивача аліменти на утримання дружини ОСОБА_2 в твердій грошовій сумі по 150 грн. щомісячно на строк її інвалідності.
Відповідно до ст. 82 ч.3 СК України встановлено, що право одного з подружжя аліменти, які були присуджені за рішенням суду, може бути припинене за рішенням суду, якщо буде встановлено, що:
1). одержувач аліментів перестав потребувати матеріальної допомоги;
2). платник аліментів неспроможний надавати матеріальну допомогу.
Як встановлено, що ОСОБА_2 являється інвалідом другої групи загального захворювання і потребує матеріальної допомоги згідно рішення Липовецького районного суду від 28.10.2009 року в сумі по 150грн.
ОСОБА_1 працює вчителем Староприлуцької спеціальної загальноосвітньої школи - інтернат (а.с. 11) і спроможний надавати ОСОБА_2 матеріальну допомогу по рішенню суда в сумі 150 грн. щомісячно, т.я. його заробіток за три місяці 2009р. становить 6330, 29 грн. А доводи позивача, що він навчається на 1 курсі Вінницького державного педагогічного університету (заочна форма) за рахунок держбюджету не є підставою, що позивач неспроможний надавати ОСОБА_2 матеріальну допомогу з урахуванням його заробітку.
За наведених підстав колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню і ухвалення нового рішення про відмову в позові про припинення права ОСОБА_2 на утримання.
На підставі ст. 82 СК України та керуючись ст.ст. 209, 303, 307, 309, 313-319 ЦПК України, колегія суддів, -
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити.
Рішення Липовецького районного суду Вінницької області від 30 квітня 2009 року скасувати.
Ухвалити нове рішення, яким в позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення права на утримання відмовити.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржено в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішення.